V listopadu bylo v Česku vyhlášeno 69 bankrotů obchodních společností, což bylo o dva méně než v říjnu. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, tedy o 33 více než před měsícem. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau, kterou dnes firma poskytla ČTK.
Insolvenčních návrhů bylo podáno u obchodních společností 106, meziměsíčně o 28 více. U podnikatelů jich bylo 540, proti říjnu o 46 více.
"Listopadový nárůst počtu insolvenčních návrhů u firem může být částečně kompenzací nízkého počtu těchto návrhů v říjnu. Dlouhodobě však platí, že počet návrhů na bankrot společností i počet bankrotů postupně roste. Už v listopadu byl jejich letošní počet vyšší než za celý loňský rok. Vzhledem k vyšším cenám úvěrů v dalších letech i rostoucím cenám všech vstupů a problémům na trhu práce přitom není pravděpodobné, že by se v dalším roce začal snižovat, spíše naopak,“ uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.
V listopadu bylo nejvíce bankrotů společností vyhlášeno v obchodu (16) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (11). V posledních 12 měsících byl nejvyšší také v obchodu (170) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (102).
V rámci krajů bylo v listopadu nejvíce firemních bankrotů vyhlášeno v Praze (31) a v Jihomoravském kraji (7). Naopak žádný bankrot nebyl vyhlášen v Karlovarském kraji, v Libereckém kraji a na Vysočině. V posledních 12 měsících bylo nejvíce firemních bankrotů vyhlášeno rovněž v Praze (329) a v Jihomoravském kraji (83).
V listopadu bylo nejvíce bankrotů podnikatelů vyhlášeno ve stavebnictví (118), v obchodu (109), a ve zpracovatelském průmyslu (76). Co se týče krajů, nejvíce jich bylo vyhlášeno ve Středočeském kraji (68), v Praze (66) a v Ústeckém kraji (65).
Přes 60 let života má za sebou Veronika Žilková a dosáhla velkých věcí. V profesní kariéře si může cenit například Českého lva, v osobním životě je pyšná na děti. S nimi ale souvisí největší chyba, kterou herečka podle svých slov udělala.
Zlevňování pohonných hmot v Česku neustává, ceny benzinu i nafty dál klesly i v uplynulém týdnu a zůstávají nejnižší za několik let. Nejprodávanější benzin Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 33,71 koruny, před týdnem byl o 26 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 43 haléřů na litru, v průměru nyní stojí 32,24 koruny za litr.
Je to týden, co Česko oběhla smutná zpráva o smrti Jiřího Bartošky, kterého si všichni budou pamatovat zejména jako skvělého herce a dlouholetého prezidenta karlovarského filmového festivalu. Bartoška ale také řadu let namlouval populární televizní cestopis. Navzdory špatné predispozici.
Agáta Hanychová je tak ostře sledovanou a zároveň výřečnou osobou, že by málokdo čekal, že o dceři herečky Veroniky Žilkové ještě něco nevíme. Ona ale odhalila něco velmi zajímavého. Co dlouhou dobu před veřejností tajila?
Česko se v příštím týdnu rozloučí s legendárním hercem a prezidentem karlovarského filmového festivalu Jiřím Bartoškou. Zemřel ve čtvrtek, bylo mu 78 let. Rodina rozhodla, že poslední rozloučení proběhne v pražském Rudolfinu. Už ale dostala omluvenku od jedné významné osoby, která bude na smutečním obřadu chybět.
Květen je v Česku v posledních dnech poměrně chladný, přesto se v druhé polovině tohoto týdne ještě ochladí. Na horách se může vyskytnout sněžení, nejvyšší teploty klesnou o několik stupňů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Vláda se ve středu sešla ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře k sedmému výjezdnímu zasedání do krajů. Na zasedání kabinetu, které se zabývalo mimo jiné problematikou související se Středočeským krajem a hlavním městem Prahou, navázalo v Galerii Středočeského kraje zasedání s radami obou samosprávných subjektů.
Pro Lucii Vondráčkovou neskončila taneční kariéra loňským finále StarDance. Letos není v plánu další řada populární televizní show, ale na podzim se uskuteční turné po Česku. Známá herečka a zpěvačka jeho součástí nebude. Co tomu říká?
Pokusem o vraždu se zabývají kriminalisté z Plzeňského kraje. Osmatřicetiletá žena čelí obvinění z násilného trestného činu, podle policistů dvakrát bodla nožem svého manžela. Muž skončil s vážnými zraněním v nemocnici.
Pro českou televizní zábavu udělal málokdo tolik jako dlouholetý parťák slavné Jiřiny Bohdalové. Zejména starší ročníky si jistě vzpomenou, s kým herečka tvořila ústřední dvojici Televarieté. Vladimír Dvořák by se dnes dožil rovných sto let.
V Česku panuje už řadu dní stabilní počasí, které je na květen teplotně podprůměrné. Moc také neprší. Jiná má být v těchto dnech situace v centrálním Středomoří. Vyskytnou se tam vydatné srážky a bouřky, škody bude způsobovat i silný vítr. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Češi mají ještě dnes na světovém šampionátu v hokeji v Dánsku pauzu, na led opět naskočí ve čtvrtek večer proti Maďarsku. Brusle by si měl nazout i jeden hokejista, který úvodní tři zápasy strávil na tribuně. Po zranění Jáchyma Kondelíka ale dostane šanci.