V Německu se denní přírůstek nakažených za týden zdvojnásobil

Německo, ilustrační fotografie.
Německo, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 8. ledna 2022 08:25
Sdílej:

Denní přírůstek nakažených koronavirem se v Německu za jeden týden více než zdvojnásobil. Institut Roberta Kocha (RKI) dnes ohlásil bezmála 56.000 nových případů nákazy za posledních 24 hodin, před týdnem jich bylo 26.400. Vzrostla také sedmidenní incidence.

Institut ale znovu upozornil, že údaje mohou být podhodnocené, protože na přelomu roku se lidé nechávají méně testovat, uvedla agentura DPA.

Sedmidenní incidence dnes vystoupala na 336 případů na 100.000 obyvatel. V pátek činila 303 případů a před týdnem 220 případů.

Za uplynulých 24 hodin také přibylo 268 úmrtí mezi nakaženými pacienty. Od začátku epidemie v Německu, kde žije 83 milionů lidí, zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 přes 113.900 lidí. Nákaza se prokázala u 7,47 milionu osob.

Témata:
Stalo se
Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Počasí se v průběhu týdne promění. Předpověď odhaluje podrobnosti

První ryze červencový týden nabídne zpočátku chladnější počasí, které budou navíc doprovázet srážky. V druhé polovině týdne se však oteplí, víkendová maxima dokonce překročí třicítku. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

České celebrity
Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová

Tajemství svatby Martiny Sáblíkové. Víme, kde proběhla

Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová ještě loni tajily, že tvoří pár. Nyní už je situace jiná. Češi jim od čtvrtka gratulují ke vstupu do manželství, přičemž se objevují další a další informace o jejich svatbě. Kde se vlastně veselka uskutečnila? 

České celebrity
Boleslav Polívka

Bolek Polívka v novém filmu. Natáčí s jedním ze svých potomků

Co právě dělá Bolek Polívka? V Česku na slavného herce nenarazíte, protože se vydal natáčet k sousedům. Není jediným členem rodiny, který se podílí na vzniku nového filmu. V Polívkových šlépějích se ostatně vydalo několik jeho dětí. Přesto jsou jejich osobnosti odlišné. 

Světové celebrity
Paul McCartney

Další detaily svatby Taylor Swift: Paul McCartney se vytasil s písní od The Beatles!

Legendární hudebník Sir Paul McCartney zazpíval novomanželům Taylor Swift a Travisi Kelceovi na jejich páteční svatební hostině v Madison Square Garden hit od The Beatles z roku 1963 „I Want to Hold Your Hand“. Informaci potvrdil v sobotu zdroj pro časopis People s tím, že po samotném obřadu pozvala matka nevěsty Andrea všechny přítomné do recepčního sálu, kde bylo připraveno pódium.