V Brně se sešly stovky lidí, demonstrovaly proti opatřením

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Pavel Dratva , ČTK 12. září 2021 18:38
Sdílej:

V centru Brna dnes lidé protestovali proti vládním opatřením v boji proti šíření koronaviru, zejména proti jakémukoliv omezování dětí ve školách. Na Zelném trhu se podle odhadu zpravodaje ČTK shromáždilo asi 300 lidí, mezi nimi řada podporovatelů a kandidátů uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci (TSS) a politické strany Manifest.cz - Pravá Svoboda a Prosperita.

Promluvil také zpěvák Daniel Landa, který přijel se skupinou motorkářů. Ptal se účastníků shromáždění, kdo je připraven bránit ústavu, svou svobodu a práva. Vláda podle něj už nemá lidem "šlapat na krk".

V úvodu shromáždění hovořil bývalý poslanec ČSSD a nynější kandidát TSS Zdeněk Koudelka. "Covidistickou propagandu" stavěl v projevu na roveň komunistické a nacistické propagandy, kritizoval také testování dětí ve školách a množství vakcín, které Česko nakoupilo a které podle podle Koudelky není přiměřené počtu obyvatel.

"Nakonec budeme očkovat i psy a kočky," řekl v projevu lékař Miroslav Havrda. Lidem v době pandemie doporučil zachovat si rozum, chodit na čerstvý vzduch, zajistit si přísun vitamínů a stopových prvků a v případě potíží vyhledat profesionální pomoc. Testování ve školách vzhledem k nízkým záchytům covid pozitivních dětí označil Havrda za směšnou záležitost za stovky milionů korun.

Na začátku demonstrace se odehrál fyzický konflikt mezi účastníkem shromáždění a dalším mužem, který skončil zakrvácený na zemi. Incident hned na místě začala řešit policie.

Podobný okruh pořadatelů svolal v březnu v Brně shromáždění, které tehdy rozpustil tajemník městské části Brno-střed Petr Štika. Při následném pochodu zasahovali těžkooděnci. Krajský soud v Brně později rozhodl, že rozpuštění demonstrace bylo nezákonné. Městská část Brno-střed podala proti rozsudku kasační stížnost.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Sharon Stone

Sharon Stone přiznává: Stal se ze mě chlap

Během svého hostování v pořadu Late Night with Seth Meyers herečka Sharon Stone (67) vtipně promluvila o své nové životní etapě, kterou nazývá „návrat do dámského spodního prádla“. Vysvětlila, že během výchovy svých tří synů musela přehodnotit své oděvní návyky.

Světové celebrity
Pamela Anderson

Pamela Anderson otevřeně promluvila o vztahu s Liamem Neesonem

Hollywoodský herec Liam Neeson a bývalá hvězda seriálu Pobřežní hlídka Pamela Anderson se stali jedním z nejdiskutovanějších párů filmové scény. Fanoušci spekulují o jejich vztahu poté, co se společně objevili v pokračování komedie Bláznivá střela, kde ztvárnili milenecký pár.

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Co má vévodkyně Meghan za lubem? Expert odhalil její tajemství

Podle odborníka na PR se na vévodkyni ze Sussexu Meghan Markle valí nová vlna kritiky kvůli tomu, že údajně kopíruje svoji švagrovou, princeznu Kate. Tyto spekulace vyvolala nová dohoda manželského páru se společností Netflix, v jejímž rámci má vzniknout vánoční speciál, který bude vysílaný ve stejném období, jako vánoční pořad princezny z Walesu.

Světové celebrity
Pierce Brosnan

Jak to Pierce Brosnan dělá? Konečně prozradil svoje tajemství

Oblíbený herec Pierce Brosnan má i v 72 letech stále skvělé vlasy a tvrdí, že za to vděčí irským genům a pivu Guinness. Na premiéře svého nového filmu, The Thursday Murder Club, se herec, který se narodil v irském hrabství Louth, svěřil s tímto vtipným postřehem pro server Page Six.