V Praze začalo veřejné rozloučení se zesnulou zpěvačkou Zagorovou

Před Divadlem Kalich, kde se dnes koná oficiální rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou, se již hodinu před jeho otevřením v Jungmannově ulici vytvořila dlouhá fronta jejích příznivců. Se zpěvačkou, která zemřela v pátek 26. srpna, se přišli rozloučit lidé všech generací, mnozí mají v rukách květiny.

Hana Zagorová

Vdovec Štefan Margita již o uplynulém víkendu informoval, že poslední rozloučení pro veřejnost se uskuteční na výše uvedeném místě dnes mezi 11. a 17. hodinou. Už včera proběhla v jednom z pražských kostelů zádušní mše pro pozvané hosty.

Divadlo Kalich uvedlo, že lidé mají přicházet Jungmannovou ulicí směrem od Národní třídy, přičemž frontu bude organizovat pořadatelská služba.

"V 11 hodin bude otevřen přístup do sálu, kterým budou návštěvníci plynule procházet. Bude možno zanechat květiny. Prosíme návštěvníky, aby nepřinášeli dary. Fotografování v sále nebude z pietních důvodů povoleno. Na místě budou připraveny kondolenční knihy," uvedli pořadatelé smutečního aktu.

Květinové dary budou po skončení veřejného rozloučení převezeny na improvizované pietní místo u hřbitova na Vyšehradě, kde bude možné se rozloučit se Zagorovou až do sobotních večerních hodin. 

Právě v Divadle Kalich zpěvačka před lety kývla na nabídku, aby hrála v muzikálu Jack Rozparovač. Byla to její první divadelní muzikálová role. Již se nedožila muzikálu Biograf lásky, který bude mít premiéru 16. září a je složený z jejích hitů.

Zpěvačku dlouhodobě provázely zdravotní problémy. Její stav se začal zhoršovat poté, co v září 2020 dostala koronavirus s velmi těžkým průběhem. Kvůli únavě a oslabení organismu od srpna minulého roku zrušila své pracovní závazky. Za svoji kariéru nazpívala Hana Zagorová téměř 900 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Už od druhé poloviny 60. let patřila k nejvýraznějším postavám tuzemské popové scény. Uplatnila se nejen svým charakteristickým hlasem, ale také jako textařka, herečka a moderátorka.

Zatím poslední studiové sólové album Já nemám strach vydala v roce 2018. O dva roky později natočila Zagorová se svým manželem, operním pěvcem Štefanem Margitou, desku Konečně společně. "Osobně si vážím inspirativních let, které jsme na Supraphonu společně prožili. Hana Zagorová patřila mezi umělce, kteří se neustále vyvíjí. Vždy věrná impulzům kreativity, neváhala propojit svůj talent s mladými autory a interprety. I proto září její hvězda dál," uvedla ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová.

Témata: Hana Zagorová

Zemřela respektovaná divadelní herečka Jana Gazdíková

05.10.2022 11:21 Ve věku 79 let zemřela v pondělí Jana Gazdíková, dlouholetá členka souboru brněnského městského…

Zemřel Coolio, rapper známý hitem Gangsta's Paradise

29.09.2022 08:38 Ve věku 59 let zemřel ve středu v Los Angeles americký raper Coolio. Hudebník proslul hitem Gangsta…

Zemřel francouzský filmař Jean-Luc Godard, bylo mu 91 let

13.09.2022 12:10 Aktualizováno Zemřel jeden z nejvýznamnějších představitelů francouzské nové vlny, filmový režisér a teoretik…

Nejbližší příbuzní a přátelé se za zavřenými dveřmi rozloučili s Hanou…

30.08.2022 15:07 Umělečtí kolegové, přátelé a další pozvaní hosté se dnes v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé…

Veřejné rozloučení s Hanou Zagorovou bude ve středu v pražském Divadle…

27.08.2022 15:57 Veřejné rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou připravuje na středu 31. srpna Divadlo Kalich.…

Související:

Nejnovější