V Německu za uplynulý den přibylo více než 19.500 nakažených

Berlín (Německo), ilustrační fotografie / Photo by Soroush Karimi
Berlín (Německo), ilustrační fotografie / Photo by Soroush Karimi, foto: unsplash.com
Pavel Dratva , ČTK 22. října 2021 08:07 | akt. 22. října 2021 13:51
Sdílej:

V Německu za uplynulý den přibylo více než 19.500 nových případů koronavirové nákazy. Před týdnem jich země registrovala 11.500. Rychle stoupá i sedmidenní incidence, tedy průměrný počet nakažených na 100.000 obyvatel za poslední týden.

Hodnota poprvé od poloviny května překročila hranici 90, informovala dnes s odkazem na data Institutu Roberta Kocha (RKI) agentura DPA. Infekce kromě Německa rychle přibývají i v dalších evropských státech včetně Česka.

Sedmidenní incidence v čtvrtek činila 85,6, před týdnem to bylo 68,7. Dnes ráno podle RKI stála na hodnotě 95,1.

Koronavirus se v 83milionovém Německu od počátku epidemie prokázal u více než 4,4 milionu lidí, z nichž jich v souvislosti s covidem-19 94.991 zemřelo. Za posledních 24 hodin úřady zaznamenaly úmrtí 116 lidí, před týdnem to bylo 65. Na 4,1 milionu nakažených se uzdravilo.

Stalo se
České celebrity
Marek Eben

Eben terčem neúprosné kritiky. Bývalý český premiér si nebral servítky

Marek Eben je samozřejmě i letos jednou z tváří karlovarského filmového festivalu, přičemž se stále řeší jeho vystoupení na pátečním slavnostním zahájení. Konkrétně se do lidmi milovaného moderátora ostře opřel jeden z bývalých českých premiérů. 

Domácí
Hasiči, ilustrační fotografie.

Hasiči pokročili s likvidací požáru ve Zlíně. Budova se částečně zřítila

Hasičům se v noci na pátek podařilo lokalizovat požár jedné z budov v bývalém areálu Svitu ve Zlíně, která se z velké části zřítila. Požár je momentálně pod kontrolou, stupeň poplachu byl ze zvláštního snížen na třetí. 

České celebrity
Dagmar Havlová

Dagmar Havlová naznačila, kam v létě vyrazí na dovolenou

Dagmar Havlová se v poslední době objevuje často na stránkách médií. Svou roli sehrála kolem Knihovny Václava Havla, momentálně je pracovně na karlovarském filmovém festivalu. Přes léto se ale bývalá první dáma samozřejmě chystá i na dovolenou. 

Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

Meghan údajně zvažuje, že do Británie nakonec přiletí!

Cesta Meghan Markle a dětí Archieho a Lilibet do Londýna zůstává pro nadcházející dny nejistá. Podle informací z blízkého okolí rodiny stojí za zvažováním jejich neúčasti především obavy bezpečnostního týmu vévody ze Sussexu. Hlavním problémem je chybějící aktualizace ze strany britského úřadu pro řízení rizik, jehož plánované březnové zasedání bylo bez vysvětlení odloženo.