V povánočních výprodejích Češi podle prodejců zatím nejvíce nakupovali hned po svátcích

V povánočních výprodejích Češi podle prodejců zatím nejvíce nakupovali hned po vánočních svátcích. Další nápor, který by mohl první vlnu zájmu překonat, obchodníci čekají v prvních dvou lednových týdnech. Lidé nejčastěji kupují televizory, mobilní telefony, malé domácí spotřebiče, poptávka je také po oblečení nebo obuvi. Výprodeje pokračují minimálně do poloviny ledna. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Ilustrační foto

E-shop Mall.cz podle své mluvčí Pavly Hobíkové sledoval první vlnu zájmu o výprodej hned po Štědrém dnu. Mnoho lidí podle ní využilo peníze, které dostali pod stromeček. "Zákazníci se na web vraceli a přesně věděli, co hledají," řekla. Stejně jako minulý rok je podle ní lidé zatím nejvíce kupují velké bílé spotřebiče, televizory, mobilní telefony, domácí spotřebiče a počítače a příslušenství k nim. Mall.cz má podle Hobíkové v současné době ve výprodeji zhruba 40.000 produktů, slevy dosahují 80 procent.

Za výprodeji do hypermarketů Globus zamířili lidé tradičně hned po Vánocích. Někteří zákazníci podle mluvčí společnosti Anety Turnovské na slevy čekají a cíleně nakupují až po svátcích. V oddělení elektra lidé podle ní nejčastěji do košíků vkládají televizory, tyčové vysavače, varné konvice či žehličky. "Zákazníci jeví také mimořádný zájem o výprodej dekorací, u kterých evidujeme nárůst prodejů o 140 procent oproti minulému roku," uvedla Turnovská. Lidé ve velkém nakupují také hračky, hlavně ty plyšové a lego. Poptávka je i po oblečení a obuvi.

Datart v rámci výprodejů zaznamenal podle své mluvčí Evy Kočicové nejsilnější prodeje také po druhém vánočním svátku. Lidé utráceli hlavně za telefony, televizory, tablety, notebooky, ale i pračky, robotické vysavače nebo sušičky.

Internetový prodejce parfémů a kosmetiky Notino přijal nejvíce objednávek zatím rovněž hned po vánočním víkendu. Počet zakázek podle mluvčí společnosti Andrey Kabické byl zhruba o deset tisíc vyšší než průměr daného dne. Na Notinu jsou nyní podle Kabické novoroční výprodeje se slevami až 50 procent, které budou pravděpodobně trvat minimálně do poloviny měsíce. U vybraných produktů mohou slevy ještě stoupnout, řekla.

E-shop se spodním prádlem a plavkami Astratex předpokládá nejsilnější zájem o výprodeje v prvních dvou lednových týdnech. V té době má podle svého ředitele Miroslava Tesaře největší nabídku a od příštího týdne spustí nejvyšší slevy až 70 procent. V nákupních košících se podle Tesaře nejčastěji objevuje spodní prádlo, ale i noční prádlo a plavky.

Výprodejům u internetového prodejce Alza.cz zákazníci podle jeho mluvčí Daniely Chovancové věnovali zatím největší pozornost po vánočních svátcích. "Průběžně však pracujeme jak s marketingovými pobídkami, tak se složením zařazené nabídky produktů, a do konce akce, který je plánován na polovinu ledna, tak může být první špička ještě překonána," řekla. Doplnila, že největší zájem je mimo jiné o výrobky privátních značek Alzy.

Témata: obchody | slevy

Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů Activision Blizzard

18.01.2022 16:40 Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč)…

V prosinci prudce stoupla průměrná úroková sazba hypoték o 0,45…

17.01.2022 15:33 V prosinci prudce stoupla průměrná úroková sazba hypoték. Zatímco říjnové i listopadové tempo růstu…

Oživení globálního trhu práce potrvá déle, než se původně předpokládalo

17.01.2022 15:16 Oživení globálního trhu práce potrvá déle, než se původně předpokládalo, a nezaměstnanost zůstane…

Nejbohatších lidé za pandemie ještě zbohatli, víc lidí je ale v chudobě

17.01.2022 12:19 Majetek nejbohatších lidí světa se za pandemie covidu-19 rozrostl, na druhou stranu se ale víc lidí…

Ceny průmyslových výrobců loni meziročně stouply nejvíce od roku 1995

17.01.2022 09:38 Ceny průmyslových výrobců v loňském roce stouply o 7,1 procenta, což byl nejvyšší meziroční nárůst…

HDP Německa se v loňském roce zvýšilo o 2,7 procenta

14.01.2022 12:26 Aktualizováno Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce zvýšil o 2,7 procenta, uvedl dnes ve své…

Míra inflace v Maďarsku v prosinci zůstala na 7,4 procenta

14.01.2022 10:18 Míra inflace v Maďarsku v prosinci zůstala na 7,4 procenta, kde byla i v listopadu. Zůstává tak…

Inflace na Slovensku v prosinci vystoupila na 5,8 procenta

14.01.2022 09:29 Meziroční míra inflace na Slovensku loni v prosinci vystoupila na 5,8 procenta z 5,6 procenta v…

OSN: Tempo růstu globální ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí

13.01.2022 21:56 Tempo růstu globální ekonomiky v letošním roce zřejmě zpomalí na čtyři procenta z loňských 5,5…

V mladoboleslavské Škodě pokračuje rušení směn kvůli nedostatku čipů

13.01.2022 10:38 V mladoboleslavské automobilce Škoda Auto pokračuje rušení části směn kvůli nedostatku čipů, které…

Související:

Nejnovější

reklama