Počet úmrtí souvisejících s nemocí covid-19 ve Spojených státech se vyšplhal na 800.000. Informovala o tom dnes agentura Reuters na základě svých výpočtů. Upozornila, že USA se nyní připravují na možné zrychlení šíření koronaviru kvůli chladnějšímu počasí a nakažlivější variantě omikron.
V USA již letos navzdory možnosti bezplatné vakcinace přišlo v souvislosti s covidem o život více lidí než v loňském roce. Stojí za tím nakažlivější koronavirová varianta delta a lidé odmítající očkování, píše Reuters.
Od začátku letošního roku již v USA kvůli covidu-19 zemřelo přes 450.000 lidí. Podle odborníků většina těchto úmrtí připadá na neočkované pacienty. Údaje amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ukazují, že plné očkování proti covidu má v USA zhruba 60 procent populace.
Z hlediska poměru počtu úmrtí k počtu obyvatel jsou na tom podle agentury Reuters Spojené státy v období od ledna do listopadu nejhůře ze skupiny hospodářsky jvyspělých zemí G7. V rámci 38 členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) je na tom hůře než USA pouze osm států, včetně České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.
Z hlediska absolutního počtu úmrtí souvisejících s covidem jsou na tom USA nejhůře na světě. Za nimi následují Brazílie a Indie, plyne z výpočtů agentura Reuters.
Policie v Los Angeles identifikovala ženu, která v neděli odpoledne střílela na sídlo zpěvačky Rihanny v Beverly Hills. Útočnicí je pětatřicetiletá Ivanna Ortiz, která byla zadržena krátce po činu. V současné době se nachází v detekčním centru metropolitní policie a byla obviněna z pokusu o vraždu. Kauce pro její propuštění byla stanovena na velmi vysokou částku přesahující 10 milionů dolarů.
Lucie Vondráčková od konce posledního vztahu opakovaně deklaruje, že si užívá aktuální single éru. Její poslední partner to má jinak. Zápasník Zdeněk Polívka má podle dostupných informací novou lásku.
Veronika Arichteva se s celou rodinou vzpamatovává z loňské smutné události, kdy přišla o miminko. Že se tím svět nezastavil, o tom známá herečka informovala už před časem. Přijít na jiné myšlenky jí pomáhá i práce.
Americký prezident Donald Trump ostře reagoval na informace o možném umístění íránských námořních min v Hormuzském průlivu, kterým proudí velké množství světové ropy. Teheránu podle Trumpa hrozí nevídané následky, pokud se potvrdí, že miny rozmisťuje na mimořádně strategicky důležitém místě.
Dobrou zprávu pro český biatlon, který přivezl jednu medaili z nedávných zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo, ještě před koncem sezóny oznámil jeden z reprezentantů. Olympijský medailista z roku 2018 Michal Krčmář se rozhodl v kariéře pokračovat.
Tragická událost poznamenala armádní výcvik v Doupovských horách. Při cvičení došlo k úmrtí vojáka, které vyšetřuje Vojenská policie. Její kriminální služba pracuje s verzí, že si zesnulý příslušník armády vzal život sám.
Jiřina Bohdalová oslaví za necelé dva měsíce pětadevadesáté narozeniny, takže přípravy jsou v plném proudu. Slavná herečka se o chystané akci zmínila už jednou v televizi. Nyní se do debaty vložil jiný známý Čech. Ten se totiž obává, že by na oslavě mohl chybět.
Odchod z Poslanecké sněmovny oznámila poslankyně Markéta Šichtařová, která se stala členkou horní komory parlamentu teprve v říjnu. Rozhodla se tak po hlasování k jednomu ze zákonů, s nímž zásadně nesouhlasí.
Česko se zájmem sleduje poslední události kolem jednoho z nejúspěšnějších tuzemských podcastů. Ornella Koktová se ho v pondělí rozhodla opustit, takže Agáta Hanychová se nyní rozhoduje, co bude dál. Poradit jí mohou i fanoušci.
Až do Velikonoc, které letos připadají na začátek dubna, mají v Česku panovat průměrné či dokonce nadprůměrné teploty. Vyplývá to z nového měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) se dočkal kýženého setkání na úrovni Evropské unie, kde se řešily zastavené dodávky ropy přes Ukrajinu. Fico tvrdí, že ho předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve sporu s Kyjevem podpořila.
Pražská policie se od pondělního večera zabývá konfliktem dvou bezdomovců v Troji. Oba muži utrpěli zranění a skončili v péči přivolaných záchranářů. Jeden z účastníků musel být uveden do umělého spánku.