Volební komise v jednom z okrsků v pražských Bohnicích omylem připočetla hlasy v prezidentské volbě pro Petra Pavla jeho soupeři Andreji Babišovi (ANO), který se tak stal podle oficiálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) vítězem hlasování v tomto okrsku. Mluvčí Prahy 8 Martin Šalek Deníku N potvrdil, že se stala chyba při sčítání.
Lhůta, kdy mohla komise výsledky opravit, už ale uplynula. Lze se ještě obrátit na Nejvyšší správní soud. V hlavním městě i v osmé městské části přesvědčivě vyhrál celkový vítěz prezidentských voleb Pavel.
"Spočítali to sice správně, ale potom ten výsledek připočetli jinému kandidátovi," uvedl Šalek. V okrsku 8090 volilo podle volebního webu šéfa ANO a bývalého premiéra 317 lidí, generálovi ve výslužbě dalo hlas 169 voličů, ačkoliv ve skutečnosti bylo rozložení hlasů přesně opačné.
Volební komise mají 24 hodin na opravu případných chyb, Praha 8 ale tuto lhůtu nestihla. Na Český statistický úřad se městská část obrátila až dnes před 15:00 poté, co situaci začali na sociálních sítích řešit občané, uvedl Deník N. "Pak jsme se začali doptávat, kontaktovat danou komisi, a ti si nakonec uvědomili, že došlo k chybnému připsání hlasů pro jednotlivé kandidáty," doplnil mluvčí Prahy 8.
Ve volební databázi bude stále coby vítěz v daném okrsku veden Babiš, jak nahlásila komise, ačkoliv ve skutečnosti víc než 65 procent zdejších voličů hlasovalo pro zvoleného prezidenta. "Po uplynutí lhůty už nemůže výsledky svévolně měnit. To by bylo ovlivňování voleb," uvedl mluvčí ČSÚ Jan Cieslar. V této chvíli nemůže podle něj statistický úřad nic dělat. "Ze zákona jsme sečetli výsledky, které nám jednotlivé okrskové komise zaslaly," řekl. Jediný způsob, jak napravit chybné výsledky, je podnět k Nejvyššímu správnímu soudu. "Může to udělat kdokoliv. Nejdříve se musí sejít komise a celé to zpracovat. Pak se uvidí, jak budeme postupovat," dodal Šalek.
Pavel v celé republice vyhrál přesvědčivě, získal 58,32 procenta hlasů a Babiše porazil zhruba o 960.000 hlasů. V Praze obdržel vítězný kandidát přes 76,37 procenta hlasů, nejvíc ze všech krajů.
Češi ho vnímají především jako moderátora a v poslední době také jako lovce ze show Na lovu. Liboru Boučkovi to ale zřejmě nestačí, protože přijal další velkou pracovní výzvu. Od dubna se na jeho hlas mohou těšit rozhlasoví posluchači.
Premiér Andrej Babiš i ministr vnitra Lubomír Metnar (oba ANO) se zabývají pátečním požárem v Pardubicích, k jehož založení se hlásí organizovaná propalestinská skupina. Policisté již případ přehodnotili, událost se nyní vyšetřuje pro podezření ze spáchání teroristického útoku.
Z USA dorazila zpráva, které se nechce moc věřit. Ve věku 86 let zemřel legendární akční herec Chuck Norris. O úmrtí informovala jeho rodina. Norrise, který v březnu oslavil 86. narozeniny, dobře znali i čeští televizní diváci.
Gabriela Soukalová se letos také postará o pokračování babyboomu v českém šoubyznyse. Těhotenství oznámila před několika dny, takže už nemusí nic tajit. Proto se mohla v klidu pochlubit snímky, na kterých ukázala rostoucí bříško.
Tragické následky má případ fyzického napadení v Prostějově, který vyšetřuje policie. Jedna osoba podlehla zraněním, další člověk skončil v rukou policistů. Přesné okolnosti tragédie jsou předmětem vyšetřování.
Česko letos oslaví půlkulaté 95. narozeniny legendární Jiřiny Bohdalové. Už včera však měli v rodině slavné herečky důvod slavit. Zase o rok starší je oficiálně její dcera Simona Stašová. Co hvězda Pelíšků prozradila o vztahu se slavnou matkou?
Ceny ropy a plynu po posledních událostech v rámci konfliktu na Blízkém východě opět letí nahoru. Nelíbí se to ani českému premiérovi Andreji Babišovi (ANO), který označil izraelský útok na zařízení v Íránu za nepochopitelný.
Dara Rolins zaskočila české i slovenské fanoušky, když oznámila uměleckou pauzu. Věnovat se chce stavbě pražské rezidence, ale rozhodnutí ovlivnilo více důvodů. Slovenská zpěvačka prozradila, co si chce během přestávky vyzkoušet.
Partnerství mezi britským princem Harrym, jeho manželkou Meghan Markle a streamovacím gigantem Netflix se po pěti a půl letech ocitlo v hluboké krizi. Ačkoliv spolupráce začala s velkými ambicemi na tvorbu hraných i dokumentárních projektů, aktuální zprávy naznačují, že hollywoodská bublina Sussexů definitivně splaskla. Podle zdrojů webu Mirror zevnitř společnosti je vedení Netflixu unavené a s párem už v podstatě „skoncovalo“.
Americký herec Kevin Spacey dosáhl mimosoudního vyrovnání se třemi muži, kteří jej zažalovali kvůli obviněním ze sexuálního napadení. Tímto krokem se šestašedesátiletý držitel dvou Oscarů vyhnul civilnímu soudu, který měl u londýnského Nejvyššího soudu začít v říjnu letošního roku. Informace o dohodě vyplynuly z rozhodnutí soudkyně Christiny Lambert, které bylo zveřejněno ve středu 18. března 2026.
Britská celebrita Katie Price se opět ocitla v centru pozornosti poté, co byla spatřena na letišti při odletu do Dubaje. Sedmačtyřicetiletá bývalá modelka se rozhodla ignorovat oficiální varování britského ministerstva zahraničí, které v souvislosti s probíhajícím válečným konfliktem v regionu a útoky íránských raket a dronů na Spojené arabské emiráty doporučuje cestovat do oblasti jen v nezbytných případech.
Princ William a princezna Kate včera v Británii oficiálně zahájili státní návštěvu nigerijského prezidenta Boly Ahmeda Tinubua a jeho manželky Oluremi. Princezna z Walesu při této příležitosti opět prokázala svůj cit pro diplomatické odívání, když zvolila šedé kabátové šaty od mladé britsko-nigerijské návrhářky Tolu Coker. Svůj outfit doplnila kloboukem značky Jane Taylor a náušnicemi, které dříve patřily princezně Dianě.