V Německu za poslední den přibylo 283.732 případů koronavirové infekce

Německo, ilustrační foto
Německo, ilustrační foto, foto: Pixabay
ČTK 23. března 2022 09:08
Sdílej:

V Německu za poslední den přibylo 283.732 případů koronavirové infekce, informoval dnes Institut Roberta Kocha. Sedmidenní incidence, která udává počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel během jednoho týdne, vzrostla na 1734,2 a přiblížila se rekordní hodnotě 1735,0, které dosáhla v sobotu ráno.

V úterý před týdnem testy odhalily 262.593 nových případů infekce. Podle odborníků jsou ale skutečné počty nakažených vyšší, protože se všechny nepodaří zachytit a hygienici lidi, kteří s nakaženými přišli do styku, kontaktují už jen v omezené míře, píše agentura DPA.

Za posledních 24 hodin zemřelo 329 lidí s koronavirem, před týdnem jich bylo 269.

Institut Roberta Kocha od začátku pandemie covidu-19 eviduje přibližně 19,28 milionu nakažených, 127.522 z nich zemřelo. V Německu žije asi 83 milionu lidí.

V Německu 20. března skončila většina zásadních opatření. Už jsou prakticky vyžadovány jen roušky a odstup. Světová zdravotnická organizace v úterý tuto zemi i další evropské státy kritizovala za příliš "brutální" ukončení covidových omezení.

Koronavirem se nakazil německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Podle úterního vyjádření prezidentské kanceláře má jen mírné příznaky covidu-19.

Počty nakažených mohou opět začít stoupat, ve světě už se to děje

Pandemii koronaviru svět stále nemá za sebou. Zvyšující se či dokonce rekordní počty nově nakažených hlásí řada států, mezi nimi například Nizozemsko, Rakousko, Čína, Německo nebo Jižní Korea, kde se počty pozitivních testů pohybují ve stovkách tisíc za den.

I v Česku se ale situace může zhoršit, upozornil například biolog Jaroslav Flegr. "Teď “šijeme roušky” – pomáháme uprchlíkům. Už brzy však začnou Klaus a Okamura vykřikovat, že nám sem uprchlíci zanesli covid. Tak ne – i tuhle vlnu jsme si udělali sami předčasným rozvolněním," napsal na twitteru.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek ale kolísavé počty nakažených přikládá počasí. "Jak se mění počasí a objevuje se jaro, tak jako u všech respiračních chorob, i u covidu bude počet pacientů stoupat. Nemoc se šíří, je to virové onemocnění," řekl na tiskové konferenci novinářům.

Dodal, že důvodem rostoucích čísel může být subvarianta koronaviru omikron BA.2. "Za tři týdny bude další mutace, která se už nyní objevuje na jihu Evropy," doplnil Válek a apeloval na občany, aby se nechali proti koronaviru očkovat.

Stalo se
Světové celebrity
Donald Trump

Trump nechutnými poznámkami po vraždě slavného režiséra Reinera pobouřil svět

Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouření svými bezcitnými vtipy na sociálních sítích po oznámení smrti hollywoodského režiséra Roba Reinera. Reiner a jeho manželka Michele byli nalezeni mrtví ve svém domě v Los Angeles v neděli. Policie Los Angeles zatkla v souvislosti s jejich úmrtím jejich 32letého syna Nicka Reinera, který zůstává ve vazbě. Kauce byla stanovena na 4 miliony dolarů.

Světové celebrity
Taylor Swift

Taylor Swift promluvila o pozvánkách na svatbu

Popová hvězda Taylor Swift žertem sdílela své šílené nápady, jak by mohla zajistit utajení svatebních pozvánek na sňatek s jejím snoubencem, hvězdou NFL Travisem Kelcem. Během svého vystoupení v pořadu Late Night with Seth Meyers 8. října hovořila o nadcházející svatbě a reagovala na velký zájem médií o to, kdo se dostane na seznam hostů.

Světové celebrity
Král Karel III.

Král Karel III. otevřeně promluvil o svém boji s rakovinou

Král Karel III. (77) se v pátek svěřil se svými pocity ohledně boje s rakovinou a přinesl dobrou zprávu. Ve svém předtočeném televizním poselství, které bylo odvysíláno v rámci večera „Stand Up to Cancer“ na stanici Channel 4, oznámil, že se jeho léčebný plán v novém roce zredukuje.

Počasí
Ilustrační fotografie.

Na sníh bohaté počasí slíbit nemohou. Meteorologové řekli, jak bude do Vánoc

Od prosince probíhá meteorologická zima, ale v posledních panuje počasí, které spíš připomíná podzim. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) navíc nic nenasvědčuje tomu, že by u nás mělo začít vydatněji sněžit.