V Chorvatsku za posledních 24 hodin přibylo 9058 nově nakažených

Cesta do Chorvatska
Cesta do Chorvatska, foto: FYI Prague
Pavel Dratva , ČTK 6. ledna 2022 15:42
Sdílej:

V Chorvatsku za posledních 24 hodin přibylo 9058 nově nakažených koronavirem. Podle agentury Hina je to druhý den v řadě, kdy země se čtyřmi miliony obyvatel zaznamenala nejvyšší počet infikovaných od počátku pandemie nemoci covid-19.

Ve středu Chorvatsko oznámilo denní přírůstek 8587 nových případů infekce, což byl do dnešního dne rekord. V nemocnicích je momentálně 1824 pacientů s covidem-19, z toho 244 vyžaduje intenzivní péči. V souvislosti s covidem-19 zemřelo dosud 12.764 lidí, z toho 33 za poslední den. Podíl pozitivních testů za poslední den činil 45 procent.

Rychlý nárůst počtu nakažených z posledních dnů podle vládních představitelů způsobuje infekčnější koronavirová varianta omikron i častější sdružování lidí o vánočních a novoročních svátcích.

"Pátá vlna už je tady, spojila se se čtvrtou. Omikron se nám nevyhne, očkujte se", vyzval Chorvaty ve středu ministr zdravotnictví Vili Beroš, který podíl lidí nakažených omikronem v Chorvatsku odhadoval na 30 až 40 procent.

Stalo se
Sport
Adam Bydžovský

České judo ranila smrt zápasníka a trenéra. Zemřel Adam Bydžovský (†25)

Český sport zasáhla o uplynulém víkendu jedna velmi smutná zpráva. Ve věku pouhých 25 let v sobotu náhle a nečekaně zemřel Adam Bydžovský, trenér juda a úspěšný český reprezentant. Informoval o tom Český svaz judo na webových stránkách. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Počasí až do začátku června. Teploty v Česku přece jen porostou

Až do konce května se neočekává výraznější oteplení, vyplývá z aktuálního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejtepleji bude během sledovaného období na začátku června. Denní maxima vyšplhají v průměru na 23 stupňů. 

Sport
Ilustrační fotografie.

Češi zvítězili na MS i potřetí. Demolici domácích Dánů řídil Pastrňák

Přesně 24 hodin po úvodním buly předchozího zápasu nastoupila česká hokejová reprezentaci do dalšího utkání na mistrovství světa. Trenéři sáhli ke třem změnám v sestavě, v nichž dvě byly vynucené zdravotním stavem. Na výkonu se to ale výrazně nepodepsalo. Národní tým po bezbrankové první třetině vstřelil sedm gólů a nad Dánskem zvítězil 7:2. 

České celebrity
Veronika Arichteva

Maminka jí zůstává. Veronika Arichteva na Den matek nezapomněla

Veronika Arichteva má na prvním místě rodinu, která se v posledních dnech vyrovnává s úmrtím jejího tatínka Pavla Nového, známého producenta. Stále má ale maminku, kterou se rozhodla ukázat fanouškům u příležitosti Dne matek.