Spokojenost Čechů s životem je podle zjištění Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) nadprůměrná. Více než polovina lidí v jeho průzkumu uvedla, že je spokojena se svým dosavadním i současným životem, v minulosti i nyní má k dispozici vše důležité a že své současné životní podmínky považuje za ideální.
Co se týče očekávání do budoucna, jsou obyvatelé Česka optimisty. Dvě pětiny občanů předpokládají, že budou spokojeni se svým budoucím životem a tento život bude pro ně ideální. Nicméně dvě pětiny lidí si zároveň nemyslí, že v budoucnu nebudou chtít nic změnit, plyne z průzkumu CVVM, který má ČTK k dispozici.
Nejvíce lidí, 64 procent, je spokojeno se svým dosavadním životem. Naopak 15 procent je nespokojeno. Dvaašedesát procent dotázaných uvedlo, že je spokojeno i se svým současným životem, zatímco 18 procent uvedlo opak. S tvrzením "v současnosti mám všechno důležité, co chci" souhlasilo 58 procent lidí a 51 procent tvrdí totéž o minulosti. Nesouhlas s tím vyjádřila čtvrtina, respektive třetina dotázaných.
Do budoucna očekává ideální život 39 procent lidí, zatímco 15 procent nikoliv. Sedmatřicet procent si rovněž myslí, že jejich budoucí život bude spokojený, a 30 procent soudí, že v budoucnu budou mít všechno důležité, co budou chtít. Zatímco deset, respektive 18 procent si to nemyslí.
Podle autorů průzkumu životní spokojenost v různých životních etapách souvisí se vzděláním, věkem, subjektivně hodnocenou životní úrovní a zdravotním stavem. Z hlediska vzdělání jsou nejspokojenější s životem vysokoškoláci.
"V případě věku byla souvislost zjištěna pouze u životní spokojenosti v budoucnosti, kdy lidé ve skupině 20 až 29 let v porovnání se staršími věkovými skupinami dosahovali vyšší úrovně životní spokojenosti v budoucnosti. V případě subjektivně hodnocené životní úrovně a zdravotního stavu jsou výsledky jednoznačné - s rostoucí životní úrovní a lepším zdravotním stavem se zvyšuje i životní spokojenost, a to ve všech životních etapách," dodali autoři.
Průzkum provedli od poloviny července do počátku září mezi zhruba 800 respondenty staršími 15 let.
Díky virálnímu videu na TikToku se na internetu znovu objevil roztomilý moment mezi princeznou Kate a princem Williamem, který se odehrál před více než deseti lety. V dubnu 2014 navštívili manželé, tehdy ještě vévoda a vévodkyně z Cambridge, Austrálii a Nový Zéland. Během jejich pobytu na Novém Zélandu se utkali v závodě lodí v přístavu v Aucklandu.
Hollywoodská legenda Tom Hanks přiznal, že jeho vůbec nejoblíbenějším filmem je kultovní sci-fi snímek 2001: Vesmírná odysea. Herec prozradil, že se na film, který vznikl před více než padesáti lety, dívá stále dvakrát ročně.
Záhadou je pro fanoušky zdravotní stav Sary Sandevy, která během prázdnin odřekla účast ve dvou divadelních představeních na letních scénách. Nikdy jsme se ale nedozvěděli, co přesně jí je. Nyní se herečka a partnerka Jakuba Prachaře alespoň konečně ukázala.
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv neudržel jazyk za zuby ani po pondělních jednáních v Bílém domě, kde americký prezident Donald Trump přivítal ukrajinského protějška Volodymyra Zelenského a několik evropských lídrů. Medveděv se opřel především do nich.
V úterý se uskutečnil další důležitý akt před říjnovými sněmovními volbami. Státní volební komise vylosovala čísla pro kandidující subjekty, které se na podzim pokusí získat mandáty v dolní komoře parlamentu.
Nejrůznějších podvodů, které cílí na důvěřivce, je v současnosti opravdu mnoho. Pokud lidé naletí, je jim většinou trapně a málokdo přizná, co se mu přihodilo. Veronika Žilková se ale rozhodla přiznat, že podvodníkům skočila na lep, když si dělala obavy o svou dceru Kordulu.
Palestinské hnutí Hamás souhlasí s posledním návrhem příměří v Pásmu Gazy a propuštěním části rukojmích, uvedl zdroj z Hamásu pro britskou stanici BBC. Návrh egyptských a katarských mediátorů má vycházet z červnového rámce předloženého americkým speciálním vyslancem Stevem Witkoffem.
Už pěkných pár dní se šušká o nové lásce v českém šoubyznyse, přičemž předmětem těchto spekulací jsou Jitka Boho a Lukáš Langmajer. Důkazy o jejich vztahu se sice zdají být neprůstřelné, ale modelka stále mlží.
Bezpečnostní záruky pro Ukrajinu, možnost summitu Zelenskyj–Putin a diplomatická přítomnost Evropy u klíčových jednání – to byly hlavní body večerní schůzky v Bílém domě, které se účastnili americký prezident Donald Trump, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a evropští lídři. Podle Keira Starmera panovala jednota, Emmanuel Macron vyzdvihl ochotu USA spolupracovat. Trump si během večera vyhradil čas na telefonát s ruským vládcem Vladimirem Putinem.
Už i do prvních dvou týdnů nadcházejícího školního roku vidí meteorologové v dlouhodobém výhledu. V tuto chvíli předpokládají, že na přelomu srpna a září budou v Česku panovat nadprůměrné teploty.
Středočeští kriminalisté od odpoledních hodin vyšetřují násilné úmrtí starší ženy v mobilheimu v Ratenicích na Kolínsku. Informoval o tom web novinky.cz. Policie zadržela podezřelého po automobilové nehodě v nedaleké Vrbové Lhotě.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj těsně po 19. hodině středoevropského času dorazil do Bílého domu, s nečekaně vřelým přivítáním na něj čekal americký prezident Donald Trump. Úvodní tisková konference byla poklidná, oba lídři zodpověděli otázky novinářů a asi po pětačtyřiceti minutách se odebrali na jednání bez pozornosti médií.