ÚVN zakázala návštěvy pro některá svá oddělení. Dotkne se to prezidenta?

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) ode dneška zpřísnila pravidla pro návštěvy pacientů. Do odvolání jsou zakázané návštěvy osob hospitalizovaných na akutních odděleních. Důvodem je podle nemocnice zhoršující se epidemická situace v zemi související s výskytem covidu-19 a dalších respiračních onemocnění. ÚVN to dnes uvedla na svém webu.

Ústřední vojenská nemocnice Praha

Opatření se dotkne i prezidenta Miloše Zemana, který je od 10. října hospitalizován na klinice intenzivní medicíny ÚVN.

Zakázány jsou nyní návštěvy osob na akutních lůžkách ÚVN. Návštěva osob na těchto odděleních bude možná jen u pacientů v terminálním stadiu nevyléčitelné nemoci nebo u osob ve špatném psychickém stavu souvisejícím s hospitalizací. I v takových případech ale individuální návštěvu musí schválit lékař. Zároveň je povinné splnění hygienicko-epidemických opatření.

Prezident Zeman je umístěn na oddělení intenzivní medicíny. Mluvčí ÚVN Jitka Zinke dnes ČTK potvrdila, že se tak zákaz návštěv dotkne i hlavy státu, protože pravidla platí pro všechny pacienty. Kandidát na premiéra Petr Fiala (ODS) v úterý řekl, že Zeman je připraven ho přijmout ve chvíli, kdy ho v ÚVN přeloží z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj.

Nadále budou lidé moci navštívit své blízké, kteří pobývají v Domově Vlčí mák nebo jsou hospitalizovaní na oddělení dlouhodobé péče a na oddělení ošetřovatelské péče. Během maximálně třicetiminutové návštěvy bude muset mít příchozí po celou dobu návštěvy nasazený respirátor. Zároveň platí podmínka, že návštěva musí prokázat svou bezinfekčnost certifikátem k očkování, potvrzením o prodělání covidu-19 nebo platným testem na koronavirus s negativním výsledkem.

Už dříve v listopadu se návštěvám uzavřela všechna lůžková oddělení nemocnice Na Homolce a některá oddělení ve Fakultní nemocnice v Motole. Od konce října platí zákaz návštěv ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Ve Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) jsou nyní návštěvy zakázané na onkologické, neurologické, stomatologické a geriatrické klinice. Od pondělí 25. října platí ve VFN zákaz návštěv i na ORL, na III. interní klinice a na jednom lůžkovém oddělení urologické kliniky.

V úterý bylo podle dat na webu ministerstva zdravotnictví v českých nemocnicích 2058 lidí s potvrzenou nákazou novým typem koronaviru. V těžkém stavu bylo 288 pacientů. Počet hospitalizovaných je nejvyšší od 7. května. V mezitýdenním srovnání přibylo v nemocnicích 790 lidí s covidem, v těžkém stavu je o 110 pacientů více.

V Česku je zřejmě druhý případ výskytu varianty omikron

07.12.2021 19:56 V Česku je zřejmě druhý případ výskytu koronavirové varianty omikron, a to v rodině ženy z Liberce,…

ÚZIS: Počet hospitalizací s covidem bude ještě nejméně týden růst

07.12.2021 17:53 Počty lidí s covidem-19 v nemocnicích budou podle predikcí Ústavu zdravotnických informací a…

Vláda chce vyslat až 150 vojáků na polsko-běloruskou hranici

07.12.2021 16:59 Aktualizováno Končící vláda hnutí ANO a ČSSD chce na pomoc s ochranou polsko-běloruské hranice mandát pro…

Zeman doporučil Lipavskému odstoupit z kandidatury. Fiala na nominacích…

07.12.2021 16:56 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na dnešním dopoledním jednání v Lánech doporučil Janu Lipavskému (Piráti),…

Státní zastupitelství opět žádá Sněmovnu o vydání Babiše ke stíhání

07.12.2021 16:21 Aktualizováno Pražské městské státní zastupitelství předalo dnes odpoledne v souvislosti s žádostí o vydání…

Zemanovi v pátek skončí izolace, schůzky dál povede z "akvária"

07.12.2021 16:06 Izolace prezidenta Miloše Zemana bude ukončena pravděpodobně v pátek, všechny schůzky s kandidáty…

Zeman se dnes s Nekulou nesejde, kandidát na ministra má pozitivní test

07.12.2021 15:39 Schůzka kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) s prezidentem Milošem Zemanem se…

Do babyboxu v Opavě dnes dopoledne někdo odložil miminko

07.12.2021 14:37 Do babyboxu umístěného v areálu Slezské nemocnice v Opavě dnes dopoledne někdo odložil miminko. Je…

Některé školy i hejtmani chtějí delší vánoční prázdniny, další jsou ale…

07.12.2021 13:48 Ředitelé některých škol prodlouží kvůli epidemii koronaviru vánoční prázdniny, i když to…

DPP neplánuje přejít na prázdninový provoz MHD dříve

07.12.2021 13:34 Pražský dopravní podnik (DPP) neeviduje větší množství řidičů v pracovní neschopnosti kvůli…

Související:

Nejnovější

reklama