V Německu za uplynulý den přibylo 126.955 nových případů koronavirové infekce. Sedmidenní incidence, která udává počet nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel v průměru za posledních sedm dní, vzrostla na 894.3. Je to nejvyšší hodnota od začátku pandemie, informovala s odvoláním na statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI) agentura DPA.
Sedmidenní incidence v Německu dosahuje rekordních hodnot už několik dní v řadě. V pondělí činila 840.3, před týdnem to bylo 553.2. V Česku podle údajů z dnešního rána na 100.000 obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 1585 infikovaných.
Německo před týdnem v porovnání s dnešními téměř 127.000 nově potvrzenými infekcemi oznámilo 74.405 nakažených. Odborníci očekávají, že se úřadům nebude dařit registrace čím dál tím více případů - z části i kvůli omezeným kapacitám testovacích míst a zdravotnických institucí, píše DPA.
Koronavirus se v 83milionovém Německu od počátku epidemie prokázal u bezmála 8,9 milionů lidí, z nichž jich v souvislosti s covidem-19 116.960 zemřelo. Za posledních 24 hodin úřady zaznamenaly 214 takových úmrtí.
Český fotbal zasáhla smutná zpráva. Ve věku 83 let zemřel někdejší trenér Plzně Václav Rys, který Západočechy vedl v 80. letech po postupu Škody do nejvyšší soutěže.
Výjimečný trest hrozí ženě, která je obviněna z vraždy dvou novorozenců v Dobrušce na Rychnovsku v Královéhradeckém kraji. Policie v těchto dnech ukončila vyšetřování případu a žalobcům předala obsáhlý spis.
Svět módy zasáhla v minulém týdnu smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřel legendární italský módní návrhář Giorgio Armani. V pondělí se s ním blízcí rozloučili v obci nedaleko Piacenzy na severu Itálie.
Česko s napětím sleduje příběh Laďky Něrgešové, u které lékaři odhalili vážné zdravotní problémy. Moderátorka se kvůli nim stáhla z televizního vysílání, ale v pondělí se na obrazovku vrátila. Návrat to byl velice dojemný.
Policie zahájila v případu pondělní nehody autobusu ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji úkony trestního řízení. Prověřuje se podezření z obecného ohrožení. Autobus převážel studenty, přes 30 lidí utrpělo zranění.
Princ Harry v pondělí dorazil z USA na krátkou návštěvu Velké Británie, která má jasně daný program. Vnuk zesnulé královny Alžběty II. nicméně nezapomněl na výročí jeho skonu, které připadalo právě na včerejší den.
Příjemné je zatím počasí na začátku září, teploty podle předpovědi výrazně nepoklesnou ani v následujících dnech. Ze středy na čtvrtek se však opět očekává trvalejší a plošnější déšť, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Jablíčkáři už netrpělivě vyhlížejí oficiální představení nového modelu mobilního telefonu iPhone s pořadovým číslem 17. Září je v tomhle ohledu nabité událostmi. Odstartuje to celé již zítra, kdy se má veřejnost dozvědět novinky o připravovaných produktech společnosti Apple.
Česko má za sebou první týden meteorologického podzimu, kdy počasí nadále připomínalo chvílemi léto. V následujících dnech a týdnech se ale bude postupně ochlazovat. Potvrzuje to i nejnovější měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Princ Harry přijede během druhého zářijového týdne na krátkou návštěvu do Velké Británie. Informovala o tom CNN, která upozornila na spekulace ohledně možného setkání se svým otcem, britským králem Karlem III.
Středočeští policisté o víkendu konečně ztotožnili řidiče, který opakovaně jezdí po dálnici ve formuli. Do pátrání se v neděli zapojil i policejní vrtulník. Jednapadesátiletému řidiči hrozí zákaz řízení.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i po letních prázdninách. Krásnou novinkou se během uplynulého víkendu pochlubila známá herečka Ivana Korolová. V následujících měsících se stane dvojnásobnou maminkou.