V nákupním centru americké v Indianě vypukla střelba, čtyři mrtví

V nákupním centru ve městě Greenwood v americkém státě Indiana v neděli zahynuli čtyři lidé, když tam začal střílet 20letý muž vyzbrojený dvěma puškami. Uvedla to dnes místní policie, podle níž mladík zabil tři lidi a další dva zranil. Následně jej zastřelil legálně drženou střelnou zbraní 22letý civilista. O možném motivu útočníka strážci zákona neinformovali.

Ilustrační foto

Za agresora označil šéf místní policie James Ison jistého Jonathana Sapirmana, který údajně žil v Greenwoodu. Do nákupního centra si podle něj přinesl pistoli a dvě dlouhé pušky, střílel ovšem pouze z jedné z nich. Přinesl si také několik zásobníků a celkem více než 100 nábojů, řekl Ison. Střílet prý nepřestal, dokud jej nezastřelil "kolemjdoucí" vyzbrojený pistolí.

Policie byla do obchodního centra Greenwood Park Mall přivolána krátce před 18:00 místního času (půlnoc SELČ). Výstřely byly hlášeny z prostoru pro stravování, uvedl zástupce policie Chris Bailey na nočním tiskovém brífinku. Policie při něm oznámila, že v oblasti nepřetrvává nebezpečí.

"Jsme znechuceni tím, že se událo další neštěstí tohoto druhu v naší zemi," řekl Bailey. Vysvětlení útoku policie nenabídla ani při dnešním odpoledním brífinku, podle agentury Reuters ovšem informovala, že pachatel měl záznam o problému se zákonem ještě z doby, než dosáhl plnoletosti. Ison také uvedl, že Sapirman poslední dva roky často cvičil na střelnici.

Muž, který jej v neděli zastřelil, podle policie zachránil "mnoho" životů. "Skutečným hrdinou dne je občan, který měl u sebe ve stravovacím prostoru legálně drženou střelnou zbraň a dokázal střelce zastavit téměř hned, jakmile začal," řekl Ison. Média podotýkají, že obchodní centrum v Greenwodu nošení zbraní zakazuje, přičemž nebylo jasné, zda daný návštěvník měl výjimku.

Trojici osob, které při nedělním incidentu zahynuly, identifikovaly úřady jako 30letého a 56letého muže a 37letou ženu. Mezi dvěma zraněnými, jejichž stav je stabilizovaný, byla 12letá dívka.

Nedělní střelba byla zatím poslední z řady "masových střeleb", které jsou ve Spojených státech prakticky každodenními událostmi. Na Den nezávislosti střílel v americkém městě Highland Park nedaleko Chicaga do průvodu mladý muž. Zahynulo sedm lidí a dalších zhruba 30 utrpělo zranění. Na konci května 18letý mladík Salvador Ramos na škole v texaském Uvalde zastřelil 19 dětí a dvě učitelky.

Témata: USA | Střelba v USA

Ukrajinci podle Transněftu zastavili tranzit ropy jižní větví ropovodu…

09.08.2022 13:53 Ukrajina od 4. srpna zastavila tranzit ruské ropy jižní větví ropovodu Družba, která vede mimo jiné…

Tisíce Francouzů opustily vesnice na jihu země kvůli požárům

09.08.2022 13:39 Přes 3000 lidí na jihu Francie bylo dnes evakuováno kvůli postupujícímu lesnímu požáru, který…

Exprezident Trump uvedl, že jeho rezidenci Mar-a-Lago prohledává FBI

09.08.2022 13:30 Aktualizováno Floridský resort Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa prohledává americký…

Čína se manévry připravuje na invazi, tvrdí tchajwanská diplomacie

09.08.2022 13:12 Aktualizováno Peking využívá svá vojenská cvičení v blízkosti Tchaj-wanu k přípravě invaze, uvedl dnes šéf…

Charkov opět čelil ruskému ostřelování, zprávy o obětech zatím nejsou

09.08.2022 13:08 Aktualizováno Ruské síly na Ukrajině v noci na dnešek opět ostřelovaly Charkov a poškodily elektrický sloup a…

Rusové by podle průzkumu podpořili jakékoli Putinovo rozhodnutí o Ukrajině

09.08.2022 12:32 Asi 60 procent ruských občanů by podpořilo rozhodnutí prezidenta Vladimira Putina zahájit novou…

Na Ruskem okupovaných územích sílí odpor Ukrajinců, píše AP

09.08.2022 12:25 Na Ruskem okupovaných územích na jihovýchodě Ukrajiny sílí odpor obyvatel, který oslabuje kontrolu…

Rusko je ve vývozu ropy čím dál více závislá na Indii a Číně

09.08.2022 11:08 Rusko je při prodeji své ropy stále více závislé na Indii a Číně. Minulý měsíc na tyto dvě asijské…

Soul zaplavily přívalové deště, osm lidí zemřelo

09.08.2022 10:41 Nejméně osm lidí zemřelo při přívalových deštích, které v noci na dnešek zaplavily jihokorejskou…

Řeckem hýbe skandál s odposlechy, otřásá i pozicí řeckého premiéra

08.08.2022 21:54 Aktualizováno Skandál s odposlechy předsedy opozičních socialistů Nikose Andrulakise a dvou novinářů otřásá…

Související:

Nejnovější