Ukrajinské ozbrojené síly odrazily ruské útoky v oblasti Slovjansku

Ukrajinské ozbrojené síly odrazily ruské útoky v oblasti Slovjansku na východě Ukrajiny, uvedlo dnes ráno velení ukrajinské armády. Ukrajinští obránci se kromě toho podle stejného hlášení vypořádali s ruskými útočnými akcemi v Charkovské oblasti, kde ale kvůli ruskému ostřelování podle místní správy za uplynulých 24 hodin zemřelo sedm lidí a dalších 34 utrpělo zranění.

Ukrajinská armáda

Také ranní ostřelování Mykolajivu na jihu země si podle místních úřadů vyžádalo zranění několika civilních obyvatel, informuje agentura Unian. Ruské síly obkličují město Siversk v Doněcké oblasti, tvrdí proruští separatisté.

"Ruští vojáci pokračovali s útoky v okolí Slovjansku s cílem zlepšit své taktické pozice. Žádné protivníkovy akce v této oblasti se nesetkaly s úspěchem," stojí ve zprávě generálního štábu ukrajinské armády. "Ukrajinští obránci tvrdě potlačili pokus nepřítele o útok u Dementijivky (v Charkovské oblasti)," sdělilo rovněž ukrajinské velení.

"Za uplynulých 24 hodin v důsledku ostřelování zemřelo v Charkovské oblasti sedm lidí a 34 bylo zraněno," citovala agentura Unian místní správu. Dvě rakety dopadly na otevřené prostranství mezi domy a administrativní budovou přímo v Charkově, podle prvních zpráv ale na místě nejsou zranění. V Mykolajivu na jihu Ukrajiny byly dnes ráno při ruském ostřelování zasaženy obytné domy a dvě zdravotnická zařízení, sdělil podle ukrajinské agentury Unian gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim. Zranění podle něj utrpělo nejméně 12 lidí.

Britské ministerstvo obrany ve své pravidelné ranní analýze situace na Ukrajině uvedlo, že Rusko dál zaznamenává drobné územní úspěchy v Doněcké oblasti. Ruská agentura TASS s odvoláním na představitele proruských separatistů Rоdiona Mirošnika informovala, že ruské síly v Doněcké oblasti obkličují město Siversk, které mělo před válkou asi 11.000 obyvatel. Mirošnik prohlásil, že v nejbližší době ruská armáda a proruští separatisté město "osvobodí", a to s minimálními ztrátami. Ruská vojska podle britského ministerstva také pokračují s útoky na dálnici E40, která zajišťuje zásobování Slovjansku a Kramatorsku.

Rusko se podle Londýna pravděpodobně rovněž uchyluje k netradičním způsobům doplňování prořídlých armádních jednotek a je možné, že verbuje osazenstvo ruských věznic do Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) soukromé vojenské společnosti.

V Oděské oblasti se ruským silám podařilo zničit odpalovací zařízení protilodních střel Harpoon dodaných z USA, oznámil podle agentury Interfax mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

Rusko je ve vývozu ropy čím dál více závislá na Indii a Číně

09.08.2022 11:08 Rusko je při prodeji své ropy stále více závislé na Indii a Číně. Minulý měsíc na tyto dvě asijské…

Soul zaplavily přívalové deště, osm lidí zemřelo

09.08.2022 10:41 Nejméně osm lidí zemřelo při přívalových deštích, které v noci na dnešek zaplavily jihokorejskou…

Exprezident Trump uvedl, že jeho rezidenci Mar-a-Lago prohledává FBI

09.08.2022 09:05 Aktualizováno Floridský resort Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa prohledává americký…

Charkov opět čelil ruskému ostřelování, zprávy o obětech zatím nejsou

09.08.2022 08:23 Ruské síly na Ukrajině v noci na dnešek opět ostřelovaly Charkov a poškodily elektrický sloup a…

Čína se manévry připravuje na invazi, tvrdí tchajwanská diplomacie

09.08.2022 08:05 Peking využívá svá vojenská cvičení v blízkosti Tchaj-wanu k přípravě invaze, uvedl dnes šéf…

Řeckem hýbe skandál s odposlechy, otřásá i pozicí řeckého premiéra

08.08.2022 21:54 Aktualizováno Skandál s odposlechy předsedy opozičních socialistů Nikose Andrulakise a dvou novinářů otřásá…

Rusko přišlo na Ukrajině až o 80.000 vojáků, zní z Pentagonu

08.08.2022 21:37 Rusko ve válce proti Ukrajině přišlo o 70.000 až 80.000 zabitých a zraněných vojáků, uvedl dnes…

Pokud se nepovede zastavit Rusko, spustí to ve světě "loveckou" sezónu,…

08.08.2022 21:28 Americký ministr zahraničí Antony Blinken dnes prohlásil, že pokud Rusko bude mít možnost šikanovat…

USA dají Ukrajině dalších 4,5 miliardy dolarů a vojenskou pomoc za…

08.08.2022 21:13 Vláda amerického prezidenta Joea Bidena dnes oznámila, že poskytne další vojenskou pomoc Ukrajině…

Norsko možná omezí vývoz elektřiny kvůli nedostatku vody

08.08.2022 20:29 Norsko bude přísněji regulovat výrobu elektřiny a případně by mohlo omezit její vývoz, aby…

Související:

Nejnovější