Volby v Praze vyhrála Spolu pro Prahu, druhé je ANO

Praha
Praha, foto: Pixabay
ČTK 25. září 2022 08:03
Sdílej:

Komunální volby v Praze vyhrála Spolu pro Prahu, získala 19 mandátů v zastupitelstvu, které má 65 členů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti budou mít 13 zastupitelů. Vyplývá to z výsledků komunálních voleb na www.volby.cz. Voleb se zúčastnilo 43,91 procenta voličů.

Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů bude mít na pátém místě STAN. Šestá je SPD se třemi mandáty.

Před čtyřmi lety v Praze vyhrála ODS se ziskem 17,9 procenta hlasů a 14 mandáty. Druzí byli Piráti, kteří dostali 17,1 procenta a 13 mandátů. Na třetím místě skončila Praha Sobě se 16,6 procenta hlasů a rovněž 13 mandáty.

Za ní se umístily Spojené síly pro Prahu tvořené hlavně koalicí TOP 09, STAN a lidovců, uskupení získalo 16,3 procenta hlasů a 13 křesel. Hnutí ANO skončilo páté se ziskem 15,37 procenta a 12 mandáty. Koalici utvořili Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Primátorem se stal Zdeněk Hřib (Piráti). ODS a ANO skončily v opozici.

Témata:
Stalo se
Společnost
Pavel Novotný

Pavel Novotný opět zaměstná soud. Tentokrát kvůli pokračování v politice

Bývalý řeporyjský starosta Pavel Novotný možná stále věří, že bude pokračovat v komunální politice. Pražský magistrát se chystá ho definitivně připravit o mandát zastupitele městské části. Zdá se však, že to s Novotným nebude mít tak jednoduché. 

Domácí
Filip Turek

Turek pod tlakem. Ministerské angažmá mu může pokazit nejnovější kauza

Pravděpodobný budoucí premiér Andrej Babiš (ANO) sice v pátek oznámil dohodu trojice stran na obsazení úřadů v rámci nové vlády, ale jeden z ministerských kandidátů už čelí nepříjemné kauze. Možný šéf české diplomacie Filip Turek (Motoristé) se měl totiž v minulosti dopustit řady výroků, které se neslučují s působením v tak vysoké funkci. 

České celebrity
Veronika Arichteva

Potkal je stejný osud. Arichtevu krásně podpořily Donutilová a Kočendová

Česko ve středu rozesmutnila zpráva, která přišla od jedné známé herečky. Veronika Arichteva oznámila fanouškům, že její těhotenství tentokrát nebude mít šťastný konec. Následně ji ve velkém podpořili nejen obyčejní lidé, ale i kolegové ze šoubyznysu. 

Krimi
Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie varovala před nebezpečným mužem. Vrah utekl z léčebny v Praze

Pražská policie pátrá po nebezpečném muži, který má na svědomí vraždu a další pokus o vraždu. Dotyčný je na základě rozhodnutí soudu v péči psychiatrů, v pátek se však nevrátil z plánované vycházky do léčebny.