Větrné počasí zasáhne Česko v noci na dnešek a poté znovu za pár dní

Ilustrační foto
Ilustrační foto, foto: Pixabay
Marek Novotný 30. října 2023 12:02
Sdílej:

Část Česka zasáhne v noci na úterý silný vítr, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v aktuální výstraze. Platit začne v pondělí ve 22 hodin, skončí v úterý v 8 hodin ráno.

Meteorologové uvedli, že v noci bude přes Česko postupovat k východu brázda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená studená fronta ukončí příliv teplého vzduchu. Na východě země bude zesilovat vítr.

"V noci na úterý bude na východě a severu Moravy a ve Slezsku vát čerstvý jižní až jihovýchodní vítr s nárazy až 20 m/s (70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). Během úterního dopoledne bude vítr od západu slábnout a měnit se na západní," stojí ve varování.

Výstraha se týká celého Zlínského kraje a některých okresů v Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.

Silný vítr zasáhne východní polovinu Česka také ve čtvrtek a v noci na pátek, avizovali meteorologové. Projeví se tak u nás bouře Ciaran, která postihne především Velkou Británii. Maximální nárazy větru budou o rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu, ve vyšších a horských polohách kolem 90 kilometrů za hodinu.

Témata:
Stalo se
Světové celebrity
Meghan Markle sdílela dosud nezveřejněnou scénu, která byla vystřižena z jejího seriálu na Netflixu.

První charitativní projekt vévodkyně Meghan ukončil činnost

První charitativní projekt, který Meghan Markle podpořila po svém vstupu do královské rodiny, podle aktuálních zpráv ukončil svou činnost. Londýnská komunitní kuchyně Hubb Community Kitchen, se kterou vévodkyně ze Sussexu úzce spolupracovala od roku 2018, oficiálně zastavila svůj provoz. Mluvčí organizace potvrdil, že aktivity v prostorách muslimského kulturního centra Al Manaar již nepokračují, ačkoliv se k osobě samotné vévodkyně odmítl vyjádřit.

Světové celebrity
Snoop Dogg

Snoop Dogg a perné chvíle: Na olympiádě mu zamítli platební kartu

Americký rapper Snoop Dogg, který v italském Miláně a Cortině působí jako zpravodaj stanice NBC pro zimní olympijské hry, zažil v horách horké chvilky. Při pokusu o nákup občerstvení v městečku Livigno mu totiž byla zamítnuta platební karta. Rapper, který se stal neoficiálním maskotem a čestným trenérem amerického týmu, si chtěl v baru Cronox dopřát cheeseburger, kuřecí křídla, nugety a hranolky.

Světové celebrity
Katie Price

Katie Price dostala první filmovou roli

Bývalá britská modelka Katie Price se po svém šokujícím sňatku s podnikatelem Lee Andrewsem rozhodně nenudí. Sedmačtyřicetiletá hvězda, která dříve proslula jako modelka Jordan, získala svou první filmovou roli v chystaném snímku s provokativním názvem Jackie The Stripper. Film je zasazen do londýnského Whitechapelu roku 1888 a vypráví příběh Lottie, kterou pronásleduje neblahý Jack Rozparovač.

Světové celebrity
Jessica Alba

Jessica Alba je oficiálně rozvedená

Herečka Jessica Alba a filmový producent Cash Warren oficiálně uzavřeli kapitolu svého manželství. Soudní dokumenty podané tento pátek potvrdily, že jejich rozvod je po dvou letech od odloučení definitivně u konce. Dvojice, která se vzala v roce 2008, se dohodla na vyrovnání, které zahrnuje i několikamilionové odstupné.