V neděli přibylo 1395 případů covidu, je to letos druhý nejnižší počet

Testování na koronavirus, ilustrační foto
Testování na koronavirus, ilustrační foto, foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images
ČTK 11. dubna 2022 08:48 | akt. 11. dubna 2022 11:15
Sdílej:

V neděli testy odhalily v Česku 1395 nových případů covidu-19, to je letos po Novém roce druhý nejnižší počet nakažených. Oproti minulému týdnu je to pokles o 262 případů. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

Na webu úřadu se aktuální údaje do 08:30 neobjevily. Dál ubývá hospitalizovaných, kterých je nejméně od konce loňského října. Na konci víkendu bylo s koronavirem v nemocnicích 1146 pacientů, z toho 116 na jednotkách intenzivní péče.

V mezitýdenním srovnání bylo i méně podezření na opakovanou nákazu, v neděli jich laboratoře zjistily 210, o týden dříve přes 300. Denní přírůstky nakažených převážně klesají od začátku února, kdy se dostaly až nad 57.000 případů za den. Již několik týdnů se ale snižuje také zájem o testování.

Očkovat proti covidu se v neděli nechalo 132 lidí, z toho 112 přišlo pro posilující dávku. Zájem o vakcinaci klesá dlouhodobě. Od prosince 2020, kdy se s očkováním začalo, podali zdravotníci v České republice více než 17,5 milionu dávek vakcíny. Posilující dávku dosud má přes 4,1 milionu lidí.

Od 1. března 2020, kdy se v Česku objevily první případy koronaviru, laboratoře potvrdily přes 3,86 milionu případů nákazy. S koronavirem dosud zemřelo skoro 39.900 lidí.

Kvůli zlepšující se epidemické situaci nebude od čtvrtka už povinné nosit respirátory ve veřejné dopravě. Dýchací cesty si lidé musí nadále zakrývat ve zdravotnických zařízeních a sociálních službách, kterou by chtěl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) zrušit na přelomu dubna a května. Záležet bude ale na vývoji epidemie. Ministr ale lidem o víkendu doporučil, aby respirátory nadále nosili v prostorech s neznámými lidmi či ve špatně větraných místnostech, a to i kvůli jiným respiračním onemocněním, než je covid-19.

Stalo se
Světové celebrity
Fotografie, které zachycují Andrewa ve velmi kontroverzních pózách

Bývalý princ Andrew se opět ocitl v hledáčku policie

Britská policie vyšetřuje nové obvinění, podle kterého se Andrew Mountbatten-Windsor, dříve známý jako princ Andrew, choval nevhodně k ženě během dostihového festivalu Royal Ascot v roce 2002. K údajnému incidentu došlo v době, kdy se tehdejší britská královna Alžběta II. účastnila těchto tradičních závodů v Berkshire společně s dalšími vysoce postavenými členy královské rodiny v rámci oslav svého zlatého jubilea. 

Světové celebrity
Britney Spears

Britney Spears nabízela policistům při zatýkání lasagne!

Na veřejnost se dostaly videozáznamy z březnového zatčení zpěvačky Britney Spears v Kalifornii, které zachycují momenty, kdy opakovaně odmítala opustit své vozidlo. Hlídka dálniční policie ji zastavila na základě telefonátu na tísňovou linku od jiného řidiče, který nahlásil, že její černé BMW kličkuje mezi dvěma jízdními pruhy. Zasahující policisté čtyřiačtyřicetileté popové ikoně sdělili, že z jejího auta cítí alkohol, a proto ji vyzvali k vystoupení z vozu kvůli provedení testu střízlivosti.

Světové celebrity
Katie Price

Otec „pohřešovaného“ manžela Katie Price prozradil, kde je jeho syn!

Otec „pohřešovaného“ manžela britské televizní osobnosti Katie Price prohlásil, že jeho syn Lee Andrews byl zatčen a nachází se v dubajském vězení. Sedmačtyřicetiletá modelka a hvězda reality show přitom ještě minulý víkend plnila stránky médií tvrzením, že o svém muži nemá již několik dní žádné zprávy a obává se, že mohl být unesen. Podle vyjádření Andrewsova otce Petera však jeho syna zadržely úřady Spojených arabských emirátů z dosud neupřesněných důvodů, přičemž rodina očekává, že je bude z výkonu trestu v nejbližší době telefonicky kontaktovat.

Světové celebrity
Rihanna

Rihanna se vložila do vyhrocené debaty ohledně populárního seriálu!

Zpěvačka Rihanna se vložila do spekulací ohledně obsazení nadcházející šestnácté řady reality show Skutečné paničky z Beverly Hills (The Real Housewives of Beverly Hills). Popová hvězda se pokouší přesvědčit televizní nováčka Amandu Frances, aby ze seriálu neodcházela, přestože se v kuloárech mluví o jejím možném konci. Frances, která se živí online podnikáním v oblasti seberozvoje, sdílela na platformě Threads snímek obrazovky se soukromou zprávou, kterou jí Rihanna poslala na Instagramu. Zpěvačka ji v ní naléhavě žádá, aby natáčení nevzdávala, a slíbila jí, že v další sezoně se dočká zadostiučinění, protože diváci jí zkrátka potřebují v pořadu vidět víc.

Světové celebrity
Miley Cyrus

Miley Cyrus dostala vlastní hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy!

Zpěvačka a herečka Miley Cyrus byla v pátek 22. května oceněna vlastní hvězdou na slavném Hollywoodském chodníku slávy. Třiatřicetiletá umělkyně se během svého děkovného projevu neubránila emocím a se slzami v očích poděkovala svým blízkým za dlouhodobou podporu. Vzkaz směřovala své rodině, přátelům i spolupracovníkům, kterým poděkovala za to, že při ní stojí nejen v jejích životních rozhodnutích, ale pomáhají jí čelit také jejím strachům. Na závěr své řeči dodala, že na tento den nikdy nezapomene, a oči plné slz následně zakryla slunečními brýlemi.

Světové celebrity
Taylor Swift

Kdo dorazí na svatbu Taylor Swift? Padají i nečekaná jména

Zpěvačka Taylor Swift, která je známá tím, že svým příznivcům ráda zanechává skryté nápovědy v hudbě i soukromém životě, proměnila chystanou letní svatbu s hvězdou amerického fotbalu Travisem Kelcem v naprosté tajemství. Šestatřicetiletá miliardářka a stejně starý sportovec by měli do manželského svazku vstoupit během několika týdnů, přesné datum, místo konání i finální seznam hostů však zůstávají pro veřejnost záhadou. Budoucí nevěsta si předsvatební období zjevně užívá a při nedávných návštěvách newyorských podniků, kde večeřela například se stylistkou Ashley Avignone, oblékla bílé šaty od Stelly McCartney a značky Retrofête.