Počet nově potvrzených případů covidu v sobotu v mezitýdenním srovnání klesl, a to po předchozích šesti dnech mírného růstu. O prvním víkendovém dni laboratoře zachytily 378 pozitivních vzorků, o 62 méně než v sobotu předchozího týdne. Nižší byl ale i počet provedených testů.
V nemocnicích je podle posledních údajů 567 lidí s covidem, což je nejnižší počet za posledních téměř sedm týdnů. Vyplývá to z aktualizovaných statistik na webu ministerstva zdravotnictví.
Za celou dobu epidemie v Česku testy potvrdily více než 4,04 milionu případů koronaviru. Podezření na opakovanou nákazu, která celkové číslo nezahrnuje, bylo víc než 309.300. Tuto sobotu přibylo do statistik 159 případů podezření na reinfekci, o týden dříve jich bylo 174.
Laboratoře o prvním víkendovém dni otestovaly na přítomnost nového typu koronaviru 1739 vzorků. Bylo jich zhruba o 340 méně než před týdnem.
Počet nově odhalených případů covidu za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel stagnuje pátý den v řadě na hodnotě 102. Nejméně příznivá epidemická situace je v Královéhradeckém kraji se 119 případy a v Praze se 113 novými případy na 100.000 lidí za posledních sedm dní. Naopak nejnižší incidenci vykazují kraje Karlovarský a Liberecký s 80, respektive 90 případy na 100.000 obyvatel.
V nemocnicích bylo v sobotu 567 pacientů s pozitivním testem na covid. Stav 26 z nich byl vážný. Počet hospitalizací byl nejnižší od 17. července. V mezitýdenním srovnání klesl počet pacientů o čtvrtinu.
S covidem dosud v Česku zemřelo 40.848 lidí. Za posledních sedm dní přibylo 41 případů, o týden dřív 57. Mezitýdenní snížení ale může být ovlivněno tím, že se údaje o úmrtích dostávají do statistik se zpožděním.
Proti covidu-19 bylo v Česku plně naočkováno zhruba 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo 4,3 milionu lidí a druhou bezmála 174.000. V sobotu bylo podle průběžných údajů naočkováno 203 lidí, zhruba třetina ve srovnání s prvním víkendovým dnem předchozího týdne.
Spojené státy americké mají za sebou návštěvu britského panovníka. Karel III. je sice zejména reprezentativním představitelem Velké Británie, ale občas umí promluvit i do politiky. Americký prezident Donald Trump přiznal králi zásluhy ve věci zrušení cel na whiskey.
Moderátor Václav Moravec je s Českou televizí nadále ve sporu ohledně konkurenční doložky. Podle svých slov vrací televizi peníze, které dostává po svém březnovém konci ve veřejnoprávním médiu.
Zpěvačka a autorka Celeste Buckingham přichází s novou slovenskou skladbou Milý Budúci. Text, na kterém pracovala několik let, nevznikl po rozchodu, ale během vztahu – jako upřímný vzkaz dospělé ženy adresovaný tomu, kdo jednou přijde. Videoklip opět režíroval Michal Nemtuda.
Pavel Trávníček loni oslavil půlkulaté 75. narozeniny. Právě při podobných příležitostech často vznikají nejrůznější dokumentární snímky o slavných osobnostech. Trávníčkova manželka nyní potvrdila, že vzniká film o známém herci.
Do Česka v úvodních květnových dnech předčasně dorazilo letní počasí a definitivně ukončilo zimu. I na hřebeni Krkonoš o víkendu roztála souvislá sněhová pokrývka. Sníh tak zmizel z našich nejvyšších hor výrazně dříve, než bývá zvykem, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Proměnou v dnešní internetové době prochází i televizní a filmový průmysl. Evidentně si to uvědomuje i Ivana Chýlková, která ale neváhala naložit lidem v některých televizích. Co podle jejího názoru dělají špatně?
Duben je minulostí, ale i během uplynulého měsíce pokračoval babyboom v českém šoubyznyse. Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se stala trojnásobnou maminkou. Nyní se pochlubila dalšími rodinnými fotografiemi.
Česko v neděli slaví půlkulaté 95. narozeniny Jiřiny Bohdalové. Blahopřání se objevují i na sociálních sítích. S jedním takovým přispěchala zpěvačka Monika Absolonová. Co všechno na legendární herečce ocenila?
Rakouská policie zásadně pokročila s případem otrávených dětských výživ, které se objevily i v Česku. U našich sousedů byl zadržen devětatřicetiletý muž, informovala britská BBC. Podle dostupných informací má být stále nejméně jedna otrávená sklenička v oběhu.
Letošní ročník StarDance přináší výraznou změnu, která se promítne přímo na taneční parket. Novou návrhářkou kostýmů se stává Kateřina Šmejkalová, zakladatelka značky NOSME, jejíž modely nosí tanečníci po celém světě. Produkce tím reaguje na snahu posunout vizuální stránku show směrem k větší autentičnosti, emocím i mezinárodní inspiraci.
Je to tady. Jiřina Bohdalová má právě dnes půlkulaté 95. narozeniny, které navzdory dřívějším nejasnostem oslaví ve společnosti přátel. A nepůjde jen o známé z umělecké branže. Podle dostupných informací se na večírek chystají i tři bývalí prezidenti.
Ze všech stran se snáší kritika na Josefa Koktu a jeho životní partnerku Ornellu. Důvodem je video, které se na veřejnost dostalo nedopatřením. Do nezáviděníhodné situace se Kokta vystavil sám. Alespoň to tak tvrdí.