V Itálii zemřela po pádu česká horolezkyně

Alpy, ilustrační fotografie.
Alpy, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 4. září 2022 12:57
Sdílej:

Česká horolezkyně zahynula při výstupu na Ortles, nejvyššího horu Jižního Tyrolska v Itálii. Žena byla ve skupině šesti kolegů ve výšce 3300 metrů nad mořem, když uklouzla a při až stometrovém pádu zavadila o další dva horolezce, kteří "jako zázrakem nespadli", informoval dnes zpravodajský kanál Rainews.

Podle horské služby skupina horolezců už na začátku špatně zvolila trasu. Namísto tradiční stezky se vydala roklí, která byla kluzká kvůli tání čerstvého sněhu. Záchranáři také uvedli, že žena neměla vhodnou obuv a nebyla na tak náročný výstup správně vybavena.

Jiný český horolezec zemřel při výstupu na téže horu na začátku července. O několik dní předtím zemřelo v Itálii při sesuvu ledovce Marmolada 11 lidí, z toho dva Češi. Na vrcholu Marmolady byl den před neštěstím naměřen teplotní rekord deset stupňů Celsia.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová se vytasila s nepopulární změnou

Agáta Hanychová se rozhodla pro zásadní změnu v projektu, který ji zaneprázdňuje asi ze všech nejvíce. Je však otázkou, co tomu řeknou holčičky, jak Agáta říká svým fanynkám. Jde totiž o změnu, která někoho může podráždit. 

Počasí
Ilustrační fotografie.

Deštivé počasí zasáhne východ Česka. Úhrny budou vydatné

V Česku se tento týden ochladilo a na řadě míst také dost zapršelo. Předpověď navíc počítá s dalšími srážkami. Morava a hlavně Slezsko se o víkendu dočká dalšího deště, místy i vydatného, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Lokálně může spadnout až 70 milimetrů. 

Světové celebrity
Princezna Kate

Významný moment princezny Kate. Je to důležité pro celou monarchii

Princezna Kate se v úterý vydala z Velké Británie do zahraničí. Samozřejmě se to v jejím životě neděje poprvé, přesto je to tentokrát výjimečné. Jde totiž o první oficiální cestu od chvíle, kdy se poprala s vážnou nemocí. 

Světové celebrity
Král Karel III.

Král Karel III. se po dlouhé době objevil v britské imperiální koruně!

Londýn se dnes oděl do slavnostního, když král Karel III. a královna Camilla společně zahájili nový rok britského parlamentu. Tradiční státní otevření parlamentu doprovázela mimořádná přehlídka historických klenotů, které podtrhly význam této události. Královský pár dorazil z Buckinghamského paláce k Westminsterskému paláci v historickém kočáru Irish State Coach, který v minulosti sloužil i královně Alžbětě II.