V Plzni zkolaboval a zemřel agresor, jehož zajistila policie

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto, foto: Adam Mráček / INCORP images
ČTK 27. října 2021 12:11 | akt. 27. října 2021 12:58
Sdílej:

V Plzni dnes brzo ráno zemřel při policejním zákroku sedmadvacetiletý muž. Policie uvedla, že ho zadržela poté, co se dobýval do jednoho domu, napadl příbuzného a poté i přivolané policisty. Policie použila donucovací prostředky.

Zajištěný nejevil známky zranění, ale po chvíli zkolaboval a nepodařilo se ho oživit ani policii, ani přivolaným záchranářům, informovala dnes ČTK krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté a policie zatím nebude poskytovat bližší informace.

Událost se stala po 6:00. Policisté vyjížděli do čtvrti Lochotín. Mladý muž se tam podle dostupných informací domáhal vstupu do obydlí svého rodinného příslušníka, kterého potom napadl.

"Po příjezdu policistů na místo se muž choval agresivně a následně zaútočil i na policisty. Ti po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě," popsala Burešová. Neupřesnila, jaké donucovací prostředky policie použila.

Letos to není v Česku první případ, co při policejním zásahu nebo po něm někdo zemřel. Policisté 19. června zasahovali v Teplicích kvůli potyčce dvou mužů, kteří rovněž poškozovali cizí auta. Šestačtyřicetiletý muž poté zemřel v sanitce. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací. Tento týden policie zveřejnila závěry pitevní zprávy, podle níž mezi zákrokem policistů a úmrtím muže není souvislost a smrt muže přímo souvisela s intoxikací pervitinem.

Po potyčce a následném zásahu strážníků v Březnici na Příbramsku zemřel letos v srpnu čtyřiadvacetiletý muž. Policie v září oznámila, že podle soudního lékaře byl příčinou úmrtí otok mozku způsobený úrazem. Mechanismus vzniku zranění je předmětem dalšího znaleckého zkoumání. Tragické události předcházelo podle policie fyzické napadení mezi čtyřmi lidmi. K potyčce byli přivoláni strážníci, kteří při zásahu použili slzotvorný prostředek. Mladík upadl do bezvědomí a později v nemocnici zemřel.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Lilibet Diana Mountbattenová-Windsorová

Meghan potěšila fanoušky vzácnou fotkou princezny Lilibet

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle potěšila fanoušky vzácným rodinným snímkem, který zveřejnila u příležitosti letošního svátku svatého Valentýna. Na fotografii je zachycen princ Harry, jak drží v náručí jejich čtyřletou dceru, princeznu Lilibet, která v rukou svírá svazek červených balónků. Meghan příspěvek na Instagramu doplnila dojemným vzkazem, ve kterém označila Harryho, Lilibet i syna Archieho za své „navždy Valentýny“.

Společnost
Barack Obama

Exprezident Obama prozradil, jestli USA ukrývají mimozemšťany

Bývalý americký prezident Barack Obama v nedávném rozhovoru překvapil svými výroky na téma mimozemského života. V podcastu u YouTubera Briana Tylera Cohena potvrdil, že věří v existenci mimozemšťanů, ačkoliv přiznal, že je sám nikdy neviděl. Podle Obamy je toto téma reálné, ale odmítl populární konspirační teorie o tom, že by vláda ukrývala návštěvníky z vesmíru ve známé Oblasti 51 v Nevadě.

Světové celebrity
princezna Kate

Jak Kate a William řekli dětem o rakovině vévodkyně?

Princezna Kate a princ William se během jejího boje s rakovinou v roce 2024 soustředili především na své tři děti. Podrobnosti o tom, jak princ George, princezna Charlotte a princ Louis náročnou situaci zvládli, odhaluje nová kniha Russella Myerse s názvem William and Catherine: The Monarchy's New Era, která má vyjít letos v březnu. Navzdory šoku z diagnózy, která přišla krátce po oznámení nemoci krále Karla III., zůstalo pro manželský pár prioritou zachování běžné rutiny.

Světové celebrity
Rihanna

Rihanna rozvířila spekulace o tajné svatbě

Zpěvačka Rihanna opět rozvířila spekulace o tajné svatbě se svým dlouholetým partnerem, rapperem A$AP Rockym. Naposledy byla spatřena v Los Angeles s nepřehlédnutelným diamantovým prstenem na prsteníčku, který poprvé ukázala během nákupu potravin a později i na procházce, kdy se s partnerem držela za ruce. Dvojice, jejíž občanská jména jsou Robyn Fenty a Rakim Mayers, tvoří pár od roku 2021 a už delší dobu čelí dotazům na svůj rodinný stav.