Předseda Evropské rady Charles Michel v pátek poblahopřál ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi ke znovuzvolení ve volbách, ve kterých nemá žádného skutečného oponenta. Hlasování v ruských prezidentských volbách přitom dnes teprve začalo a potrvá až do neděle, nikdo ale nepochybuje o tom, že Putin zvítězí, neboť opoziční kandidáti k volbám nebyli připuštěni.
"Rád bych poblahopřál Vladimíru Putinovi k jeho drtivému vítězství ve volbách, které dnes začínají," napsal Michel ve statusu na síti X. " Žádná opozice. Žádná svoboda. Žádná volba," dodal lakonicky.
Putin bude nepochybně prohlášen vítězem voleb a jeho moc nad Ruskem se tak prodlouží o dalších šest let. Ve volbách Putinovi sice sekundují tři protikandidáti, předseda Liberálně demokratické strany Ruska (LDPR) Leonid Sluckij, člen strany Noví lidé Vladislav Davankov a komunistický poslanec Státní dumy Nikolaj Charitonov, nejsou pro něj ale konkurencí.
Všichni tři buď otevřeně podporují současného prezidenta, nebo se drží linie Kremlu, jsou vnímáni jako uchazeči bez šance. Jako jediný politiku Kremlu kritizoval a ukončení války na Ukrajině sliboval liberální politik Boris Nadeždin, kterého však Ústřední volební komise odmítla zaregistrovat.
Podle průzkumu agentury VCIOM obdrží každý z kandidátů vyjma Putina pět až šest procent hlasů. Putin je u moci téměř čtvrt století a v roce 2022 spustil nevyprovokovanou invazi na Ukrajinu. Tvrdí, že volby jsou hlasováním o "budoucnosti Ruska". Válku na Ukrajině vysvětluje jako boj proti rozpínavosti Západu, což nachází dobrou odezvu u mnoha Rusů.
Volební komise uvádí, že v Rusku je 112 milionů oprávněných voličů. Další dva miliony Rusů žijí v zahraničí.
Volby ruského prezidenta probíhají i na územích Ukrajiny obsazených Ruskem, včetně Krymu, který byl anektován ruskou armádou v roce 2014.
Kyjev označil tyto volby za frašku a prohlásil, že uspořádání voleb na východní Ukrajině a na Krymu je protiprávní.
Dara Rolins má za sebou netradiční zážitek pro umělce z našich zeměpisných šířek. O víkendu si totiž zazpívala pod nejvyšší budovou světa Burj Khalifou v Dubaji.
Teploty v Česku budou nadále klesat, jak bude postupovat podzim a blížit se zima. Vyplývá to z nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Minimální teploty mohou chvílemi klesat pod nulu, upozornili meteorologové.
Na den přesně před týdnem zaskočila Česko zpráva o úmrtí Dany Drábové, dlouholeté šéfky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB). Nyní se potvrdilo, že poslední rozloučení s věhlasnou expertkou nebude veřejně přístupné.
Babyboom se netýká jen šoubyznysu, ale také sportovců. Radostnou novinkou se pochlubili Kristýna Plíšková a Dávid Hancko, tedy bývalá česká tenistka a současný slovenský fotbalový reprezentant. Oznámili totiž narození druhého potomka.
Česko o uplynulém víkendu vyděsila zpráva o kolapsu Bolka Polívky během divadelního představení v jeho milovaném Brně. Podle posledních informací se slavný herec cítí dobře, přesto nebude v úvodu nového týdne pracovat.
Mirai Navrátil už se za posledních pár let nesmazatelně zapsal do paměti lidí, které ale o to víc překvapí jeho nejnovější změna image. Dosud totiž frontman známé kapely vypadal pořád stejně. Nyní je ale jedna zásadní věc jinak. A může za to Leoš Mareš.
O víkendu bude v Česku panovat typické podzimní počasí. Denní maxima se budou pohybovat kolem 10 stupňů, na horách ale podle ČHMÚ.cz už bude snežit.
Sharon Osbourneová se snaží zjistit, „kam dál“ a jak se vyrovnat se životem bez manžela Ozzyho, který zemřel v červenci ve věku 76 let. Jejich syn Jack Osbourne prozradil, jak rodina své matce pomáhá. Frontman kapely Black Sabbath zemřel ve svém domě jen pár týdnů po svém posledním vystoupení, které zorganizovala právě jeho žena.
Fotbalová hvězda David Beckham veřejně poděkovala své manželce Victorii Beckham za „čtyři krásné děti“. Učinil tak po premiéře nového dokumentárního pořadu na Netflixu, která se odehrála v atmosféře pokračujícího rodinného sporu s jejich nejstarším synem Brooklynem. Na premiéře se sešla celá rodina, s výjimkou Brooklyna a jeho manželky Nicoly Peltz.
Zpěvák Robbie Williams poprvé promluvil o tom, jak odložil vydání svého alba, aby se vyhnul přímému souboji s Taylor Swift v hitparádách. Učinil tak během nejmenšího koncertu své kariéry, který se konal v londýnském klubu Dingwalls s kapacitou 600 lidí a skončil v jednu hodinu ráno. Během dvouhodinové show se zpěvák otevřeně vyjádřil také ke svému sporu s kapelou Oasis, své manželce Aydě a dceři Teddy.
ČEZ se před začátkem topné sezóny rozhodl stanovit nové ceny energií. U plynu nově nabízí dvouletou fixaci za 1 180 Kč/MWh včetně DPH, v případě tříleté fixace zaplatí zákazníci 1 089 Kč/MWh. Lidé mohou využít také zlevněný dvouletý fix Elektřina v akci za 2 561 Kč/MWh. Další zlevnění slibuje společnost v lednu. Uvedla to v tiskové zprávě.
Hvězdy šoubyznysu samozřejmě potřebují dobře vypadat, což si dobře uvědomuje i Tereza Kerndlová. Vyražený zub z nedávné nehody tak musela promptně vyřešit. Nyní poprvé ukázala výsledek návštěv u zubaře.