Ukrajinská vláda provede v září rozsáhlou privatizaci

Ukrajina, Kyjev
Ukrajina, Kyjev, foto: Pixabay
ČTK 4. srpna 2022 11:40 | akt. 4. srpna 2022 14:13
Sdílej:

Ukrajinská vláda ohlásila na 1. září rozsáhlou privatizaci. Občanům v ní budou nabídnuty především nevyužívané objekty a provozovny, uvedl v prohlášení zveřejněném na serveru ukrajinské vlády premiér Denys Šmyhal.

"Malá privatizace, zejména v regionech, kde lidé na vesnicích a ve městech znají léta stojící a neefektivně využívané objekty, má poskytnout příležitost tato zařízení za spravedlivou cenu odkoupit a začít v nich pracovat," uvedl Šmyhal s tím, že cílem privatizace má být také rozšíření zemědělské výroby.

Privatizace má být provedena co nejrychleji, její procedura se proto zkrátí z dosavadních 100 na 25 dní. Podle vlády bude možné podávat žádosti i elektronicky.

Zároveň s privatizací vláda spustí dotační programy, které mají motivovat podniky a lidi k vytváření co největšího počtu pracovních míst.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Princ Philip, vévoda z Edinburghu

Princ Philip bojoval osm let s neoperovatelnou rakovinou slinivky

Nová kniha o královské rodině přinesla šokující odhalení o zdravotním stavu zesnulého prince Philipa. Podle životopisce Huga Vickerse, jehož poznatky zveřejnil deník Mail on Sunday, bojoval manžel královny Alžběty II. téměř osm let s neoperovatelnou rakovinou slinivky. Tato diagnóza mu měla být stanovena již v červnu roku 2013 během jedné z jeho hospitalizací.

Světové celebrity
Tiger Woods

Nové informace o nehodě Tigera Woodse: Řídil zdrogovaný?

Slavný golfista Tiger Woods se opět ocitl v centru pozornosti z důvodů, které nemají nic společného se sportovními úspěchy. Po páteční vážné nehodě na Floridě, při níž převrátil svůj vůz Land Rover na bok, čelí padesátiletý sportovec obvinění z jízdy pod vlivem návykových látek a poškození cizího majetku. Ačkoliv dechová zkouška na alkohol byla negativní, Woods odmítl odevzdat vzorek moči, což rozvířilo vlnu spekulací.

Světové celebrity
Princezna Beatrice

Princezna Beatrice přemýšlí, že kvůli Epsteinově kauze opustí Velkou Británii

Britská princezna Beatrice údajně vážně zvažuje, že opustí Spojené království a začne nový život ve Spojených státech. Hlavním impulsem pro toto radikální rozhodnutí je neutichající skandál jejího otce, bývalého prince Andrewa, který byl v únoru 2026 zatčen v souvislosti se svými vazbami na Jeffreyho Epsteina. Beatrice je podle blízkých zdrojů celou situací hluboce otřesena a cítí se ponížena neutuchající pozorností veřejnosti.

Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Princ Harry zvažuje zásadní změnu. Chce se usmířit a strávit léto v Británii!

Princ Harry doufá, že se mu letos v létě podaří prolomit ledy a strávit se svou rodinou čas ve Velké Británii. Podle zdrojů webu The Sun z princova blízkého okolí by jednačtyřicetiletý vévoda ze Sussexu velmi stál o pozvání od svého otce, krále Karla III., do rodinného sídla Sandringham v Norfolku. Hlavní podmínkou pro takovou cestu však zůstává zajištění odpovídající bezpečnosti pro něj i jeho nejbližší.