Ve Francii přibylo znovu přes 300 tisíc nakažených

Francie, ilustrační fotografie.
Francie, ilustrační fotografie., foto: Pixabay
ČTK 14. ledna 2022 20:58
Sdílej:

Ve Francii testy za poslední den odhalily znovu více než 300.000 nových případů nákazy koronavirem. Téměř 330.000 nakažených je o něco vyšší číslo, než úřady hlásily ve čtvrtek, ale méně než rekordní bilance z úterý, která činila bezmála 370.000. Zároveň v zemi ale už podruhé za sebou klesl počet pacientů s covidem-19 na jednotkách intenzivní péče, napsala agentura Reuters.

Španělsko dnes oznámilo, že od začátku pandemie registruje celkově už přes osm milionů případů infekce virem SARS-CoV-2.

Francie, která má 68 milionů obyvatel, hlásila v posledním týdnu nebývale vysoké počty nakažených. Souvisí to s šířením varianty omikron; podle laboratoří nyní vychází pozitivně zhruba pětina provedených testů. Navzdory rychlému postupu další vlny pandemie covidu-19 ale počty pacientů v nemocnicích nijak výrazně nestoupají, na jednotkách intenzivní péče je aktuálně 3895 nemocných s koronavirem, o 44 méně než ve čtvrtek. Covidu podlehlo dalších 191 lidí a celkový počet obětí nemoci stoupl na 126.721.

Denní počty nakažených od loňského listopadu stoupají i ve Španělsku, za poslední den tam laboratoře odhalily přes 162.000 případů nákazy. Celkový počet infikovaných od začátku pandemie před dvěma lety tak překročil hranici osmi milionů, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Španělsko se 49 miliony obyvatel má aktuálně rekordní 14denní incidenci, tedy údaj o počtu nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel za poslední dva týdny - činí 3192. Počet lidí, kteří kvůli těžkému průběhu covidu skončí v nemocnici, je ale nyní podstatně nižší než při předchozích vlnách pandemie, upozornila agentura Reuters.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Princ Harry a Meghan Markleová

Harry a Meghan se do Británie přestěhují ještě letos!

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se chystají po šesti letech strávených ve Spojených státech vrátit k životu ve Velké Británii. S odkazem na zjištění stanice BBC se královská dvojice hodlá přestěhovat již v průběhu letošního měsíce. Uplatnění plánují najít v soukromé rezidenci mimo královské paláce i mimo hlavní město Londýn. 

Světové celebrity
Ozzy Osbourne

Slavný zpěvák urazil památku Ozzyho Osbourna! Teď se opět ozval!

Frontman kapely Twisted Sister Dee Snider se veřejně omluvil Kelly Osbourneové za své nedávné výroky týkající se autorských práv a přínosu jejího zesnulého otce Ozzyho Osbourna. Zpěvák reagoval na příspěvky fanoušků na síti X s tvrzením, že Ozzy za sebe v minulosti nechával psát texty i hudbu basáky, a zmínil jména jako Bob Daisley, Lemmy Kilmister či Geezer Butler.

Světové celebrity
Theo James

Kdo bude nový James Bond? Další herec odmítl slavnou roli!

Britský herec Theo James odmítl spekulace o tom, že by měl převzít roli ikonického tajného agenta Jamese Bonda po Danielu Craigovi. V rozhovoru pro časopis British GQ prohlásil, že se ve svých 41 letech cítí na ztvárnění agenta 007 již starý a má rovněž obavy z přemíry pozornosti a ztráty soukromí. 

Světové celebrity
Cristiano Ronaldo

Manželka Cristiana Ronalda udělala další ohromný životní krok!

Modelka Georgina Rodríguezová a fotbalista Cristiano Ronaldo oficiálně stvrdili svůj vztah. Týden po komorní svatbě v jejich portugalském sídle vyplulo na povrch, že Rodríguezová oficiálně osvojila tři nejstarší děti slavného útočníka. Process adopce proběhl v tichosti, aby si rodina uchovala soukromí.