Volby do Poslanecké sněmovny by v červnu vyhrálo nejsilnější opoziční hnutí ANO. Získalo by 30,5 procenta hlasů. Do parlamentu by se dostalo sedm politických subjektů, mandáty by ze současných sněmovních stran neobhájila pouze KDU-ČSL. Vyplývá to z průzkumu agentury Median.
Volební potenciál ANO podle šetření klesl na 36 procent, hnutí si ale upevnilo voličské jádro (23 %). Nejsilnější vládní stranou je s 12 procenty nadále ODS, jejíž podpora však oproti květnu poklesla. Dvouciferného výsledku dosáhli ještě Piráti, které by volilo 10,5 procenta voličů. Ochota zúčastnit se voleb přitom meziměsíčně vzrostla na 67 procent.
Na čtvrtém místě by se umístili Starostové a nezávislí s devíti procenty. O půl procentního bodu méně by získalo další nynější opoziční hnutí SPD. Do Sněmovny by se dostala ještě vládní TOP 09 a Přísaha, která momentálně v dolní parlamentní komoře chybí. Oba subjekty se drží na pětiprocentní hranici nutné pro vstup.
Z ostatních stran ji atakují lidovci a komunisté, jejichž podpora shodně činí 4,5 procenta. Sociální demokracii by volilo dva a půl procenta voličů, Zelené (2 %) či PRO (1,5 %) ještě méně lidí.
V Česku se naposledy konaly volby do Poslanecké sněmovny před třemi lety. Vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ziskem 27,79 procenta před druhým ANO, které obdrželo 27,12 procenta hlasů.
Nový rozsudek v kauze obžalovaného psychiatra Jana Cimického zatím nepadl. Obvodní soud pro Prahu 8, jemuž se kauza loni vrátila, odložil vynesení verdiktu na březen. Cimický je obžalován z více než 30 případů vydírání či znásilnění žen.
Prezident Petr Pavel před odletem na soukromou zahraniční cestu svolal narychlo mimořádnou tiskovou konferenci, na niž se ostře ohradil proti postupu ministra zahraničních věcí Petra Macinky. Podle hlavy státu se ministr dlouhodobě snaží ovlivnit prezidentské rozhodnutí ohledně jmenování nového člena vlády, přičemž k tomu využívá nátlakové metody směřované na prezidenta i jeho poradce. Dosavadní pokusy o ovlivňování prezident posuzoval shovívavě, situace se však zásadně změnila po doručení dvou nočních textových zpráv.
Zimní počasí může způsobit další potíže při chůzi či v dopravě. Podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hrozí během nadcházející noci tvorba slabé ledovky na části území republiky.
Karlos Vémola po propuštění na kauci fanouškům sliboval, že se vyjádří k obviněním. Na doporučení právního zástupce to nakonec neudělá. Zápasník chce nechat policisty dělat svou práci, věří v rychlé a řádné prošetření případu.
Českou uměleckou scénu zasáhla v úvodu týdne smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel malíř, sochař a ilustrátor Boris Jirků, jenž také působil jako pedagog na Vysoké škole uměleckoprůmyslové.
Jméno Felixe Slováčka je v médiích skloňováno často, přičemž hudebníkovi se to zvlášť v některých případech nepozdává. Co jej ale nyní přinutilo k tomu, aby se obrátil na právníka?
Americký rapper Kanye West se veřejně omluvil za sérii antisemitských výroků, které v uplynulých měsících šířil na sociálních sítích. Své prohlášení zveřejnil formou celostránkového placeného inzerátu v deníku Wall Street Journal. Umělec v textu vysvětluje, že jeho chování bylo důsledkem čtyřměsíční manické epizody doprovázené psychotickými stavy, paranoiou a impulzivním jednáním, které mu podle jeho slov zničilo život.
První dáma Melania Trumpová se chystá dobýt stříbrné plátno ve velkém stylu. Její ambiciózní filmový projekt, vznikající pod hlavičkou Amazon MGM Studios, zažije svou velkolepou premiéru 29. ledna, a to hned na dvaceti místech po celých Spojených státech současně. Hlavní galavečer se odehraje ve Washingtonu za účasti prezidentského páru v Kennedyho centru, které bylo čerstvě přejmenováno na počest Donalda J. Trumpa.
Zdravotní stav sedminásobného šampiona Formule 1 Michaela Schumachera se podle nejnovějších zpráv dočkal nejvýznamnějšího posunu za posledních dvanáct let. Legendární německý pilot, který v roce 2013 utrpěl tragické zranění mozku při lyžování ve francouzských Alpách, již není trvale upoután na lůžko. Zdroje blízké rodině potvrdily, že díky intenzivní rehabilitaci a špičkové péči je nyní schopen sedět v invalidním vozíku.
Britský princ Harry se otevřeně postavil proti tvrzení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který v rozhovoru pro Fox News znevážil roli spojeneckých vojsk v Afghánistánu. Trumpovo prohlášení, že se vojáci NATO drželi v ústraní a vyhýbali se nebezpečným střetům v první linii, vyvolalo vlnu rozhořčení nejen u veteránů, ale i u politických špiček napříč Evropou a Kanadou. Harry, který má s afghánským konfliktem osobní zkušenost ze dvou vojenských misí, kontroval připomínkou historicky jediného využití článku 5 o kolektivní obraně po útocích z 11. září.
Lucie Vondráčková je lidem známá jako herečka a zpěvačka, ale ona se nepochybně považuje především za maminku. Synové jí rostou jako z vody, a blíží se okamžik, kdy se budou muset rozhodnout, co budou v životě dělat.
Veronika Žilková si v lednu vyrazila do společnosti s dceřiným manželem, aby utužila rodinné vztahy. Mirka Dopitu pak veřejně pochválila. To se ale v minulosti stalo i s jiným Agátiným partnerem, s nímž influencerka následně vedla dlouhý soudní spor.