V Británii se u lidí hospitalizovaných s covidem většinou projevují méně závažné příznaky

V Británii se u lidí hospitalizovaných s nemocí covid-19 většinou projevují méně závažné příznaky než dříve. V této fázi pandemie proto není třeba přijímat další opatření proti šíření koronaviru. Stanici Sky News to dnes řekla ministerská náměstkyně pro očkování a veřejné zdraví.

Ilustrační foto

Premiér Boris Johnson se před Novým rokem bránil zavedení přísnějších omezení v Anglii, kde se kvůli šíření nakažlivější varianty omikron zvýšil počet nově zaznamenaných případů covidu-19 na rekordní úroveň.

Ačkoli přibývá lidí, kteří se s covidem-19 léčí v nemocnicích, počet hospitalizací neodráží počet nově nakažených. Na nižší počet hospitalizovaných má vliv očkování a přeočkování proti covidu-19, pravděpodobně menší závažnost omikronu a časová prodleva mezi potvrzením infekce a přijetím do nemocnice.

"Když se podíváte na lidi, kteří byli hospitalizování, zjistíte, že jejich stav není tak vážný jako dříve," řekla Sky News náměstkyně pro vakcíny a veřejné zdraví Maggie Throupová a podotkla, že "plán B", který Johnson zavedl v prosinci, funguje. "Počet pacientů, kteří leží na nemocničních lůžkách, je asi o polovinu nižší než před rokem - a to jen ukazuje na sílu vakcín," doplnila.

Epidemiolog Neil Ferguson z britské vysoké školy Imperial College London uvedl, že omikron se zatím nerozšířil do starších věkových skupin, které jsou vůči covidu-19 zranitelnější.

"V hospitalizacích můžeme pozorovat odlišný vzorec. Jejich počet v celé zemi obecně stále stoupá a za několik týdnů můžeme být svědky vysokých hodnot," řekl stanici BBC. "Očkování se drží, pokud jde o ochranu proti těžkému průběhu nemoci, čemuž napomáhá skutečnost, že omikron je téměř jistě podstatně méně závažný, ale stále vytváří tlak na zdravotnický systém," dodal Ferguson.

Strmě rostoucí počty nakažených vedly k výrazným narušením v důsledku nařízené izolace zaměstnanců. Vlakoví dopravci ruší vlaky v Londýně, v nemocnicích chybí personál a školy se potýkají s nedostatkem učitelů, zatímco v Anglii začíná nový semestr.

Norský soud se začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění Breivika

18.01.2022 22:05 Aktualizováno Norský soud se dnes dopoledne začal zabývat žádostí o podmíněné propuštění teroristy Anderse…

Kanada vyslala na Ukrajinu malý vojenský kontingent

18.01.2022 21:30 Kanada vyslala na Ukrajinu malý kontingent speciálních jednotek. Učinila tak poté, co minulý týden…

Francie eviduje za poslední den 464.769 nových případů koronavirové nákazy

18.01.2022 20:56 Francie eviduje za poslední den 464.769 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvíce za celé…

Británie dnes eviduje 438 nově zemřelých v souvislosti s covidem

18.01.2022 20:05 Británie dnes eviduje 438 nově zemřelých v souvislosti s covidem-19, což je podle agentury Reuters…

Vakcíny proti covidu-19 založené na technologii mRNA nezpůsobují…

18.01.2022 18:54 Vakcíny proti covidu-19 založené na technologii mRNA nezpůsobují komplikace v těhotenství u…

Stoltenberg: NATO chce Rusku předložit písemné návrhy k bezpečnosti

18.01.2022 17:55 Severoatlantická aliance chce v brzké době předložit Rusku písemné návrhy ke sporům v otázkách…

WHO vyzvala výrobce vakcín k urychlenému poskytnutí dat

18.01.2022 17:15 Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes vyzvala výrobce vakcín proti covidu-19 k urychlenému…

Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická

18.01.2022 15:35 Aktualizováno Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do…

Německo pomůže firmám, na které doléhají vysoké ceny energií

18.01.2022 15:31 Aktualizováno Německo pomůže firmám, na které doléhají vysoké ceny energií a kde hrozí problémy energeticky…

Hlůšková je stále v Pákistánu, dosud nedostala výjezdní víza

18.01.2022 15:15 Aktualizováno Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s…

Související:

Nejnovější

reklama