V 73 letech zemřela Ivana Trumpová. První manželka exprezidenta pocházela z Československa

Ivana Trumpová
Ivana Trumpová, foto: Profimedia
ČTK 14. července 2022 22:06 | akt. 14. července 2022 22:19
Sdílej:

Zemřela Ivana Trumpová, rodačce z Československa a bývalé manželce amerického exprezidenta Donalda Trumpa bylo 73 let. Trump o jejím úmrtí informoval na své sociální síti. Prohlášení vydala také rodina.

"S velkým zármutkem oznamuji všem, kteří ji milovali, a těch je mnoho, že Ivana Trumpová zemřela u sebe doma v New Yorku," napsal Trump na síti Truth Social. "Byla to báječná, krásná a úžasná žena, která vedla skvělý a inspirativní život. Její pýchou a radostí byly její tři děti, Donald junior, Ivanka a Eric. Byla na ně tak pyšná, stejně jako jsme my všichni byli pyšní na ni. Odpočívej v pokoji, Ivano!" doplnil.

Prohlášení vydala také rodina Trumpových. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že zemřela naše milovaná matka Ivana Trumpová. Naše matka byla neuvěřitelná žena - síla v podnikání, sportovkyně světové úrovně, zářivá kráska a starostlivá matka a přítelkyně," uvedla. V prohlášení také napsala, že Trumpová utekla před komunismem, přijala USA a učila své děti "odvaze a houževnatosti, soucitu a odhodlání".

Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta. Když u ní rodiče zaznamenali pohybové vlohy, podporovali ji ve sportovní kariéře. Ve třech letech už stála na lyžích, ve dvanácti byla v reprezentaci. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Tehdejší Československo jí ale brzy připadalo malé, tak aby mohla odejít na Západ, poprvé se vdala za lyžaře s rakouským pasem Alfreda Winklmayra.

V Kanadě pracovala jako modelka, po příchodu do New Yorku se seznámila s Trumpem, kterého si v roce 1977 vzala. Měla s ním tři děti: Donalda mladšího, Ivanku a Erika. Sňatek ukončil rozvod v roce 1992 po Trumpově románku s bývalou miss státu Georgia Marlou Maplesovou. V posledních letech měla však Trumpová s bývalým prezidentem dobré vztahy, píše agentura AP. V knize z roku 2017 napsala, že spolu hovořili zhruba jednou týdně.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Kanye West

Rozdělil celebrity, fanoušky i svět. Že se Kanye West změnil mu řada lidí absolutně nevěří

Návrat kontroverzního rappera Kanyeho Westa, vystupujícího pod jménem Ye, rozděluje veřejnost i hudební průmysl na dva nesmiřitelné tábory. Zatímco v americkém Los Angeles minulý týden triumfoval a jeho dvě show na stadionu SoFi vydělaly astronomických 33 milionů dolarů, ve Velké Británii narazil na nekompromisní odpor úřadů, který vyústil v úplný zákaz vstupu do země.

Světové celebrity
Taylor Swift

Odhaleno: Kdy a kde bude mít Taylor Swift svatbu?

Nejsledovanější pár současnosti, zpěvačka Taylor Swift a hvězda amerického fotbalu Travis Kelce, už zná termín i místo své svatby. Podle informací serveru Page Six již byly rozeslány pozvánky typu „save-the-date“, které hosty informují o tom, že velký den se uskuteční 3. července přímo v New Yorku.

Světové celebrity
Matthew Perry

Ketaminová královna stála za dodávkami drog pro Matthewa Perryho. Teď poprvé promluvila

Žena označovaná jako „ketaminová královna“, která stála za dodávkami drog pro herce Matthewa Perryho, poprvé veřejně promluvila. Jasveen Sangha, která ze svého domu v Los Angeles vedla rozsáhlý obchod s narkotiky, vyjádřila rodině hvězdy seriálu Přátelé lítost. Její omluva přichází ve stejnou dobu, kdy hercova matka zveřejnila srdceryvné prohlášení o nenahraditelné ztrátě.

Kultura
Gufrau, Victor Kal.

Ceny Anděl za rok 2025 získali Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal

Na pražském Výstavišti se dnes odehrál slavnostní večer, během kterého byly předány prestižní hudební ceny Anděl. Celý ceremoniál mohli diváci sledovat v přímém přenosu České televize. O vítězích v celkem patnácti kategoriích rozhodovali svými hlasy odborníci sdružení v České hudební akademii.