Vláda na dnešním zasedání zřejmě rozhodne také o znovuzavedení povinného testování na covid-19 ve firmách. Stát by na něj přispíval, řekl dnes ráno premiér Andrej Babiš (ANO) Radiožurnálu. Ještě se podle něj řeší, zda se budou testovat jen neočkovaní, nebo všichni, protože odborníci na to nemají stejný názor.
"Vracíme se k testování ve firmách," uvedl předseda dosluhující vlády. Otázkou podle něj zatím zůstává, zda se testy budou týkat i očkovaných, kteří také mohou nákazu přenášet, byť výrazně méně než ti, kteří vakcínu nedostali.
Součástí opatření, která mají zbrzdit rapidně se zhoršující podzimní vlnu epidemie v Česku, budou podle Babiše také kompenzace firmám či lidem, kteří se s covidem potýkají. Ve hře je například zvýšení ošetřovného či nemocenské, což vládě doporučili také experti ze skupiny MeSES .
Kabinet má dnes rozhodnout o tom, že od pondělí už nebude možné používat negativní testy na koronavirus jako covidový certifikát. Pro vstup do provozoven služeb, restaurací či na hromadné akce by tak museli mít lidé jen potvrzení o očkování či prodělání nemoci covid-19 v posledním půlroce.
Ještě před vládou bude ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) o opatřeních mluvit s AntiCovid týmem složeným ze zástupců budoucí vlády, tedy z koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a koalice Pirátů se STAN. Sejde se i vládní rada pro zdravotní rizika.
Epidemie v Česku v poslední době výrazně zrychluje. V úterý přibylo přes 22.500 nových případů covidu, nejvíc za celou dobu epidemie, roste i zátěž nemocnic a jednotek intenzivní péče. Odborníci varují před tím, že bez účinných opatření může být situace brzy kritická.
Babišova vláda splnila jeden ze zásadních bodů programového prohlášení. V pondělí schválila návrh nového zákona o evidenci tržeb. Zároveň navrhla i změny daňových předpisů, které mají část dodatečných příjmů ze zavedení elektronické evidence tržeb vrátit zpět podnikatelům i ostatním daňovým poplatníkům.
Celý svět se v uplynulém týdnu přesvědčil o tom, jak blízcí si stále jsou Britové a Američané. Král Karel III. zavítal i s manželkou Camillou do Spojených států amerických. Teď už víme, jak si návštěvu v zámoří užili.
Americkou mediální scénu zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 87 let zemřel podnikatel a filantrop Ted Turner, jenž se proslavil jako zakladatel americké zpravodajské stanice CNN. Právě ta ve středu informovala o Turnerově úmrtí.
Meteorologové nakonec i ve středu vydali výstrahu před bouřkami, ačkoliv něco takového původně nepředpokládali. Bouřky mohou být silné a hrozí až do půlnoci, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociálních sítích.
Fanoušci StarDance se i letos mohou na televizním parketu těšit na Martina Prágra, ale až na podzim. Z publika mu zřejmě bude držet palce nová partnerka, protože vyšlo najevo, že došlo k rozchodu tanečníka s jeho předchozí přítelkyní.
V Česku ani dnes nejsou vyloučeny bouřky. Mnoho jich ale nebude a vyskytnou se na výrazně menší části území. Více bude spíše přeháněk bez bleskové aktivity, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X. Výstrahu oproti včerejšku nevydal.
Veronika Kopřivová je sice dvojnásobnou maminkou, ale zatím v životě neměla štěstí na takového muže, který by po jejím boku vydržel napořád. Nyní se ale zdá, že modelka dává lásce další šanci.
Diváci veřejnoprávní televize se ještě v květnu dočkají nového pořadu, který by mohl nahradit jeden z projektů moderátora Václava Moravce, jenž ČT nedávno opustil. Hlavní postavou připravované relace bude populární Daniel Stach.
Agáta Hanychová a Jaromír Soukup opět zaměstnali tuzemskou justici. Ve sporu, který inicioval podnikatel, padlo rozhodnutí. Jak už to tak bývá, spokojená mohla být jen jedna strana. Ke komu se tentokrát přiklonila spravedlnost?
Z Nepálu přišla v úterý velmi smutná zpráva. Ve věku 38 let zemřel český horolezec David Roubínek, informovala cestovní kancelář Expedition Club na facebooku. Roubínka v Himaláji postihly vážné zdravotní problémy.
Zpěvák Robbie Williams se svým fanouškům pochlubil bizarní nehodou, která ho potkala přímo v bezpečí domova. Stačilo k tomu obyčejné večerní čištění zubů, po kterém mu zbyla jen polovina předního řezáku. Bývalý člen skupiny Take That popsal, že si ulomeného zubu všiml až v ložnici, když jazykem nahmatal neznámou škvíru.
Popová hvězda Britney Spears v pondělí u soudu v kalifornském okrese Ventura přiznala vinu v případu řízení pod vlivem návykových látek. Čtyřiačtyřicetiletá zpěvačka se prostřednictvím svého právníka doznala k méně závažnému přečinu bezohledné jízdy. Díky této dohodě o vině a trestu se vyhne pobytu ve vězení, což je u prvotrestaných pachatelů ochotných podstoupit léčbu běžný postup.