V září by hnutí ANO opět vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny, a to s podobným výsledkem jako v květnu, kdy získalo 33,5 procenta hlasů. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu agentury Kantar pro Českou televizi. Hnutí ANO by si tak udrželo svou pozici na vrcholu preferencí s velkým náskokem.
Druhá nejsilnější strana v zářijových volbách by byla ODS, ale s výrazně menším podílem než ANO. ODS by získala 12 procent hlasů, což znamená pokles o pět procentních bodů od jara, kdy se tato strana ještě těšila větší podpoře.
Na třetím místě by skončilo hnutí SPD s výsledkem 9,5 procenta hlasů, což je mírný nárůst oproti osmi procentům v květnu.
Dalšími stranami, které by se podle volebního modelu dostaly do Sněmovny, jsou Piráti, STAN a TOP 09. KDU-ČSL by se v září nepodařilo překonat pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny.
Pokud by do voleb vstoupila koalice Spolu, která by byla složena z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, získala by 19,5 procenta hlasů a obsadila by druhé místo za hnutím ANO.
Piráti by v současné době získali 8,5 procenta hlasů, STAN 7,5 procenta a TOP 09 pět procent. Ostatní strany by se do Sněmovny nedostaly.
Hnutí Přísaha by získalo čtyři procenta podpory. Lidovci by měli stejnou podporu jako sociální demokraté, a to 3,5 procenta.
V modelu se také objevili Svobodní se tříprocentním výsledkem, uskupení PRO 2022 Jindřicha Rajchla a komunisté. Dvě procenta voličů by připadla Zeleným.
Nedávno odpečetěné soudní dokumenty vnesly nečekané světlo do soukromí dvou největších hvězd současnosti. Textové zprávy mezi herečkou Blake Lively a zpěvačkou Taylor Swift z prosince 2024 odhalují, jak hluboce ovlivnila právní bitva Lively s režisérem Justinem Baldonim jejich dlouholeté přátelství. Intimní výměna názorů ukazuje na krizi důvěry a proměnu v jejich komunikaci.
Taylor Swift dnes opět přepsala dějiny hudebního průmyslu. Ve svých 36 letech se stala nejmladší ženou v historii, která byla uvedena do prestižní Síně slávy písničkářů (Songwriters Hall of Fame). Tato zpráva byla oficiálně oznámena ve Spojených státech s tím, že slavnostní ceremoniál proběhne 11. června 2026 v New Yorku.
Možný letní návrat prince Harryho a Meghan Markle do Velké Británie staví královskou rodinu před nelehké rozhodnutí. Podle expertů by tato cesta, plánovaná na červenec u příležitosti odpočtu k hrám Invictus Games 2027, mohla být buď začátkem rodinného usmíření, nebo dalším prohloubením krize. Klíčovým faktorem je přítomnost dětí, Archieho a Lilibet, které král Karel III. neviděl téměř čtyři roky.
David Beckham se poprvé objevil na veřejnosti poté, co jeho syn Brooklyn zveřejnil šokující obvinění o „kontrole“ a snaze zničit jeho manželství. Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu však bývalý fotbalista nedal na své náladě nic znát. Podle expertky na řeč těla Judi James jeho vystupování potvrzuje, že „značka Beckham“ zůstává neotřesená i tváří v tvář rodinnému skandálu.
Ivana Gottová v úterý oslavila padesáté narozeniny. V tichosti a soukromí. Šlo zároveň o její první kulatiny po smrti milovaného manžela Karla Gotta. Jeho fanoušci možná čekali, že se vdova během včerejšího dne ozve. Čekali však marně.
Policie pokračuje s vyšetřováním pondělní tragické střelby na městském úřadě v Chřibské na Děčínsku, kterou nepřežil jeden muž. Strážci zákona zveřejnili podrobnosti o pachateli, přičemž se ukázalo, že jde o recidivistu, jehož jednáním už se policie v minulosti zabývala.
Karlos Vémola se prostřednictvím týmu rozhodl reagovat na informace zveřejněné po vydání policejní zprávy o případu, který se má týkat jeho osoby. Podle spolupracovníků stále není jasné, z čeho je zápasník podezřelý.
Česko oběhla během probíhajícího týdne jedna velmi smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič. Televizní diváci si ho dnes budou moci připomenout na obrazovkách jedné z tuzemských televizí.
Česko by po více než 16 letech měl opět navštívit papež. Lev XIV. přijal pozvání prezidenta Petra Pavla, který v pondělí zavítal s manželkou do Vatikánu. Naposledy se do Česka vydal Benedikt XVI.
Veronika Žilková má početnou rodinu. Může za to i její nejstarší dcera Agáta Hanychová, která má tři děti. Otcem nejstaršího z potomků je Agátin současný manžel Mirek Dopita, jenž o uplynulém víkendu vyrazil s tchyní do společnosti.
Meteorologové už mají první představu o počasí v příštím týdnu. Výrazná změna se neočekává. Přes den bude kolem nuly, v noci má mrznout. Vyloučeno není ani sněžení. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Teď to vypadá na konec všech sporů, když soud posvětil dohodu mezi Agátou Hanychovou a Jaromírem Soukupem ohledně péče o dceru Rozárku. Jenže dcera herečky Veroniky Žilkové se už dopředu domnívá, že válka s bývalým partnerem bude mít další dějství.