Podle neoficiálních výsledků voleb do Evropského parlamentu v Německu jasně zvítězila koalice křesťanských demokratů CDU/CSU.
Na druhém místě se umístila krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD), zatímco Sociálnědemokratická strana (SPD) kancléře Olafa Scholze zaznamenala výrazný pokles podpory, jak ukazují nedělní průzkumy pro televize ARD a ZDF, informuje TASR s odkazem na agentury AP, AFP, DPA a Reuters.
Sociální demokraté dosáhli pouze 14 procent, což je jejich historicky nejhorší výsledek v eurovolbách. Za nimi se umístila AfD s přibližně 16 procenty. CDU/CSU by měla získat téměř 30 procent hlasů, podle předpovědí. Scholzovi koaliční partneři Zelení získali asi 12 procent hlasů, zatímco liberální FDP dosáhla pěti procent.
Volby do Evropského parlamentu se v členských zemích EU konaly od čtvrtka 6. do neděle 9. června. V Německu, které má nejvíce obyvatel ze všech členských zemí EU, si občané volili maximální počet europoslanců - 96.
Největší volební účast v Německu byla zaznamenána v prvních přímých volbách do EP v roce 1979, kdy k urnám přišlo 65,73 procenta oprávněných voličů. Před pěti lety byla volební účast 61,38 procenta, uvádějí údaje na stránkách EP.
Letní prázdniny se o uplynulém víkendu přehouply do své druhé poloviny, přičemž nový týden přinesl další vlnu veder. V dalších týdnech by se však teploty měly opět přiblížit srpnovému normálu. Srážek se ani nadále moc neočekává.
Ohnivé peklo ve Francii trápí i hollywoodské hvězdy, které tam vlastní honosná sídla. K domům Brada Pitta či George Clooneyho se podívali i čeští hasiči. Ti už několik dní pomáhají francouzským kolegům v boji s ničivým živlem.
Milan Knížák a Jiří Krampol se pohybovali každý v jiné sféře veřejného života, přesto měli něco společného. Prvně jmenovaný zemřel na den přesně rok poté, co odešel Krampol. Výtvarník a herec ale přišli do styku již mnohem dříve a přátelé se z nich zrovna nestali.
Bývalý ministr spravedlnosti Pavel Blažek by mohl kvůli bitcoinové kauze skončit na déle než šest let za mřížemi. Takový trest mu navrhla olomoucká žalobkyně, která obžalovala celkem čtyři osoby. Nejvyšší trest hrozí Tomáši Jiřikovskému.
Eva Adamczyková na letošních zimních olympijských hrách zkompletovala medailovou sbírku ze snowboardcrossu, přesto už je pro ni v životě nejdůležitější role maminky. Jakým směrem povede olympijská šampionka svého syna?
Když se v posledních dnech řešil život Karlose Vémoly, většinou se lidé zabývali okolnosti rozpadu jeho manželství. Nyní se ale zápasník rozčílil kvůli něčemu docela jinému. Jde o to, jak se zachází se lvicí Elsou, která bývala jeho domácím mazlíčkem.
Po relativně chladnějším prvním srpnovém víkendu se vrací tropická vedra. Meteorologové v pondělí varovali před nebezpečím požárů a vysokými teplotami, které budou dosahovat až 39 stupňů. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Honza Dědek se již za několik týdnů vrátí se svou talk show na televizní obrazovky, ačkoliv to původně vypadalo, že z nich nadobro zmizí. Teď už ale opět přemýšlí nad tím, jak zaujmout co nejvíce diváků.
Policie vyšetřuje konflikt dvou mužů na Mostecku, kdy oba utrpěli vážná zranění. Vyšetřovatelé se domnívají, že mladší z aktérů napadl staršího a následně se pokusil o sebevraždu. Zatím jde však o předběžné závěry šetření.
Jitka Zelenková se před desítkami let proslavila i díky spolupráci s legendárním Karlem Gottem, který na ni měl velký vliv. Dokonce promlouval i do toho, co si pěvecká kolegyně oblékala na sebe. Zelenková tak občas musela vytáhnout pořádný balík peněz.
Herečka Dagmar Patrasová je stále v zajetí hlubokého smutku. Před rokem totiž přišla o svou jedinou dceru Aničku Slováčkovou, která ve věku devětadvaceti let podlehla rakovině.
Známý britský moderátor a publicista Jeremy Clarkson se po řadě vážných zdravotních peripetií opět naplno vrátil k hodnocení automobilů. Ve svém nejnovějším motoristickém sloupku v deníku The Sunday Times uvedl, že navzdory pokročilému věku a zdravotním neduhům má stále cit pro to správně odhalit kvality každého testovaného vozu.