Spojené státy americké v pátek oznámily další balík vojenské pomoci Ukrajině u příležitosti jejího sobotního dne nezávislosti. Informovala o tom agentura AP. Americký prezident Joe Biden zároveň telefonoval s ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským.
Šéf Pentagonu Lloyd Austin po rozhovoru s ukrajinským ministrem obrany Rustemem Umerovem na sociální síti uvedl, že nejnovější balík americké pomoci má hodnotu 125 milionů dolarů. Bude obsahovat střely pro protivzdušnou obranu, zařízení k eliminaci dronů, protitankové zbraně a munici.
Biden v pátek ujistil Zelenského o neochvějné americké podpoře Kyjeva při jeho obraně proti ruské agresi. "Poděkoval jsem Spojeným státům za schválení dalšího kola sankcí, které tentokrát cílí na ruský energetický, metalurgický, finanční a vojensko-průmyslový sektor. Zdůraznil jsem potřebu pokračování sankčního tlaku na Rusko," napsal ukrajinský prezident na síti X.
"Přivítal jsem nový americký balíček vojenské pomoci a zdůraznil jsem, že Ukrajina urgentně potřebuje dodávku zbraní z oznámených balíčků, zejména systémů protivzdušné obrany, aby mohla bránit města, komunity a kritickou infrastrukturu," dodal Zelenskyj.
Washington za více než dva roky od začátku plnohodnotné ruské invaze na Ukrajinu poskytl Kyjevu vojenskou pomoc v souhrnné hodnotě přes 50 miliard dolarů.
Problémy Jaromíra Soukupa neberou konce. Na podnikatele doléhá vlekoucí se spor ohledně péče o dceru, který vede s její maminkou Agátou Hanychovou. Teď se však ukázalo, že Soukup má stále potíže i kvůli tomu, jak dopadlo jeho někdejší mediální impérium.
Meteorologové už varovali před vysokými teplotami v pátek a sobotu, ale příští týden by mohlo být ještě tepleji. Naznačují to alespoň některé aplikace. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) to ale není moc pravděpodobné.
Na Slovensku padl trest v případu dopravní nehody syna herce Maroše Kramára. Marko před několika měsíci havaroval pod vlivem alkoholu. Od první chvíle tak prakticky bylo jasné, že nevyvázne bez trestu. Za mříže ale naštěstí nemusí.
V Česku se letos lidem, kteří nemají problém sáhnout hluboko do kapsy, představí známý americký herec Kevin Spacey, jehož kariéru v posledních letech poznamenala kauza údajného sexuálního obtěžování. Soud ale někdejší hollywoodskou hvězdu osvobodil.
Petra Svoboda nezanevřela na lásku v okamžiku, kdy předloni tragicky přišla o manžela. Nedávno se ukázalo, že má po svém boku nového partnera. Nyní ho poprvé ukázala svým fanouškům na sociální síti.
Fanoušci po celém světě, kde se proslavil díky motoristickým magazínům, se obávají o legendárního britského moderátora Jeremyho Clarksona. Ve svém aktuálním pořadu totiž přiznal, že mu byla diagnostikována agresivní forma rakoviny.
Kauza úspěšného filmu Sbormistr, jehož televizní vysílání na jaře zastavil soud, končí. Obě strany sporu se dohodly na smíru, podrobnosti ale nejsou známé. Diváci tak v této chvíli nevědí, zda se odvysílání snímku na obrazovkách ČT dočkají.
Není už žádných pochyb o tom, že Česko v dalším průběhu týdne zasáhne tropické počasí. Meteorologové proto ve středu vydali výstrahu před vysokými teplotami na pátek a sobotu. Maxima mohou přesáhnout 34 °C, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Leoš Mareš se od víkendu vyrovnává s náhlým úmrtím asistentky Kateřiny Niklové, která měla jedno přání, jehož splnění se už nedočkala. Moderátor se ho rozhodl vyslyšet až teď a potěšil tím i své fanoušky.
Moderátor Václav Moravec se v jednom z rozhovorů opět vrátil ke svému působení v České televizi, se kterou nadále vede spory ohledně konkurenční doložky. Respektovaný novinář se v reakci na některé komentáře rozhodl odhalit, kolik mu veřejnoprávní médium platilo.
Exposlance Dominika Feriho, který byl v květnu propuštěn z vězení, kde si odpykával trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, zřejmě čeká ještě další soudní přelíčení. Žalobkyně se totiž odvolala proti květnovému rozhodnutí pražského obvodního soudu.
Zpěvačka a herečka Jennifer Lopez se v pondělním vydání podcastu SmartLess otevřeně rozpovídala o svém rozvodu s hercem Benem Affleckem. Šestapadesátiletá umělkyně popsala období po rozchodu jako zásadní zlom ve svém životě. Tehdy se rozhodla zrušit plánované koncertní turné, aby získala čas sama pro sebe a dokázala se vyrovnat s komplikovanou životní situací.