Ve středu přibylo v Česku 802 potvrzených případů koronaviru, ve všední den nejméně od konce června. Proti minulému týdnu je to pokles zhruba o 300 případů. V nemocnicích je s nákazou 753 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
S covidem dosud v Česku zemřelo 41.624 lidí. V uplynulém týdnu je obětí 59, o týden dříve jich bylo 83. Údaje z posledních dní ale obvykle při dalších aktualizacích ještě rostou.
Epidemie v Česku zpomaluje už měsíc. Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 44 nakažených. Takzvané incidenční číslo vytrvale klesá více než tři týdny. Nejvyšší je v Praze, kde na 100.000 obyvatel případů bylo v uplynulém týdnu 55 nakažených. Naopak na Vysočině má incidence hodnotu 31, nejméně v Česku.
Hospitalizovaných je momentálně zhruba o 230 méně než před týdnem. Počet pacientů v těžkém stavu klesl nepatrně na 36. Zhruba před měsícem bylo hospitalizovaných více než 2000 lidí.
Laboratoře ve středu provedly přibližně 6300 testů. Proti minulému týdnu je to pokles asi o 200 testovaných. U dvou ze tří typů testů klesla pozitivita, v případě preventivních testů stagnuje v posledních sedmi dnech okolo čtyř procent.
Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno téměř 4,2 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou infekci eviduje ministerstvo zdravotnictví téměř 358.000.
Ochranou před těžkému průběhu nemoci je podle ministerstva zdravotnictví očkování. V Česku je proti koronaviru plně očkováno skoro 6,9 milionu lidí. První posilující dávku má víc než 4,3 milionu očkovaných a druhou více než 591.000 lidí. Ve středu zdravotníci aplikovali zhruba 10.700 dávek, v mezitýdenním srovnání asi o 2700 méně. V současné době tvoří naprostou většinu podaných vakcín přeočkování.
Britská hudební legenda Elton John údajně pociťuje značné rozhořčení vůči princi Harrymu, který jej měl požádat o finanční podporu. Tato žádost o peníze se měla odehrát těsně předtím, než minulý týden skupina žalobců utrpěla neúspěch u britského Nejvyššího soudu ve sporu s vydavatelstvím Associated Newspapers Ltd (ANL).
Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle se vrací na televizní obrazovky jako hostující porotkyně v kulinářské show „MasterChef Australia“. Televizní stanice Network 10 potvrdila, že se Meghan objeví v epizodě, která se bude vysílat v neděli 26. července.
Bolek Polívka si nakonec ani letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který vyvrcholil o víkendu, nenechal ujít. V souvislosti s ním se ale tentokrát nepsalo o hereckých výkonech. Řešila se jeho návštěva hotelového baru. Co k tomu řekl sám Polívka?
Pravidelným televizním divákům úspěšné show asi není nutné zdůrazňovat, jak náročná je StarDance. Jedním z účastníků podzimní řady bude Tomáš Matonoha, jenž neváhal a požádal o radu kolegyni, která se zúčastnila jedné z předchozích sérií.
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Karlovarský festival má patřit především filmovým hvězdám, ale každoročně je také událostí, kterou si nenechávají ujít osobnosti českého šoubyznysu. Jinak tomu nebylo ani letos. A takový Felix Slováček teď má doma co vysvětlovat.
Monika Absolonová je už několik let nezadaná, což vede k domněnce, že o nápadníky nemá nouzi. Přesto se neví o tom, že by si někdo ukradl její srdce pro sebe. Sama zpěvačka nyní prozradila, jak to momentálně má s láskou.
Meteorologové v pátek připomněli platné varování před silnými bouřkami a vysokými teplotami. Nadále také upozorňují na nebezpečí požárů na jižní Moravě. Vyplývá to ze sdělení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Ještě více než dva měsíce nás dělí od začátku další řady StarDance, ale mnozí lidé spjatí s touto televizní show už vědí, že tentokrát budou na parketu chybět. Patří k nim i úřadující vítězka, která přiznala jisté zklamání ze své absence.
Karlos Vémola v posledních dnech opět plní stránky médií. A zdaleka nejde jen o jeho avizovaný návrat do klece. Řeší se totiž další románek známého zápasníka. Dokonce už se objevily informace o identitě tajemné ženy, se kterou byl viděn.
Pražští policisté ve čtvrtek večer zasahovali na jedné z ubytoven, kde došlo k útoku. Jeden z napadených zemřel, další utrpěl zranění. Po smrti je také útočník, jehož zneškodnili zasahující policisté. Případem se tak zabývá i policejní inspekce.
V Česku se dnes očekávají další silné bouřky, platí proto příslušná výstraha. Podle meteorologů mohly první bouře udeřit už nad ránem. Naprosto vyloučen není ani výskyt supercel.