V Poslanecké sněmovně se dnes dopoledne sešly k prvním jednáním nové kluby ANO a ODS. Místopředseda občanských demokratů Martin Kupka při příchodu na jednání novinářům řekl, že koalice Spolu bude mít zájem o funkci předsedy Sněmovny a také chce uspořádat dolní komoru tak, aby Česku co nejrychleji mohla přinést změnu. O funkci šéfa Sněmovny by podle poslanců ANO mělo usilovat i hnutí premiéra Andreje Babiše, protože získalo nejvíc mandátů.
Kupka řekl, že funkce předsedy Sněmovny by měla podle jeho názoru připadnout koalici Spolu, kterou tvoří s ODS ještě lidovci a TOP 09. Koalice ve volbách těsně předčila ANO. "Dejme tomu pár hodin času, abychom se o tom mohli pobavit, jak to nejlépe uspořádat," řekl novinářům.
Kupka nechtěl prozrazovat, s jakými návrhy přijde ODS na další jednání Spolu s koalicí Pirátů a Starostů a nezávislých. Podle sobotního memoranda chce pětice opozičních subjektů vytvořit vládu díky svým 108 poslancům. "Nechci zablokovat jednání nadsazeným, nebo zbytečně skromným názorem," reagoval Kupka na dotaz, kolik ministerských postů by mělo připadnout Spolu.
Poslanec ODS Jan Skopeček řekl, že zákonodárci dnes poprvé poznají některé své kolegy. "Každý má nějaký svůj obor, kvalifikaci, to bude rozhodovat tak, abychom naplnili výbory a další funkce ve Sněmovně těmi nejlepšími," uvedl. Ohledně jednání o vládě doporučil, aby občanští demokraté usilovali o ministerstvo financí.
Staronová poslankyně ANO Jana Mračková Vildumetzová očekává, že členové by měli debatovat i tom, zda se má hnutí ANO pokusit sestavit vládu, nebo ne. Vildumetzová poukázala na to, že ANO bude mít nejsilnější sněmovní frakci. "Karty jsou poměrně rozdané," uvedla k jednáním o vládě vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Míní ale, že je třeba nejprve nechat opadnout emoce. "Měli by všichni ti zodpovědní uvažovat, aby vytvořili stabilní vládu," uvedla.
Hnutí ANO by podle Vildumetzové mělo usilovat o křeslo předsedy dolní komory. Schillerová řekla, že klub bude diskutovat o tom, jaké jsou šance a možnosti. "Bývalo to takovým dobrým zvykem, ale je to otázka nějakých politických domluv," dodala.
Kromě klubů ANO a ODS se dnes ještě sejdou poslanci KDU-ČSL, TOP 09 a SPD. Na prvních schůzích se obvykle volí vedení frakcí, byť to nemusí být pravidlem. Poslanci Pirátů se poprvé sešli už v neděli. Mnozí končící poslanci začali dnes vyklízet kanceláře, mezi nimi například komunista Jiří Dolejš.
Z českého šoubyznysu nepřicházejí neustále jen dobré zprávy. Smůla se lepí na paty například Ondřeji Brzobohatému, jenž nedávno oznámil rozpad dalšího manželství. Tentokrát se rozvádí s moderátorkou Danielou Písařovicovou. Ve svém okolí má nicméně jednu ženu, která se ho vždycky zastane.
Poslaneckou sněmovnou otřásá další poměrně nečekaná kauza. Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) je podle nejnovějších informací podezřelý z domácího násilí, takže byl policisty vykázán z vlastního domu. Případ se nadále prověřuje.
Ornella Koktová si v první polovině letošního roku neužila moc klidu. Alespoň během letních prázdnin se influencerka dočkala odpočinku, protože celá rodina vyrazila na dovolenou.
Soukromý život populárního Štěpána Kozuba se před několika týdny poměrně hodně řešil, protože se objevily zvěsti o jeho možném rozchodu s další partnerkou. Sám herec na spekulace dlouho nereagoval. Nakonec zveřejnil fotku, která vydá za tisíc slov.
Není žádným tajemstvím, že Dorotě Nvotové byla před několika měsíci diagnostikována rakovina prsu v počátečním stadiu. Nyní se úspěšná slovenská herečka svěřila, že se potýká s další nevyléčitelnou nemocí.
Série varování ze strany tuzemských meteorologů pokračuje i ve čtvrtek. Meteorologové opět upozornili na nebezpečí bouřek, zároveň plošně upřesnili výstrahu na vysoké teploty. Beze změny zůstává varování před požáry, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Nedožité narozeniny Karla Gotta, jemuž by bylo čerstvě 87 let, připadly na úterý. Jedna věc tentokrát fanoušky nejslavnějšího českého zpěváka všech dob obzvlášť zaujala. Stala se, respektive spíš nestala, na sociálních sítích.
Televizní diváci se na konci srpna dočkají nové politické diskuze České televize, která definitivně nahradí Otázky Václava Moravce, jejichž hlavní protagonista na jaře odešel z veřejnoprávního média.
Britský princ Harry se během své návštěvy Velké Británie objevil jako host v populárním a poněkud chaotickém podcastu bývalého ragbyového reprezentanta Joea Marlera. V uvolněném rozhovoru se moderátoři zajímali mimo jiné o to, jaké je vlastně jeho plné jméno a co přesně si píše do kolonky povolání.
Ministr zahraničních věcí Petr Macinka (Motoristé) se zastal poslance a vládního zmocněnce Filipa Turka, jenž čelí rostoucímu tlaku kvůli pondělní dopravní nehodě v centru Prahy. Macinka podle svých slov stojí za Turkem a hodlá za něj bojovat.
Veronika Kopřivová musí skousnout další hořkou pilulku v souvislosti s rozchodem, který potvrdila před několika měsíci. Nyní totiž vyšlo najevo, že poslední partner a otec jedné z jejích dcer neotálel dlouho a nový vztah prakticky ihned posunul na jinou úroveň.