V Německu proběhne další dopravní stávka

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Marek Novotný 29. ledna 2024 19:19
Sdílej:

Německo čeká další dopravní stávka. V pátek ochromí regionální a městskou autobusovou i železniční dopravu. Protest vede odborový svaz Verdi a chce dosáhnout zvýšení mezd. Stávka se bude týkat celé země s výjimkou Bavorska.

O stávce informuje DW. Kolektivní vyjednávání o vyšších mzdách a lepších pracovních podmínkách se týká více než 130 městských či regionálních dopravních podniků, které zaměstnávají přibližně 90 tisíc lidí. Podle odborů by pracovní i personální zátěž měla být nižší.

Nové kolo jednání začalo v prosinci, přičemž požadavky se v jednotlivých regionech liší. Nejčastěji jde o zvýšení mezd či zkrácení týdenního pracovního úvazku při zachování mzdy v současné výši anebo více dovolené.

Německo tak čeká další dopravní stávka. Teprve v noci na pondělí totiž skončil protest strojvůdců dopravce Deutsche Bahn, který začal v úterý večer. I v tomto případě se řešilo zvýšení mezd a zkrácení pracovní doby.

České dráhy v souvislosti s předchozí svátku informovaly cestující, že ještě dnes musí lidé počítat s omezeními na linkách dálkových mezistátních vlaků do Mnichova a Berlína. Od úterý má být obnoven i pravidelný provoz regionálních spěšných vlaků mezi Chebem a bavorským Marktredwitz.

Stalo se
České celebrity
Michaela Nosková

Svatba Michaely Noskové. Muzikálová hvězda je opět vdaná

Svatbu neutajíte. Přesvědčila se o tom i muzikálová zpěvačka Míša Nosková, která vstoupila do svého druhého manželství. Když veselku uspořádáte v samém srdci Prahy, uchováte si takové tajemství jen těžko. 

Zahraničí
Donald Trump

Trump podle dokumentu FBI zřejmě věděl, co Epstein dělá

V USA se objevil dokument, podle kterého řekl americký prezident Donald Trump před dvaceti lety policistovi, že každý ví, co dělá sexuální delikvent Jeffrey Epstein. Jde o dokument FBI zveřejněný ministerstvem spravedlnosti, upozornila britská stanice BBC. 

Světové celebrity
James Van Der Beek

Zemřel herec James Van Der Beek, podlehl rakovině

Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC. 

Světové celebrity
Fotografie, které zachycují Andrewa ve velmi kontroverzních pózách

Britská policie vydala nové prohlášení o obvinění Andrewa

Britská policie vydala zásadní prohlášení týkající se obvinění z nevhodného chování Andrewa Mountbattena-Windsora. Policie potvrdila, že ve spolupráci s prokuraturou (Crown Prosecution Service) provede posouzení informací, které naznačují možné zneužití pravomoci veřejného činitele. Cílem tohoto postupu je zjistit, zda existuje podezření ze spáchání trestného činu a zda bude nutné zahájit plnohodnotné vyšetřování.