V povánočních výprodejích Češi podle prodejců zatím nejvíce nakupovali hned po svátcích

V povánočních výprodejích Češi podle prodejců zatím nejvíce nakupovali hned po vánočních svátcích. Další nápor, který by mohl první vlnu zájmu překonat, obchodníci čekají v prvních dvou lednových týdnech. Lidé nejčastěji kupují televizory, mobilní telefony, malé domácí spotřebiče, poptávka je také po oblečení nebo obuvi. Výprodeje pokračují minimálně do poloviny ledna. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Ilustrační foto

E-shop Mall.cz podle své mluvčí Pavly Hobíkové sledoval první vlnu zájmu o výprodej hned po Štědrém dnu. Mnoho lidí podle ní využilo peníze, které dostali pod stromeček. "Zákazníci se na web vraceli a přesně věděli, co hledají," řekla. Stejně jako minulý rok je podle ní lidé zatím nejvíce kupují velké bílé spotřebiče, televizory, mobilní telefony, domácí spotřebiče a počítače a příslušenství k nim. Mall.cz má podle Hobíkové v současné době ve výprodeji zhruba 40.000 produktů, slevy dosahují 80 procent.

Za výprodeji do hypermarketů Globus zamířili lidé tradičně hned po Vánocích. Někteří zákazníci podle mluvčí společnosti Anety Turnovské na slevy čekají a cíleně nakupují až po svátcích. V oddělení elektra lidé podle ní nejčastěji do košíků vkládají televizory, tyčové vysavače, varné konvice či žehličky. "Zákazníci jeví také mimořádný zájem o výprodej dekorací, u kterých evidujeme nárůst prodejů o 140 procent oproti minulému roku," uvedla Turnovská. Lidé ve velkém nakupují také hračky, hlavně ty plyšové a lego. Poptávka je i po oblečení a obuvi.

Datart v rámci výprodejů zaznamenal podle své mluvčí Evy Kočicové nejsilnější prodeje také po druhém vánočním svátku. Lidé utráceli hlavně za telefony, televizory, tablety, notebooky, ale i pračky, robotické vysavače nebo sušičky.

Internetový prodejce parfémů a kosmetiky Notino přijal nejvíce objednávek zatím rovněž hned po vánočním víkendu. Počet zakázek podle mluvčí společnosti Andrey Kabické byl zhruba o deset tisíc vyšší než průměr daného dne. Na Notinu jsou nyní podle Kabické novoroční výprodeje se slevami až 50 procent, které budou pravděpodobně trvat minimálně do poloviny měsíce. U vybraných produktů mohou slevy ještě stoupnout, řekla.

E-shop se spodním prádlem a plavkami Astratex předpokládá nejsilnější zájem o výprodeje v prvních dvou lednových týdnech. V té době má podle svého ředitele Miroslava Tesaře největší nabídku a od příštího týdne spustí nejvyšší slevy až 70 procent. V nákupních košících se podle Tesaře nejčastěji objevuje spodní prádlo, ale i noční prádlo a plavky.

Výprodejům u internetového prodejce Alza.cz zákazníci podle jeho mluvčí Daniely Chovancové věnovali zatím největší pozornost po vánočních svátcích. "Průběžně však pracujeme jak s marketingovými pobídkami, tak se složením zařazené nabídky produktů, a do konce akce, který je plánován na polovinu ledna, tak může být první špička ještě překonána," řekla. Doplnila, že největší zájem je mimo jiné o výrobky privátních značek Alzy.

Témata: obchody | slevy

NERV představil kabinetu 37 opatření zaměřených na podporu udržitelného…

23.01.2024 18:54 Národní ekonomická rada vlády (NERV) představila kabinetu návrh 37 opatření, zaměřených na podporu…

Související:

Nejnovější