Předposlední víkend si mohli lyžaři užít lyžování v Královéhradeckém kraji. Částečně v provozu je areál v Peci pod Sněžkou a Špindlerově mlýně. Obě skicentra završí sezonu na Velikonoční pondělí 18. dubna.
SkiResort Černá hora-Pec nabídl o víkendu devět kilometrů sjezdovek. Na hory tam vyrazilo téměř 2000 lidí. "Návštěvnost určitě ovlivnilo počasí, které bylo dost proměnlivé a větrné," uvedla mluvčí skicentra Zina Plchová.
Na Černé hoře byla v provozu kabinková lanovka pro pěší a běžkaře. V dalších dnech bude fungovat areál v Peci pod Sněžkou, kde bude od pondělí otevřeno zhruba osm kilometrů sjezdovek.
"Běžkaři mohou vyrazit na tratě nad Pecí, které jsou stále velmi dobře upravené. Lyžařská sezona v Peci končí na Velikonoční pondělí. Do té doby se lyžuje za zvýhodněné ceny. Kabinková lanovka je od pondělí do středy mimo provoz. Od čtvrtka do pondělí bude v provozu denně," dodala Plchová.
Ve Špindlerově Mlýně byl v provozu areál Svatý Petr se svahy na severní stranu, kde sníh vydrží déle. Šestisedačková lanovka Pláně bude jezdit do Velikonočního pondělí. Provoz Hromovky o Velikonocích provozovatel upřesní podle počasí.
Na hřebenech Krkonoš je kolem 80 až 120 centimetrů sněhu a pokrývá ho ledová krusta. Na ni napadlo během 48 hodin 15 centimetrů sněhu. Malé a střední laviny, které se mohou uvolnit, se většinou zastaví na svahu. Platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice.
Padlo nové rozhodnutí v kauze psychiatra Jana Cimického. Obvodní soud pro Prahu 8 jej ve středu znovu uznal vinným ve všech bodech obžaloby. Cimický dostal trest pět let odnětí svobody a také zákaz lékařské činnosti na dobu deseti let.
Problémy úspěšného filmu Sbormistr pokračují. Další soud totiž potvrdil stopku pro jeho televizní vysílání. Soud konstatoval, že pro tvůrce, kteří se věnují trestným činům inspirovaným skutečnými událostmi, platí zvýšené nároky ve vztahu k obětem trestné činnosti.
Meteorologové mají jasno. Během prodlouženého víkendu na začátku května se dočkáme prvního letního dne letošního roku, protože teploty se poprvé dostanou i nad 25 °C. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Americký prezident Donald Trump po víkendovém pokusu o atentát zaútočil na moderátora jedné z populárních talk show Jimmyho Kimmela. Jeho zaměstnavatele vyzval, aby dotyčného vyhodil. Podle Trumpa se Kimmel dopustil výzvy k násilí vůči prezidentovi.
Karel Šíp je i jako osmdesátník jednou z tváří veřejnoprávní České televize, jejíž budoucnost je momentálně velkým tématem. Platí to tak trochu i o budoucnosti Šípa na jejích obrazovkách. Jeho pokračování v druhé polovině totiž zatím není smluvně potvrzené.
Taylor Swift podala prostřednictvím své společnosti TAS Rights Management tři žádosti o ochrannou známku. Tento krok, který se uskutečnil 24. dubna, má zpěvačce pomoci chránit se proti zneužití její identity prostřednictvím technologií umělé inteligence. Podobnou strategii nedávno zvolil i herec Matthew McConaughey, který se snaží omezit neoprávněné nakládání se svou podobou a hlasem.
Britský král Karel III. a královna Camilla zahájili v pondělí svou čtyřdenní návštěvu Spojených států přivítáním v Bílém domě. Na jižním trávníku je uvítal prezident Donald Trump společně s první dámou Melanií Trumpovou. Ačkoliv počáteční konverzace mezi oběma hlavami státu nebyla pro televizní kamery slyšitelná, analýza profesionální odezíračky rtů nyní poodhalila, co si státníci během prvních okamžiků návštěvy sdělili.
Před patnácti lety šokovala svět zpráva o úmrtí popové ikony Michaela Jacksona, za kterou byl k odpovědnosti dohnán jeho osobní lékař Conrad Murray. Po letech strávených ve vězení a vleklých právních bitvách o možnost vykonávat lékařskou praxi ve Spojených státech se kardiolog rozhodl pro radikální krok. Přesunul se do zahraničí, kde si otevřel vlastní zdravotnické zařízení.
Legendární frontman kapely The Rolling Stones, Sir Mick Jagger, se podle nové životopisné knihy ocitl v ohrožení života. Nová biografie s názvem The Rolling Stones, jejímž autorem je spisovatel Bob Spitz, přináší šokující tvrzení o předávkování drogami, ke kterému mělo dojít v polovině sedmdesátých let.
Jedna z našich velmi výrazných celebrit je o rok starší. Agáta Hanychová v úterý slaví jednačtyřicáté narozeniny. Fanouškům prozradila, čím ji obdaroval manžel. Zmínila se jim také o tom, že není dokonalá.
V Česku panuje v závěru dubna příjemné jarní počasí. Proto vás možná překvapí, že meteorologové v úterý přispěchali s varováním. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude v následujících dnech hrozit pomrznutí ovocných stromů a zemědělských plodin.
Leoš Mareš to za dlouhé roky dotáhl na jednoho z nejúspěšnějších českých moderátorů, ačkoliv v začátcích rozhodně neměl na růžích ustláno. Podle kolegy a tehdejšího nadřízeného se dopouštěl jednoho průšvihu za druhým.