V Praze se pátralo po pachateli několika útoků. Policie má podezřelého

Policie ČR, ilustrační fotografie.
Policie ČR, ilustrační fotografie., foto: Adam Mráček / INCORP images
Marek Novotný 26. ledna 2024 15:06
Sdílej:

Pražská policie v pátek zadržela muže, který je podezřelý z napadení několika lidí v Kunratickém lese a ze čtvrtečního útoku sekerou v Hostavicích. Policisté včera i dnes do pátrání po pachateli těchto trestných činů zapojili vrtulník.

Policie po půl druhé odpoledne oznámila, že zadržela podezřelého z napadení ženy sekerou v Hostavicích a několika lidí v Kunratickém lese. Původně přitom po poledni informovala jen o jednom napadeném z lesa. Šlo o seniora, který si šel zaběhat. Záchranáři ho po ošetření převezli do nemocnice, zatímco po pachateli pátrali strážci zákona i s pomocí vrtulníku.

Vrtulník pátral po útočníkovi už včera, kdy došlo k výše zmíněnému napadení sekerou v ulici U Hostavického potoka. Žena při něm utrpěla zranění na hlavě a byla převezena do nemocnice. Případ byl kvalifikován jako pokus těžkého ublížení na zdraví.

Pražská policie během pátku sdělila, že také prověřuje možnou spojitost s vraždou muže, který byl ve čtvrtek ráno nalezen u Kyjského rybníka.

"Případ včerejšího nálezu mrtvého muže u Kyjského rybníka byl kvalifikovaný jako vražda. Protože je to vzdušnou čarou asi 1,3 kilometru od místa útoku sekerou, musíme se zabývat i skutečností, že spolu mohou případy souviset. V tuto chvíli ale není žádná přímá indicie, že by tomu tak bylo," uvedli policisté.

Témata:
Stalo se
České celebrity
Jitka Zelenková

Smutná slova. Zelenková či Absolonová se rozloučily s kapelníkem Hybšem

Českou hudební scénu zasáhla smutná zpráva o úmrtí legendárního kapelníka Václava Hybše. Mnoho zpěváků a zpěvaček má potřebu se s ním veřejně rozloučit. První příležitost měla řada z nich na sociálních sítích. 

Domácí
Oto Klempíř

Klempíř představil, jak mají být od příštího roku financována veřejnoprávní média

Babišova vláda nadále plánuje změnu financování veřejnoprávních médií. Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) v úterý představil mediální novelu, která zruší poplatky. Česká televize i Český rozhlas by měly být od příštího roku financovány ze státního rozpočtu. Sněmovní opozice už ale avizuje, že bude bojovat proti schválení návrhu. 

Počasí
Ilustrační fotografie.

Víkendové počasí bude proměnlivé. Neděle má být deštivá

Poměrně teplý, ale místy také celkem deštivý. Takový má být nadcházející dubnový víkend podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty překročí dvacítku, někde ale může spadnout až 15 milimetrů srážek za jediný den.

Domácí
Policie ČR, ilustrační foto

Policie odtajnila, kde proběhne letošní Speed Marathon

Řidiči by si zítra měli na českých silnicích dát pozor na zvýšenou přítomnost policistů. Letos se totiž opět uskuteční pravidelná dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon. Strážci zákona se zaměří zejména na dodržování rychlosti.