Vážná nehoda v Polici nad Metují si vyžádala zraněné. Auto srazilo chodce

Policie ČR, ilustrační foto
Policie ČR, ilustrační foto, foto: Adam Mráček / INCORP images
Marek Novotný 9. dubna 2024 18:51
Sdílej:

Vážná nehoda se v úterý odpoledne stala v Polici nad Metují na Náchodsku. Auto u místního supermarketu srazilo skupinu chodců, mezi osmi zraněnými jsou tři děti. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, přiletěl i vrtulník.

O incidentu jako první informovali krajští hasiči na sociální síti X. Na parkovišti u supermarketu podle nich došlo ke srážce osobního vozidla s chodci. Hasiči informovali o sedmi zraněných, z nichž jeden byl do nemocnice transportován letecky.

Policie později upřesnila, že zranění utrpělo osm osob včetně řidiče. Mezi osmi zraněnými jsou tři děti. Podle strážců zákona došlo k incidentu krátce před 16. hodinou. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou, příčina nehody je předmětem šetření.

Stalo se
České celebrity
Monika Bagárová

Je těhotná? Monika Bagárová upřímně odpověděla na spekulace

Monika Bagárová se během pobytu v zahraničí ocitla ve víru spekulací ohledně možného těhotenství. Původně na komentáře fanynek nereagovala. Když ale přišel přímý dotaz, rozhodla se upřímně odpovědět. 

Společnost
Jan Cimický

Cimický ještě nový rozsudek nezná. Soud odročil vynesení verdiktu

Nový rozsudek v kauze obžalovaného psychiatra Jana Cimického zatím nepadl. Obvodní soud pro Prahu 8, jemuž se kauza loni vrátila, odložil vynesení verdiktu na březen. Cimický je obžalován z více než 30 případů vydírání či znásilnění žen. 

Domácí
Petr Pavel

Prezident Pavel obvinil ministra Macinku z vydírání

Prezident Petr Pavel před odletem na soukromou zahraniční cestu svolal narychlo mimořádnou tiskovou konferenci, na niž se ostře ohradil proti postupu ministra zahraničních věcí Petra Macinky. Podle hlavy státu se ministr dlouhodobě snaží ovlivnit prezidentské rozhodnutí ohledně jmenování nového člena vlády, přičemž k tomu využívá nátlakové metody směřované na prezidenta i jeho poradce. Dosavadní pokusy o ovlivňování prezident posuzoval shovívavě, situace se však zásadně změnila po doručení dvou nočních textových zpráv.

Počasí
Ledovka, ilustrační fotografie.

Pozor na počasí. Meteorologové opět varují před zrádnou ledovkou

Zimní počasí může způsobit další potíže při chůzi či v dopravě. Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hrozí během nadcházející noci tvorba slabé ledovky na části území republiky.