Spojené státy vítají oznámení české ministryně obrany Jany Černochové o zahájení jednání o dohodě týkající se obranné spolupráce. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí amerického ministerstva zahraničí Ned Price. Zájem uzavřít takovou dohodu potvrdili při svém čtvrtečním jednání ve Washingtonu Černochová a její americký protějšek Lloyd Austin.
"Po uzavření tato dohoda prohloubí naše těsné bezpečnostní partnerství, posílí spolupráci během operací NATO a současně přispěje k dalšímu posílení transatlantické bezpečnosti," vyjádřila dnes své přesvědčení americká diplomacie, podle níž bude dohoda podobná dalším podobným smlouvám mezi Washingtonem a jeho spojenci.
Lišit se podle Černochové bude v tom, že má být o něco obecnější a nebude například obsahovat zmínku o přesných počtech vojáků. Zmíněno v ní nebude ani zřízení americké základny v Česku, které Černochová podporuje.
Jednání o konkrétní podobě dohody budou zřejmě trvat několik měsíců. I nadále by o případném pobytu spojeneckých vojáků na českém území rozhodoval český parlament.
Česko se nedávno dozvědělo, že Jakub Prachař výhledově stane před oltářem se současnou partnerkou Sarou Sandevou. Zatímco pro ni půjde o premiéru, on už má za sebou dvě svatby. Ženatý byl přitom jenom jednou.
Americký prezident Donald Trump se znovu dostal do křížku se slavným krajanem Brucem Springsteenem. Lidem vzkázal, že by měli ušetřit peníze tím, že nebudou chodit na jeho koncerty. Není ale jasné, co přesně ho ze strany hudebníka tak naštvalo.
Slovensko v uplynulých dnech řešilo výměnu názorů mezi Darou Rolins a Sisou Sklovskou. Popová zpěvačka se stala terčem kritiky, protože vynechala galavečer, na kterém měla osobně obdržet jedno ocenění. Rolins ale přispěchala se svým pohledem na věc.
Neděle byla zatím nejteplejším dnem letošního roku, ale krátce po začátku nového týdne přichází varování. Meteorologové upozornili zejména pěstitele kvetoucích meruněk na očekávané mrazivé noci.
Lucie Vondráčková je jednou z nejznámějších uměleckých obojživelnic, velkých úspěchů dosáhla na herecké i hudební scéně. Sama ale připustila, že by bylo lepší, kdyby se naplno věnovala jen jedné profesi.
Velikonoce přinesly zatím nejteplejší den letošního roku, ale už dnes se v Česku ochladilo. Podle výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se teploty v následujících dnech a týdnech budou držet na spodní hranici obvyklých dubnových hodnot.
Je Velikonoční pondělí a uplynul rok od smrti Aničky Slováčkové. Vzpomínkou na dceru slavných rodičů je nově kniha, která vznikla ve spolupráci s rodinou nadané herečky a zpěvačky. Její členové dokonce souhlasili i s tím, aby součástí publikace byl Aniččin poslední rozhovor.
Nový týden, další nové jméno. StarDance během Velikonočního pondělí odhalila jméno osmého hvězdného účastníka letošního ročníku oblíbené taneční show. Jde o známého zpěváka a frontmana jedné z populárních českých kapel.
Velikonoce vrcholí, takže je nutné počítat s jednou nepříjemností. Ve velkých obchodech si v pondělí nenakoupíte, protože to neumožňuje zákon. Jednou se tato situace bude opakovat i v květnu.
Policisté tu nejsou jen pro obyčejné smrtelníky, ale i pro známé osobnosti ze šoubyznysu. Obrátit se na ně musela Kateřina Brožová, která se stala obětí krádeže. Zatím neznámí pachatelé jí vybrali zaparkovaný automobil.
Vyšetřování březnového útoku v Pardubicích nadále pokračuje. Policie informovala o obvinění další osoby, zároveň došlo k zadržení jiného člověka v Bulharsku. Česko bude žádat o vydání dotyčného.
StarDance představuje jednoho účastníka letošní řady za druhým, ale zajímavé věci se dějí také v zákulisí. Podle dostupných informací v projektu skončila trojice lidí, kteří sice nebyli vidět, ale o to důležitější byli pro jeho úspěch.