V neděli přibylo v Česku 178 potvrzených případů nákazy koronavirem, což bylo o 14 procent méně než před týdnem. Ještě výrazněji, zhruba o pětinu, ale klesl počet testovaných. Podíly odhalených případů nákazy na počtu provedených testů tak oproti předešlé neděli ve všech kategoriích stouply.
Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V neděli také pokračoval pokles množství hospitalizovaných s nemocí covid-19. V mezitýdenním srovnání se snížil i počet zemřelých s covidem-19 za uplynulý týden.
Postupné zpomalování denních nárůstů počtu nakažených koronavirem začalo koncem července. V minulém týdnu se ale nárůsty ve srovnání se stejnými dny předchozího týdne nejprve zvyšovaly. Až v závěru týdne - v sobotu a neděli - opět přírůstky potvrzených případů v mezitýdenním srovnání klesly. Nedělní počet nově potvrzených nákaz byl dokonce nejnižší od začátku července.
V neděli byl ale počet provedených testů na koronavirus o 21 procent nižší než před týdnem. Provedeno bylo 550 PCR testů a 545 antigenních. Vzhledem k úbytku testovaných tak navzdory nižšímu počtu nově nakažených stoupl podíl pozitivně testovaných na množství testů. V nejpočetnější kategorii - diagnostické, kdy jsou testováni lidé vykazující příznaky nemoci, se podíl pozitivních zvýšil z 21,44 procenta za předchozí neděli na 22,24 procenta.
Od začátku srpna se postupně snižuje množství lidí, kteří skončili s covidem-19 v nemocnici. K neděli bylo hospitalizovaných 523, což bylo skoro o třetinu méně než před týdnem a nejméně od poloviny července. Ve vážném stavu bylo 29 pacientů. Snížil se také počet úmrtí lidí s covidem-19. Za uplynulých sedm dní bylo zemřelých 39, téměř o pětinu méně než v předchozím týdnu.
Mírně kleslo i tzv. incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel. K dnešku činilo 101 případů, což bylo o jeden méně než v neděli. Nejvyšší je nyní incidenční číslo v Královéhradeckém kraji se 121 případy a nejnižší v Karlovarském kraji s 81 případy.
Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno zhruba 4,05 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je přes 309.000. Za celou dobu epidemie zemřelo 40.851 lidí s covidem-19. Proti covidu-19 bylo v Česku plně naočkováno asi 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,3 milionu lidí a druhou asi 174.000. V neděli bylo očkováno 71 lidí, což bylo asi o polovinu méně než před týdnem.
Marek Eben oslavil před měsícem 68. narozeniny, takže už má spoustu životních zkušeností a vzpomínek. Vytáhl je z paměti ve chvíli, kdy se lidem snažil vysvětlit, proč se dnes mají mnohem lépe než před desítkami let.
Policie objasnila případ nebezpečného vyhrožování prezidentovi Petru Pavlovi před návštěvou Olomouckého kraje, kterou absolvoval během uplynulého pracovního týdne. Zadržela muže, jemuž teď hrozí roční trest odnětí svobody.
Leoš Mareš je okolnostmi donucen začít novou éru v rádiu, protože přišel o dlouholetého parťáka. S Patrikem Hezuckým ale netvořil moderátorskou dvojici od začátku. Jak jeden z našich nejslavnějších moderátorů vzpomíná na své začátky?
Žádné překvapení se nekoná. Předsedou vládního hnutí ANO bude i nadále premiér Andrej Babiš, zvolilo jej 196 z 209 hlasujících delegátů. Babiš se nyní hodlá soustředit na vládní angažmá, lidem chce podle svých slov zlepšovat životy.
Rozhodnutí soudu ve sporu bývalých manželů Ondřeje Brzobohatého a Taťány Kuchařové není tak jednostranné, jak se zprvu mohlo zdát. Modelka má sice hudebníkovi zaplatit, ale omlouvat se bude i on. Pokud se tedy proti verdiktu neodvolá.
Prezident Petr Pavel naznačil, že bude znovu kandidovat do funkce prezidenta. Navázal by tak na své předchůdce Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana, protože všichni působili na Pražském hradě po dobu dvou funkčních období. Příští prezidentské volby se uskuteční přesně za dva roky v lednu 2028.
Babyboom v českém šoubyznyse bude pokračovat i letos. Fanoušci už několik dní vědí, že v očekávání je herečka a zpěvačka Bára Poláková. Jak reagovala na vzkazy od příznivců?
Česko zasáhla jen krátce před začátkem letošních olympijských her smutná zpráva. Odešel totiž jeden z našich olympijských vítězů. Ve věku 68 let zemřel vzpěrač Ota Zaremba, držitel zlaté medaile z Moskvy 1980.
Meteorologové v sobotu ráno opět upozornili na nebezpečí ledovky v části Česka. Trvá také smogová situace. Vyplývá to z informací na sociálních sítích Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i v novém kalendářním roce a už kolují spekulace o dalším možném těhotenství. Čelí jim zpěvačka Monika Bagárová, která už má dceru z předchozího vztahu. Dočká se holčička mladšího sourozence?
Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako princ Andrew, by mohl brzy vyměnit britské sychravé počasí za slunný exil v Bahrajnu. Podle královského životopisce Andreje Lownieho, autora knihy Entitled: The Rise and Fall of the House of York, se o tomto kroku v diplomatických kruzích vážně uvažuje. Pro Andrewa by přesun na ostrov v Perském zálivu znamenal únik před neustálým drobnohledem britských médií i veřejnosti.
Victoria Beckham prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Kromě pokračujícího a velmi veřejného sporu se svým nejstarším synem Brooklynem nyní čelí zradě od člověka, kterého roky považovala za blízkého přítele. Známý DJ Fat Tony, ikona londýnské klubové scény, se totiž rozhodl přiživit na posměšcích, které se na adresu bývalé členky Spice Girls valí ze všech stran.