V 90 letech zemřel herec Ladislav Trojan

Ve věku 90 let zemřel v neděli herec Ladislav Trojan. Známý herec se proslavil například v seriálu seriálu Tři chlapi v chalupě nebo v dětském zábavném pořadu Kouzelná školka.

Ladislav Trojan

"Dnes nad ránem zemřel náš milý táta, herec Ladislav Trojan. Odešel ve spánku, v klidu a míru. Úsměv měl na tváři do poslední chvíle, uvedl na sociální síti jeho syn Ondřej.

Ladislav Trojan se narodil v Praze, už v dětství hrál ochotnické divadlo, věnoval se i baletu. Po vystudování DAMU získal angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého, kde začínal rolemi milovníků, brzy se ale prosadil i jako představitel komediálních rolí.

Po sedmi letech přešel do Městských divadel pražských, kde setrval až do odchodu na penzi. Po opuštění stálého angažmá pak hostoval na několika scénách. Představil se i v zájezdových představeních, například s Květou Fialovou a Petrem Nárožným v komedii Tři na lavičce.

Filmografie Ladislava Trojana zahrnuje více než 100 položek, častěji než ve filmu točil pro televizi, hlavní role ho ale míjely. Divákům se zapsal do povědomí v populárním seriálu Jaroslava Dietla a Jiřího Hubače z šedesátých let Tři chlapi v chalupě, v němž s Lubomírem Lipským a Janem Skopečkem ztělesnili svéráznou rodinu Potůčkových, která hospodařila bez žen.

Malé děti znají Ladislava Trojana z Kouzelné školky, kterou v letech 2011 až 2018 moderoval jako děda Láďa.

Nominacím na Oscara vládne film Všechno, všude, najednou. Čtyři šance pro…

24.01.2023 16:35 Nejvíce nominací na letošní Oscary, a sice 11, získal sci-fi film Všechno, všude, najednou…

Zemřel lídr punkrockové skupiny Plexis Petr Hošek

23.01.2023 12:08 Ve věku 55 let zemřel dnes ráno po krátké nemoci zpěvák a kytarista punkrockové skupiny Plexis Petr…

V únoru na Slovensku a v březnu v ČR přijde do kin film o vraždě Kuciaka

12.01.2023 14:29 Po loňské premiéře na festivalu v Karlových Varech přijde do kin dokument Kuciak: Vražda novináře.…

Související:

Nejnovější