Vedra podle obchodníků zvedají u lidí impulzivní prodej

Současná vedra podle obchodníků zvedají takzvaný impulzivní prodej, tedy zájem především o menší balení nápojů k okamžité spotřebě či nanuky. Některé on-line supermarkety sledují vyšší zájem o dovoz nákupu domů, a to v Praze i dalších regionálních městech. Tradičně při vysokých teplotách roste v potravinách poptávka po melounech, zmrzlinách, alkoholických i nealkoholických nápojích. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci.

Ilustrační foto

Obchody Albert sledují, že objemy prodaných nápojů v těchto horkých dnech rostou až dvojnásobně. "Také sezonní nárůst prodejů je vyšší než vloni vzhledem k extrémním horkům," řekl ředitel komunikace prodejen Jiří Mareček. Prodeje jsou podle něj vyšší ve všech kategoriích nápojů. V případě piv je v tomto ročním období zpravidla vyšší poptávka po výčepních, nízkostupňových a nealkoholických, uvedl dále. Dodal, že lidé kupují ve velkém piva v akci, což odpovídá celkovému trendu zvýšené poptávky ve slevách a nejistotě zákazníků z dalšího cenového vývoje.

V řetězci Penny Market jsou momentálně o desítky procent vyšší prodeje balených vod. Lidé podle mluvčího společnosti Tomáše Kubíka nakupují více i citrony, limety nebo grepy. V řádu desítek procent rostou prodeje melounů, zájem je ale i o další druhy ovoce a zeleniny jako borůvky, ananasy, rajčata nebo ledový salát. Vyšší poptávka je po rybách, například pstruzích, řekl dále Kubík.

Hypermarkety Globus v současné době zaznamenaly podle své mluvčí Anety Turnovské rostoucí zájem o piva včetně nealkoholických či rodinná balení zmrzlin a nanuků.

"Vidíme, že roste počet zákazníků, pro které je příjemnější nechat si nákup přivézt domů, než trávit čas na rozpáleném parkovišti u supermarketu," uvedl mluvčí e-shopu Košík.cz František Brož. Lidé podle něj více využívají možnost nechat si dovézt nápoje ledově vychlazené. Brož zmínil, že se v těchto dnech zvyšuje odbyt některých čajů, které jsou vhodné pro tzv. cold-brew.

Teploty v ČR v těchto dnech překonávají 35 stupňů Celsia. Horko bude podle meteorologů i o víkendu. Teploty ale už zřejmě nebudou subtropické, na většině území se budou pohybovat kolem 30 stupňů, na Moravě a ve Slezsku může být v sobotu až 34 stupňů Celsia.

Témata: obchody

V ČR se za epidemii covidu nakazily čtyři miliony lidí, 40 tisíc jich…

09.08.2022 12:21 Aktualizováno Pozitivní test na covid-19 měly v ČR za téměř 2,5 roku od začátku epidemie více než čtyři miliony…

Babiš: Krajské organizace ANO jsou v úzkém kontaktu s radnicemi kvůli…

09.08.2022 12:14 Krajské organizace ANO jsou nyní v ještě užším kontaktu s místními radnicemi, aby byli všichni na…

Pořízení bytu vyšlo loni Čecha na 13,3 ročního platu, nejvíce v Evropě

09.08.2022 12:05 Pořízení vlastního bytu o ploše 70 metrů čtverečních vyšlo občana ČR loni na 13,3 průměrného…

Senátní zahraniční výbor podpořil začlenění Finska a Švédska do NATO

09.08.2022 11:29 Senátní zahraniční výbor dnes jednomyslně podpořil začlenění Finska a Švédska do Severoatlantické…

Soud přerušil spor Altnerových dědiců s ČSSD kvůli jiné žalobě

09.08.2022 11:21 Rozhodnutí o tom, zda bude ČSSD platit dědicům advokáta Zdeňka Altnera stamiliony korun za právní…

Stát může lidem s energiemi pomoci prostřednictvím dividendy ČEZ, míní…

09.08.2022 11:17 Stát může podle analytiků využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s…

Požár v Českém Švýcarsku: Hasičům zbývá dohasit sto hektarů

09.08.2022 10:59 Aktualizováno V Českém Švýcarsku, kde před sedmnácti dny vypukl lesní požár, zbývá hasičům dohasit asi 80 hektarů…

Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě

09.08.2022 10:33 Aktualizováno Vrchní státní zastupitelství v Praze (VSZ) si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo a…

Hnutí ANO chce na mítincích vyhradit místo pro odpůrce. Podle Vondráška je…

08.08.2022 21:50 Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. V dnešním videu na…

Většina Čechů s příjmy vystačí, lidí s finančními problémy ale přibývá

08.08.2022 17:22 Většina Čechů s příjmy zatím vystačí, lidí s finančními problémy ale meziročně přibylo. Vyplývá to…

Související:

Nejnovější