Britská premiérka Liz Trussová slíbila zastropovat od 1. října na dva roky ceny energií pro domácnosti, aby jim pomohla vyrovnat se s prudkým růstem cen energií. Nejméně na půl roku slíbila podporu i firmám, oznámila to v projevu v Dolní sněmovně. Vláda zruší dosavadní zákaz frakování, což je technika těžby plynu a ropy z břidlicových hornin, a schválí další těžbu ropy v Severním moři, informovala agentura Reuters a stanice BBC.
Typická britská domácnost by podle Trussové neměla za energie zaplatit více než 2500 liber (70.800 Kč) ročně a díky zastropování cen ušetří asi 1000 liber, píše Reuters. Bez tohoto kroku by ceny energií v říjnu vzrostly na zhruba 3500 liber, což je trojnásobek ceny za kterou se prodávala před rokem, píše AP. Ceny energií začaly výrazně růst po začátku ruské invaze na Ukrajinu.
Vláda podpoří také podniky a veřejné instituce, jako jsou nemocnice a školy, ale jen na šest měsíců. O prodloužení podpory pak bude vláda jednat znovu. S delší než půlroční podporou mohou podle Trussové počítat podniky ze zranitelných odvětví, jako je pohostinství.
Trussová v projevu uvedla, že její kabinet znovu zváží směřování Británie k uhlíkové neutralitě, jejíž dosažení si země stanovila na rok 2050. Premiérka uvedla, že je "plně odhodlána" plnit cíl uhlíkové neutrality, ale odmítá, že by to mělo být za cenu obrovských nákladů pro obyvatele a podniky.
Projev Trussové okamžitě sklidil kritiku od lídra opoziční labouristů Keira Starmera, který prohlásil, že ho plán podpory těší, ale "rozhodně nevyjde levně". Důsledky vládních plánů podle Starmera dopadnou na "pracující lid".
Kauza úspěšného filmu Sbormistr, jehož televizní vysílání na jaře zastavil soud, končí. Obě strany sporu se dohodly na smíru, podrobnosti ale nejsou známé. Diváci tak v této chvíli nevědí, zda se odvysílání snímku na obrazovkách ČT dočkají.
Není už žádných pochyb o tom, že Česko v dalším průběhu týdne zasáhne tropické počasí. Meteorologové proto ve středu vydali výstrahu před vysokými teplotami na pátek a sobotu. Maxima mohou přesáhnout 34 °C, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Leoš Mareš se od víkendu vyrovnává s náhlým úmrtím asistentky Kateřiny Niklové, která měla jedno přání, jehož splnění se už nedočkala. Moderátor se ho rozhodl vyslyšet až teď a potěšil tím i své fanoušky.
Moderátor Václav Moravec se v jednom z rozhovorů opět vrátil ke svému působení v České televizi, se kterou nadále vede spory ohledně konkurenční doložky. Respektovaný novinář se v reakci na některé komentáře rozhodl odhalit, kolik mu veřejnoprávní médium platilo.
Exposlance Dominika Feriho, který byl v květnu propuštěn z vězení, kde si odpykával trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, zřejmě čeká ještě další soudní přelíčení. Žalobkyně se totiž odvolala proti květnovému rozhodnutí pražského obvodního soudu.
Zpěvačka a herečka Jennifer Lopez se v pondělním vydání podcastu SmartLess otevřeně rozpovídala o svém rozvodu s hercem Benem Affleckem. Šestapadesátiletá umělkyně popsala období po rozchodu jako zásadní zlom ve svém životě. Tehdy se rozhodla zrušit plánované koncertní turné, aby získala čas sama pro sebe a dokázala se vyrovnat s komplikovanou životní situací.
Bývalá modelka Katie Price způsobila poprask na závěrečném večírku ragbyového klubu v anglickém Littlehamptonu, kde podle svědků v opilosti narušovala slavnostní atmosféru. Incident se odehrál v restauraci The Arun View Inn, kam celebrita dorazila jako doprovod jednoho z hráčů. Podle přítomných hostů se Priceová během večera opila, tancovala na stolech, hlasitě přerušovala projevy a zapojovala se do alkoholických her.
Britský princ George bude od září studovat na prestižní chlapecké škole Eton College. Informaci oficiálně potvrdil Kensingtonský palác. Dvanáctiletý princ, který v červenci oslaví třinácté narozeniny, tak půjde ve stopách svého otce, prince Williama, i strýce, prince Harryho.
Podnikání vévodkyně Meghan čelí vážným finančním problémům, které by podle lidí z jejího okolí mohly vést až ke krachu.
V řadách bývalých účastnic populární televizní taneční show StarDance je to v posledních dnech samá dobrá zpráva. Po těhotné Veronice Lálové se zásadní osobní novinkou pochlubila kickboxerka Martina Ptáčková. Řekla totiž "ano".
Leoš Mareš sice na jaře oslavil kulaté 50. narozeniny, ale jinak jsou poslední měsíce jeho života psychicky náročné. Po kolegovi a kamarádovi Patriku Hezuckém totiž přišel o asistentku Kateřinu Niklovou, která náhle zemřela. Jak moderátor na další smutnou zprávu reagoval?
Norský soud uznal Mariuse Borga Høibyho, devětadvacetiletého syna korunní princezny Mette-Marit, vinným ze dvou znásilnění a udělil mu čtyřletý trest odnětí svobody. Informovala o tom britská stanice BBC.