V imunitním výboru nejspíš zasednou Benda nebo Válková

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.
Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie., foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 8. listopadu 2021 20:52
Sdílej:

Do sněmovního mandátového a imunitního výboru míří například Helena Válková a Taťána Malá (obě ANO), Marek Benda (ODS) a Radek Rozvoral (SPD). Nominace do výboru, který mimo jiné dává plénu doporučení ohledně případných žádostí o vydání k trestnímu stíhání, dnes projednala sněmovní volební komise.

ČTK o tom informoval její předseda Martin Kolovratník (ANO). Sněmovna výbor ustaví při středečním pokračování ustavující schůze.

Plénum už rozhodlo, že výbor bude mít 16 členů. Poslanecké kluby nebo jejich bloky v podobě Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty pak podaly nominace podle poměrného zastoupení.

Válková, Malá, Benda i Rozvoral působili v imunitním výboru i v minulém volebním období. Opět v něm zasednou také Milan Feranec, Ladislav Okleštěk a František Petrtýl (všichni ANO). Ve výboru budou dále zasedat Romana Fischerová (ANO), Pavel Kašník, Pavel Svoboda (oba ODS), Josef Cogan, Eliška Olšáková, Lucie Potůčková (všichni STAN), Aleš Dufek, Michael Kohajda (oba KDU-ČSL) a Pavel Svoboda (TOP 09).

V minulém volebním období výbor vedl Stanislav Grospič (KSČM). Po říjnových volbách komunisté v dolní komoře zastoupení nemají. Nyní budou členové volit předsedu ve středu, funkce by měla připadnout hnutí ANO. Kandidátkou je Válková.

Mandátový a imunitní výbor Sněmovna zřizuje na ustavující schůzi jako první. Po středečním formálním ustavení bude moci zahájit činnost. Vedle volby předsedy členové výboru na středeční schůzi také ověří vznik mandátů všech nově zvolených poslanců.

Stalo se
Počasí
Ilustrační fotografie.

Povodně v Česku nehrozí. Srážek bylo méně, než se čekalo

Deštivé počasí v Česku v posledních hodinách nenaplnilo předpoklady. Podle ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) spadla jen polovina předpokládaných srážek. Déšť zatím neměl povodňovou odezvu, konstatoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí
Deštivé počasí

Počasí se jen tak nezlepší. Pršet bude podle meteorologů každý den

Deštivé počasí nás bude doprovázet i v dalších dnech. Podle ČHMÚ.cz s ním je potřeba počítat minimálně do konce týdne.

Světové celebrity
Král Karel III.

Co se děje s Karlem III.? Buckinghamský palác to musel vysvětlit

Král Karel III. v úterý přivítal francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na státní návštěvě ve Windsoru, přičemž veřejnosti neunikl jeden výrazný detail – panovník měl nápadně krvavé pravé oko. Buckinghamský palác však okamžitě reagoval s vysvětlením: jedná se o prasklou cévku, která se objevila přes noc a nijak nesouvisí s jeho probíhající léčbou rakoviny.

Světové celebrity
princezna Kate

Vévodkyně Kate ukázala skutečnou sílu osobnosti. A nemusela ani promluvit

Britský princ William a jeho manželka Kate, princezna z Walesu, se 8. července stali prvními zástupci britské královské rodiny, kteří oficiálně přivítali francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a jeho manželku Brigitte na začátku jejich třídenní státní návštěvy Spojeného království. Hosté přiletěli kolem 11. hodiny dopolední na leteckou základnu RAF Northolt v západním Londýně.