V Německu přibylo přes 53 tisíc nakažených. Zemřelo přes 500 lidí

Berlín, Německo, Photo by Florian Wehde
Berlín, Německo, Photo by Florian Wehde, foto: unsplash.com
ČTK 11. prosince 2021 08:16
Sdílej:

V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo v Německu za posledních 24 hodin 510 lidí. Ukázaly to dnešní statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI). Nových případů nákazy bylo za předchozí den 53.700, což je o zhruba 11.000 případů méně než před týdnem, uvedla agentura DPA.

Počet nových případů nákazy za sedm dní na 100.000 obyvatel klesl na 403, před týdnem činil 443. Podle RKI je však počet nově nakažených podhodnocený. V některých oblastech jsou totiž vyčerpané testovací kapacity a přetížené nemocnice nehlásí údaje včas.

Podhodnocený je podle RKI zřejmě i celkový počet nakažených od začátku epidemie. Úřady zaznamenaly v Německu, kde žije 83 milionů lidí, zhruba 6,48 milionu případů. Od začátku epidemie zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 cirka 105.500 lidí.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Liam Payne

Liam Payne (†31) před půl rokem zemřel. Teď konečně promluvila jeho sestra!

Hudební svět si včera připomněl smutné půlroční výročí tragické smrti britského zpěváka Liama ​​Paynea. Ten loni v říjnu zahynul při nešťastném pádu z hotelového balkonu v argentinském Buenos Aires. Pro fanoušky po celém světě to byl šok, ale největší ztrátu samozřejmě utrpěla jeho rodina, která se s jeho odchodem stále těžce vyrovnává.

České celebrity
Felix Slováček po konci posledního rozloučení neudržel slzy. (15.4.2025)

Anna Slováčková (†29) se nedočkala. Felix Slováček jí jedno z přání nesplnil

V gotickém skvostu, kostele sv. apoštola Tomáše na Malé Straně, který ukrývá díla slavných mistrů jako Rubens, Škréta či Spranger, se v pondělí odpoledne odehrálo poslední rozloučení s milovanou zpěvačkou Aničkou Slováčkovou (†29). V tichém prostoru plném duchovního klidu a historické krásy se se zesnulou loučila rodina, přátelé i blízcí spolupracovníci. Přestože veřejnosti nebyl přístup umožněn, obřad se nesl v duchu upřímné lásky, hudby a pokory.

České celebrity
Rytmus

Patrik "Rytmus" Vrbovský má jasno: Tohle synovi nedovolí

Slovenský rapper Patrik "Rytmus" Vrbovský (48) patří už dlouhá léta mezi nejvýraznější tváře domácí hudební scény. Jeho jméno znají fanoušci nejen na Slovensku, ale také v České republice a jeho hudba si našla cestu k posluchačům různých generací. Přesto však existuje někdo, komu své písně raději nepouští – vlastní syn Sanel.

České celebrity
Tatiana Pauhofová a Vojtěch Vodochodský ve filmu Vlny.

Jiří Mádl to možná tušil. Na jeho Vlny se naladili i Slováci

Jiří Mádl slavil se svým filmem Vlny úspěch nejen u diváků, ale i u odborníků. Ti snímek poslali do boje o Oscara, zároveň ho v Česku ocenili vítězstvím v několika kategoriích Českého lva. Ještě lépe si nakonec film vedl u sousedů na Slovensku.