Termín na očkování proti covidu-19 má podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) rezervováno 465.000 lidí, dalších 86.000 na něj čeká. V Praze je čekání na termín nejkratší. Podle Babiše je však přesto třeba prověřit současné kapacity, někde rozšířit provozní dobu nebo očkovat o víkendu.
Řekl to na dnešní tiskové konferenci v O2 aréně. Znovu otevírat se tam velkokapacitní očkovací centrum podle něj zatím nebude. Další v plánu je od 13. prosince v Obchodním domě Kotva, v Praze to bude již osmdesáté očkovací centrum.
"Čeká nás velká výzva naočkovat třetí dávkou 1,534 milionu občanů," řekl dnes Babiš. Kapacity očkování by se podle něj měly dál navyšovat na úroveň z června letošního roku. Podle plukovníka Petra Šnajdárka, který je členem centrálního řídícího týmu, je současná kapacita v očkovacích centrech 110.000 dávek bez praktických lékařů nebo mobilních týmů. Celkově je center v celé zemí 449.
V Praze jich je prozatím 79, devět provozují státní nemocnice. "Nejdříve prověříme celkové kapacity, které máme v Praze. Domníváme se, že je ještě velký prostor z hlediska kapacit. Mohou mít delší otevírací dobu, očkovat o víkendu, což některá nedělají," dodal.
Očkovací centrum v O2 aréně provozovala od května do září Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), bylo tam podáno 660.000 dávek. Její mluvčí Jitka Zinke však ČTK minulý týden sdělila, že nemocnice kvůli péči o pacienty s covidem-19 nemá dostatečné personální kapacity na to, aby se organizace očkovacího centra znovu ujala.
Iniciativa Lékaři pomáhají Česku vyzvala v úterý dobrovolníky z řad lékařů i ostatních, aby se do očkování zapojili. Jeden z jejích autorů, stomatolog Radek Mounajjed, dnes na tiskové konferenci řekl, že se jich dosud přihlásilo 1016, z nichž 621 jsou lékaři a 57 pediatři. Hlásí se buď k pomoci v očkovacích centrech nebo nabízejí vyhrazený čas ve svých ordinacích, dodal.
Dosud zdravotníci podali zhruba 13,69 milionu dávek. Dokončené očkování má 6,39 milionu lidí, posilující dávku dostalo přes milion lidí.
Pavel Trávníček v úvodu letošního roku vyděsil fanoušky, když skončil v péči lékařů. Nyní se konečně ozval a přiznal, že to s ním bylo opravdu vážné. Navzdory tomu už má plány na následující měsíce či roky.
Spekulace z posledních dní se ukázaly jako pravdivé. Karlos Vémola se dočkal propuštění z vazby po zaplacení kauce. Podle dostupných informací bylo nutné zaplatit částku přesahující 10 milionů korun.
Charlotte Gottová si sice snaží uchránit soukromí, ale jako dcera nejslavnějšího českého zpěváka si musí zvykat na život pod drobnohledem. Projevuje se to i tak, že se řeší, co si bere na sebe.
Českou hereckou obec zasáhla na začátku probíhajícího lednového týdne smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel herec, moderátor či dabér Mojmír Maděrič.
Tragická střelba otřásla v úvodu nového týdne Chřibskou na Děčínsku. Při útoku na městském úřadě přišel o život jeden člověk, mezi šesticí zraněných má být místní starosta. Útočník si zřejmě vzal život sám, předtím se dostal do přestřelky s přivolanými policisty. I v řadách policie došlo ke zraněním.
Větrné počasí bude v Česku pokračovat až do půlky pracovního týdne. Vyplývá to z aktuálního znění výstrahy na silný vítr, jejíž platnost Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prodloužil do středečního rána. Vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti až 80 kilometrů za hodinu.
Prezident Petr Pavel v minulém týdnu překvapil nečekanou návštěvou Ukrajiny, ale v posledních dnech si podle všeho našel čas i na příjemnější aktivity. Jak se pochlubil na sociální síti, zavítal do jednoho z nejpopulárnějších českých divadel.
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Dvojnásobným tatínkem je Karel Šíp, jehož synové jsou nevlastními bratry, které dělí poměrně mnoho let. Mladší ze synů byl dokonce na začátku této dekády ještě teenagerem. Jak se Honzovi vlastně vede? Známý moderátor prozradil podrobnosti.
Zimní olympiáda už klepe na dveře, přičemž hokejový turnaj mužů bude tentokrát obzvlášť sledovaný. Po letech se totiž opět střetnou národní týmy v nejvyšší možné síle. Česko nebude chybět a chybět by neměl ani Jakub Voráček. Potvrzený je jeho televizní comeback.
Na jihu Španělska se srazily dva vysokorychlostní vlaky. K neštěstí došlo nedaleko města Adamuz v provincii Córdoba na frekventované trase mezi Madridem a Andalusií. Podle serveru SkyNews je mrtvých už nejméně 21 a 25 lidí bylo vážně zraněno, celkový počet zraněných ale podle španělských médií přesáhl sto.
Případy obětí miliardáře Jeffreyho Epsteina odkrývají další děsivý rozměr jeho manipulační sítě. Nová svědectví ukazují, že finančník zneužíval touhu mladých žen po vzdělání, aby je vmanévroval do své sítě zneužívání. Sliby stipendií a zajištění přijetí na prestižní univerzity, jako jsou Columbia nebo NYU, sloužily jako účinná návnada i nástroj k vytvoření naprosté závislosti.