Británie snížila stupeň varování před mezinárodním terorismem. Zatímco dosud Londýn nebezpečí útoku považoval za "vážné", což znamená, že útok byl velmi pravděpodobný, nyní ho vnímá jako "značné", což znamená, že útok je pravděpodobný. Informovala o tom agentura AP.
Britská ministryně vnitra Priti Patelová poznamenala, že jakékoliv snížení stupně nebezpečí je pozitivní, ale nesmí vést k přílišnému sebeuspokojení. Nebezpečí terorismu je podle ní velmi proměnlivé a těžko předvídatelné.
Londýn varování na úroveň vážného nebezpečí, které představuje druhý nejvyšší stupeň, zvýšil v listopadu poté, co v Iráku narozenému muži vybuchla bomba ve voze taxislužby v areálu nemocnice v Liverpoolu. Při nezdařeném útoku zemřel atentátník, řidič taxi byl zraněn.
Loni v říjnu zase Brit somálského původu na setkání s voliči ubodal konzervativního poslance Davida Amesse. Vyšetřovatelé útočníka považují za přívržence teroristické organizace Islámský stát (IS).
Slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsay se otevřeně podělil o své pocity z těhotenství své dcery Holly Ramsayové-Peatyové, která se svým manželem, olympijským plavcem Adamem Ramsaym-Peatym, očekává prvního potomka. Pro Gordona a jeho manželku Tanu půjde o vůbec první vnouče.
Americký herec Brad Pitt momentálně nemá v plánu vstoupit do dalšího manželství se svou přítelkyní Ines de Ramon, a to i přes nedávné spekulace o zásnubách. Dvaašedesátiletá hollywoodská hvězda randí s třiatřicetiletou designérkou šperků od roku 2022. Zdroj z hercova okolí potvrdil, že ačkoliv de Ramon navázala mimořádně blízké vztahy s Pittovou rodinou, svatba není na pořadu dne.
Současný prezident Petr Pavel umí Česko reprezentovat nejrůznějšími způsoby. Kromě politiků z ciziny si rozumí i s muzikanty ze zahraničí, však je také velkým hudebním fanouškem. Která kapela o víkendu zavítala na Pražský hrad?
Češi i Slováci napjatě očekávají, kdy konečně dojde na svatbu zpěvačky Dary Rolins a fotbalisty Pavla Nedvěda. Popová hvězda dosud poměrně mlžila. Až to vypadalo, že veselka možná ani nebude. Nyní se ale Dara rozhodla být o něco sdílnější.
Tropická epizoda pokračuje i na začátku týdne. Pondělní nejvyšší teploty ještě mohou místy téměř atakovat čtyřicítku, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Meteorologové zároveň varují před bouřkami, které mohou být velmi silné.
Česko řeší vystoupení motoristických ministrů na festivalu v jihomoravské Strážnici, kde lidé vypískali nejprve Oto Klempíře a následně i Petra Macinku. Neuniklo to ani hudebníkovi Janku Ledeckému. Otec olympijské šampionky věnoval oběma politikům vlastní vzkaz.
Marek Eben je zvyklý být středem zájmu českých médií, ale tentokrát se dostal i na stránky jednoho zahraničního periodika, které se hlásí k Hollywoodu. Blíží se totiž letošní ročník karlovarského filmového festivalu, kde Eben nebude chybět.
Česká televize natáčí vánoční pohádku Krakonoš a básník, která volně navazuje na diváky oceňovanou pohádku Krakonošovo tajemství z roku 2022. Informovala o tom v tiskové zprávě. Vedle nových dobrodružství spojených s Krakonošem přinese pokračování také humor, napětí a řadu oblíbených herců. Česká televize tradičně zařadí pohádku do připravovaného vánočního programu.
V Česku začíná nový týden, v jehož úvodu ještě bude pokračovat tropická epizoda. Nejdéle má být vedro na východě republiky. Očekává se nicméně ochlazení a návrat teplot k letnímu normálu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Anna Geislerová se nedávno stala terčem kritiky, protože zavítala na Čapí hnízdo, kde Leoš Mareš slavil kulatiny. Populární herečka dala nyní najevo, že své přítomnosti na oslavě rozhodně nelituje. Jak se na celou věc dívá?
Sobotní teplotní rekord nevydržel ani den, neděle přinesla nové historické maximum. Znovu bylo nejtepleji v Doksanech, kde na místní stanici naměřili teplotu 41,9 °C. Na sociální síti o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Daniel Krejčík se stále vzpamatovává z nedávného rozchodu. Není to v jeho životě poprvé, už v minulosti se rozešel s Matějem Stropnickým. Nebylo to ale ve zlém, což se ukazuje i v těchto dnech. Stropnický totiž potvrdil velký návrat.