V Praze hořela skladovací hala, škoda je přes 100 milionů korun

Požár skladovací haly v pražské Uhříněvsi. (25.7.2021)
Požár skladovací haly v pražské Uhříněvsi. (25.7.2021), foto: HZS Praha
ČTK 25. července 2021 18:30 | akt. 25. července 2021 20:37
Sdílej:

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše deset krát 30 metrů. Během požáru se částečně zřítila. Škoda činí odhadem asi 120 milionů korun. Na twitteru to uvedli pražští hasiči. K požáru vyjížděli dnes kolem 17:00. K 18:30 zasahovalo u požáru podle informací ČTK z místa 23 hasičských jednotek. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Krátce po 19:00 oznámili hasiči, že dostali požár pod kontrolu. Podle policie bylo nutné evakuovat desítky lidí ze sousední haly. Na místě byli také z preventivních důvodů záchranáři, ošetřit museli pouze jednoho vyčerpaného hasiče. Zraněn nebyl nikdo. Příčinu požáru dál zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policie.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde bylo podle hasičů uskladněno drogistické zboží. Policisté na twitteru uvedli, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

Podle reportéra ČTK na místě se kvůli uzavírce začaly tvořit kolony aut a doprava v Uhříněvsi kolabovala. Kolem uzavřené oblasti u hořící haly se také shlukovali lidé, kteří chtěli požár vidět. Ředitel pražských hasičů Luděk Prudil ČTK odpoledne řekl, že lidem doporučuje, aby raději nevycházeli.

Hořící hala se částečně zřítila. Nejprve se propadla část boční stěny a následně i střešní konstrukce. "Hydrantová síť nestíhá doplňovat cisterny, je proto zřízena kyvadlová doprava vody. Používáme i výškovou techniku," popsali hasiči zásah. Místo rovněž ze vzduchu monitoroval policejní vrtulník i dron hasičů. Po ohlášení lokalizace požáru hasiči uvedli, že budou ještě místo dohašovat, což ale bude podle nich kvůli částečnému zborcení haly složité.

Hasiči doporučili lidem v okolí z preventivních důvodů nevětrat. Na místo byla povolána chemická laboratoř. "Chemici provádí měření koncentrace škodlivin do ovzduší, respektive do obytných částí v okolí," doplnili. "Zatím byly naměřeny nulové hodnoty," řekla kolem 18:30 ČTK na místě požáru mluvčí hasičů Lucie Jelínková. Na místě byli také záchranáři. Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová řekla ČTK, že ošetřovali pouze jednoho hasiče kvůli vyčerpání. Zraněn podle ní při požáru nebyl nikdo.

Kvůli požáru v Uhříněvsi hasiči postupně vyhlásili až třetí stupeň požárního poplachu. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Stalo se
České celebrity
Richard Krajčo

Richard Krajčo upřímně zhodnotil počínání Charlotte Gottové

Už dvě vlastní písně představila Charlotte Gottová fanouškům. Názor si na skladby mohli udělat i lidé z branže, včetně těch, kteří s nadanou dcerou Karla Gotta spolupracovali. Tak jsme se již například dozvěděli, co si myslí Richard Krajčo. 

Počasí
Letní počasí, ilustrační foto

Letní počasí, jaké Česko nezažilo. Experti vydali nové varování

Česko vstoupilo do víkendu, jenž může být nejteplejším v historii. Nová výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) drobně územně upravuje dřívější varování před velmi či dokonce extrémně vysokými víkendovými teplotami, které mohou dosáhnout až 41 stupňů. Na některých místech se zároveň prodlužuje časová platnost varování až do pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry.

České celebrity
Agáta Hanychová

Agáta Hanychová má konečně jasno. Vydala se správným směrem

Agáta Hanychová je po úspěchu na podcastových cenách na koni, což dokazují její vyjádření k umístění, které podle svých slov nečekala. Překvapivého triumfu zároveň využila k dalším neadresným výpadům vůči někdejší kamarádce Ornelle Koktové. Znovu totiž dala najevo, že nelituje konce jejich společného projektu. 

České celebrity
Jiřina Bohdalová na KVIFF 2024

Jiřina Bohdalová a Miloš Zeman. Herečka popsala jejich první setkání

Česko sužuje vlna veder, ale Jiřina Bohdalová neměla problém vyrazit ve středu na křest nové knihy exprezidenta Miloše Zemana. Na akci prozradila, jak vlastně začínají taková přátelství mezi slavnými herci či umělci a vrcholnými politiky.