Více než 225 milionů korun uvolnila dnes vláda hasičům, policistům a dalším subjektům na odměny a další náklady spojené s nedávným zásahem proti rozsáhlému požáru v Národním parku České Švýcarsko. Novinářům to po zasedání kabinetu řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).
Požár, který podle policie vznikl pravděpodobně v Malinovém dole, se rozhořel 24. července. U dosud největšího lesního požáru v Česku zasahovalo nepřetržitě po dobu tří týdnů přes 6300 profesionálních a dobrovolných hasičů a 92 příslušníků letecké policie, uvedlo dnes vnitro. Požár likvidovaly složky integrovaného záchranného systému na ploše 1100 hektarů a využily k tomu přes 400 kusů techniky včetně letecké, doplnilo ministerstvo.
Premiér Petr Fiala (ODS) v pondělí ocenil pět desítek zástupců záchranných složek, které se na hašení podílely. "Požár ve Hřensku u nás rozsahem, použitou technikou i nasazením hasičů a policistů neměl obdoby," uvedl dnes Rakušan. Mimořádné náklady i nasazení chce kabinet všem zasahujícím složkám kompenzovat, doplnil.
Hasičský sbor dostane celkem bezmála 126 milionů korun, z toho 28 milionů korun na odměny. Policii připadne 23 milionů korun, z toho 907.000 korun na odměny. Přes 68 milionů korun dostanou dobrovolní hasiči prostřednictvím dotací, ze kterých bude možné vyplatit také odměny. O dotace budou muset požádat zřizovatelé sborů, tedy obce.
Šest milionů korun dostane na pokrytí výdajů za ubytování hasičů a zajištění činnosti štábu Ústecký kraj. Pražská zdravotnická záchranná služba dostane 1,6 milionu za vyslání zdravotnického speciálu Golem. Přes 137.000 korun připadne Správě státních hmotných rezerv na opravu majetku, který hasiči použili při zásahu. Peníze pro složky, které nespadají pod vnitro, bude vláda řešit v jiných materiálech, řekl Rakušan.
V jihofrancouzském přístavním městě a na sousedním ostrově ve Velké Británii se konalo poslední rozloučení se světoznámou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler, která zemřela v červenci ve věku 75 let. Rodačka z Walesu, vlastním jménem Gaynor Hopkins, podlehla pooperačním komplikacím v nemocnici v Portugalsku, kde byla předtím hospitalizována kvůli akutnímu zákroku v oblasti střev. Zpěvačka s charakteristickým chraplavým hlasem se proslavila hity jako Total Eclipse of the Heart nebo Holding Out For A Hero.
Známý finský kytarista Timo Tolkki, který žije po boku Dominiky Gottové, se na sociálních sítích podělil o kulinářský zážitek z domova. Na stůl servíroval netradiční pokrm zvaný kuře s pečeným banánem, ovšem výsledná podoba jídla vyvolává spíše obavy než kulinářské nadšení.
Nejmladší syn britského následníka trůnu, princ Louis, si díky svému bezstarostnému vystupování na veřejnosti získal srdce mnoha příznivců královské rodiny. Jeho matka, princezna Catherine, v minulosti poodhalila střípek z jejich soukromí a prozradila, jaká je chlapcova oblíbená píseň. Přestože jeho rodiče rádi poslouchají moderní popovou hudbu, volba malého prince je o poznání tradičnější.
Více než měsíc po její smrti se dnes ve Velké Británii uskutečnilo poslední rozloučení s ikonickou velšskou zpěvačkou Bonnie Tyler. Naposledy vydechla v červenci v nemocnici v Portugalsku, kde byla hospitalizována kvůli zdravotním problémům. Bylo jí 75 let.
Lela Vémola se ocitla v nezáviděníhodné situaci, kterou se snaží řešit. Dokonce se rozhodla pro zdánlivě zoufalý krok, aby zajistila peníze pro sebe a děti. Naplánovala bazar, kde se mají prodávat některé cenné věci. Zároveň vyvstal problém se zajištěním auta.
Babyboom v českém šoubyznyse pokračuje i během léta. Jednou už se objevila informace, že se Berenika Šrettrová, dcera herce a baviče Michala Suchánka, stala maminkou. Nyní to oficiálně potvrdila sama herečka.
Meteorologové dnes upřesnili výstrahu před pondělními silnými bouřkami, které mají doprovázet kroupy a přívalové srážky. Beze změny zůstává varování před rizikem vzniku a šíření požárů. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Leo Beránek ve vazbě čeká, zda náhodou opět neskončí ve vězení. Mezitím se kvůli němu vyhrotily vztahy mezi dalšími členy rodiny. Leův otec se rozhodl reagovat na nařčení, která měla vzbudit dojem, že se o syna nedostatečně zajímá.
Z Hollywoodu přišla velmi smutná zpráva. Ve věku pouhých 36 let a jen několik dní před svými narozeninami nečekaně zemřela americká herečka Hayden Panettiere. O úmrtí informovala americká televizní stanice ABC News.
Rok uplynul na konci července od smrti legendárního Jiřího Krampola, který měl spoustu fanoušků. Ti už by teď místo jeho posledního odpočinku rozhodně neměli přehlédnout. Upozorňuje na něj totiž nová ozdoba. Co přesně připomíná?
Bývalý anglický fotbalista David Beckham a jeho manželka Victoria vyrazili na rodinnou dovolenou do italského městečka Portofino. Někdejší sportovec během pobytu plnil roli fotografa své ženy, když ji fotografoval v dlouhých bílých krajkových šatech a letním klobouku. Samotný Beckham zvolil žluté tričko s plavkami, kšiltovku a hnědé mokasíny.
Právní zástupce zpěvačky Seleny Gomez ostrým vyjádřením odmítl žalobu, kterou na umělkyni a její matku Mandy Teefey podali investoři jejich společnosti Wondermind zaměřené na duševní zdraví. Advokát Mathew S. Rosengart označil veškerá obvinění z podvodu či jiného protiprávního jednání za zcela neopodstatněná jak ze skutkového, tak z právního hlediska. Zákazníkům i veřejnosti vzkázal, že proti těmto nepravdivým tvrzením budou energicky bojovat a v krátkém čase podají návrh na úplné zamítnutí žaloby.