V USA vyšetřují sérii střeleb na sídla politiků Demokratické strany

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
ČTK 6. ledna 2023 19:24
Sdílej:

Americký stát Nové Mexiko zažil od začátku prosince pět incidentů, při kterých někdo střílel na dům nebo kancelář lokálních a státních činitelů patřících k Demokratické straně. Úřady se snaží zjistit, zda spolu útoky souvisí, informovala dnes agentura AP.

Série začala 4. prosince, kdy někdo osmkrát vystřelil na dům členky samosprávy okresu Bernalillo Adriann Barboaové. Lokální politička vypověděla, že kulky proletěly vchodovými dveřmi jejího domova. O sedm dní později se něco podobného stalo další okresní činitelce Debbie O’Malleyové, která stejně jako Barboaová žije ve městě Albuquerque.

Tento týden pak střelba zasáhla dům členky státního senátu Lindy Lopezové a kancelář jejího kolegy Antonia Maestase. Při incidentech nebyl nikdo zraněn, řekl šéf policie v Albuquerque Harold Medina. S vyšetřováním, které označil za prioritu, údajně jeho sboru pomáhají i federální složky.

Policie původně informovala o čtveřici podezřelých případů, v noci na dnešek ovšem doplnila, že se vrací také ke střelbě na bývalé sídlo kampaně nově zvoleného státního ministra spravedlnosti Raula Torreze.

Starosta největšího města Nového Mexika Tim Keller označil incidenty za znepokojivé, jakkoli důkazy o politickém podtextu zatím úřady neoznámily. AP připomíná, že americké federální úřady v poslední době varují před rizikem útoků na vládní představitele či budovy a že činitelé na různých úrovních americké politiky včetně té lokální čelí v posledních letech záplavě výhrůžek. Útok na obydlí představitele Demokratické strany zažily USA i na konci října, kdy pachatel vtrhl do domu tehdejší předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové a zranil jejího manžela.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Al Pacino

Tajná svatba? Tajemství Al Pacinova snubního prstenu odhaleno

Herec Al Pacino (85) se neoženil, i když se na veřejné akci tento týden objevil s prstenem, který vypadal jako snubní. Magazín People potvrdil, že k žádné svatbě nedošlo. Spekulace o sňatku začaly kolovat poté, co herec zavítal na akci pro Leonarda DiCapria s názvem One Battle After Another.

Světové celebrity
Sean Diddy Combs

Matka Seana Diddyho Combse poprvé veřejně promluvila

Janice Combs, matka Seana „Diddyho“ Combse, poprvé veřejně promluvila a vyjádřila své rozhořčení nad novým dokumentem společnosti Netflix, který vrhá na jejího syna nepříznivé světlo. Čtyřdílný seriál s názvem Sean Combs: The Reckoning byl na streamovací službě spuštěn tento týden a Janice Combs nyní ostře reaguje na jeho obsah.

Světové celebrity
Hugh Jackman

Hugh Jackman dokazuje, že to se ženami umí. Už skládá poklony jiné

Hugh Jackman a Kate Hudson jsou pro mnohé inspirací, pokud jde o skutečné přátelství, což dokazují svými vzájemnými pochvalami po celý rok. Herci na sebe pěli chválu od doby, kdy dotočili společný film Song Sung Blue, který bude mít premiéru 25. prosince. Hugh Jackman se aktuálně rozvádí se svou manželkou Deborra Lee Furnessovou a randí se Sutton Fosterovou.

Světové celebrity
Thomas Markle

Thomas Markle svádí boj o život. Nechce umřít, dokud se neusmíří s Meghan

Thomas Markle prohlásil, že nechce zemřít, zatímco je pohádaný se svou dcerou. Uvedl to poté, co se objevily zprávy o tom, že mu byla v důsledku operace na Filipínách amputována noha. Markle řekl, že by se rád setkal s dětmi vévodkyně ze Sussexu, princem Archiem a princeznou Lilibet, a s jejím manželem, vévodou Harrym.