Velmi silné bouřky se dnes odpoledne místy vyskytují v Orlických horách, na Jesenicku a Krnovsku a na jižní Moravě v pásu přibližně od Třebíče po Vyškov. Srážkové úhrny mohou být ojediněle nad 40 milimetry. Aktuální upozornění před velmi silnými bouřkami vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), výstraha platí do dnešních 17:00.
V ostatních částech na východě Česka by bouřky měly být o něco slabší, jejich výskyt odhaduje ČHMÚ do 19:00. Česko zasáhly velmi silné bouřky už v pátek večer a vyskytly se i během soboty.
"Očekáváme, že se bouřky budou vytvářet opakovaně i v nejbližších hodinách a budou téměř bez pohybu. V nasyceném území může docházet ke vzestupům malých vodních toků a zatopení níže položených míst," uvedli meteorologové. Před velmi silnými bouřkami varují v Královéhradeckém kraji v oblastech Dobrušky, Náchoda, Nového Města nad Metují a Rychnova nad Kněžnou, v Olomouckém kraji platí výstraha s vysokým stupněm nebezpečí pro Jesenicko, v Moravskoslezském kraji pro Krnovsko a Opavsko, v Jihomoravském kraji pro pás od Moravského Krumlova po Vyškov a na Vysočině pro regiony Náměšť nad Oslavou a Třebíč.
Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí podle meteorologů představují také kroupy a blesky. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na webu ČHMÚ nebo v aplikaci mobilního telefonu.
Hasiči čerpají po bouřce vodu ze sklepů domů na Jesenicku
Intenzivní bouřka dnes způsobila problémy v části okresu Jeseník, v obcích Vlčice a Velká Kraš. Hasiči tam čerpají vodu ze sklepů domů. Evidujeme asi 16 výjezdů, sdělil vpodvečer ČTK mluvčí hasičů Radek Buryánek. Česko zasáhly velmi silné bouřky už v pátek večer a vyskytly se i během soboty.
"Drtivá většina výjezdů je v obci Vlčice. Na místě jsou profesionální a dobrovolné jednotky. Provádíme čerpání sklepů. Zranění nejsou," uvedl Buryánek. Voda v lokalitě zaplavila zahrady i silnici. Kvůli zaplavené trati je také omezená regionální železniční doprava. Provoz byl zastaven na trati v úseku mezi Žulovou a Javorníkem ve Slezsku. Osobní vlaky nahradila autobusová doprava.
Ornella Koktová si v první polovině letošního roku neužila moc klidu. Alespoň během letních prázdnin se influencerka dočkala odpočinku, protože celá rodina vyrazila na dovolenou.
Soukromý život populárního Štěpána Kozuba se před několika týdny poměrně hodně řešil, protože se objevily zvěsti o jeho možném rozchodu s další partnerkou. Sám herec na spekulace dlouho nereagoval. Nakonec zveřejnil fotku, která vydá za tisíc slov.
Není žádným tajemstvím, že Dorotě Nvotové byla před několika měsíci diagnostikována rakovina prsu v počátečním stadiu. Nyní se úspěšná slovenská herečka svěřila, že se potýká s další nevyléčitelnou nemocí.
Série varování ze strany tuzemských meteorologů pokračuje i ve čtvrtek. Meteorologové opět upozornili na nebezpečí bouřek, zároveň plošně upřesnili výstrahu na vysoké teploty. Beze změny zůstává varování před požáry, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Svět filmu se za desítky let značně proměnil, což zjevně vnímá i Zdena Studenková. Podle jejích slov ale rozhodně nejde o změnu k lepšímu. Kriticky se vyjádřila především o české kinematografii a našich herečkách. Čím jsme si to "zasloužili"?
Nedožité narozeniny Karla Gotta, jemuž by bylo čerstvě 87 let, připadly na úterý. Jedna věc tentokrát fanoušky nejslavnějšího českého zpěváka všech dob obzvlášť zaujala. Stala se, respektive spíš nestala, na sociálních sítích.
Televizní diváci se na konci srpna dočkají nové politické diskuze České televize, která definitivně nahradí Otázky Václava Moravce, jejichž hlavní protagonista na jaře odešel z veřejnoprávního média.
Britský princ Harry se během své návštěvy Velké Británie objevil jako host v populárním a poněkud chaotickém podcastu bývalého ragbyového reprezentanta Joea Marlera. V uvolněném rozhovoru se moderátoři zajímali mimo jiné o to, jaké je vlastně jeho plné jméno a co přesně si píše do kolonky povolání.
Ministr zahraničních věcí Petr Macinka (Motoristé) se zastal poslance a vládního zmocněnce Filipa Turka, jenž čelí rostoucímu tlaku kvůli pondělní dopravní nehodě v centru Prahy. Macinka podle svých slov stojí za Turkem a hodlá za něj bojovat.
Veronika Kopřivová musí skousnout další hořkou pilulku v souvislosti s rozchodem, který potvrdila před několika měsíci. Nyní totiž vyšlo najevo, že poslední partner a otec jedné z jejích dcer neotálel dlouho a nový vztah prakticky ihned posunul na jinou úroveň.
Bolek Polívka si nakonec ani letošní ročník karlovarského filmového festivalu, který vyvrcholil o víkendu, nenechal ujít. V souvislosti s ním se ale tentokrát nepsalo o hereckých výkonech. Řešila se jeho návštěva hotelového baru. Co k tomu řekl sám Polívka?
I středeční počasí v některých ohledech vyžaduje ostražitost. Meteorologové varovali před silnými bouřkami na jihozápadě Čech. V dalších dnech se zároveň očekává zátěž způsobená vysokými teplotami. V části Moravy nadále hrozí požáry.